ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Paladyni

chcesz aby w nowej twierdzy byli paladyni?
tak
39%
 39%  [ 15 ]
nie
60%
 60%  [ 23 ]
Głosowań: 38
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
Strongholder123 
Wolny chłop


Gra w: SH,SHD,SHC,SHCE,SH2,SHL,SHK
Posty: 50
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 10 Wrzesień 11, 11:58   

ciekawe co byś jeszcze powiedział np. Niech dadzą jeszcze barona do zrekrutowania?
_________________
Jestem Wąż! Wielki Wąż! zara cie ugryze i bedzie po tobie >:)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 16:08   

O czym Ty mówisz, gościu? Napisałem, że konkwistadorzy to byli chyba przywódcy wypraw do Ameryki Płd., a nie szarzy żołnierze, dlatego właśnie w ogóle nie pasują do Twierdzy... Jednak co do tego czy byli to tylko przywódcy, a nie samy żołnierze, mogę się mylić, co nie zmienia faktu, że wg mnie taka jednostka do Twierdzy nie pasuje.

Zawsze się zastanawiałem, dlaczego w podstawówce i gimnazjum kładzie się tak duży nacisk na czytanie ze zrozumieniem, już chyba wiem dlaczego...
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 16:47   

Siwy napisał/a:
Konni kusznicy byli bardzo popularni w Polskiej armii w późnym średniowieczu...

A, to przepraszam. Jak nietrudno zauważyć, nie znam się zbytnio na historii. ;)

Mimo wszystko uważam, że ciężko byłoby im wpasować taką jednostkę w klimat gry. Duża mobilność i niemały dmg dystansowy mogłyby być trudne do złożenia w ten sposób, aby jednostka nie była op.

Btw, jak oni te kusze przeładowywali? :P
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 17:41   

Szczerze mówiąc to dokładnie nie wiem, ale wydaje mi się, że po prostu - stopę w strzemię i zaleznie od wyposażenia: albo poprzez wyprostowanie się, albo korbą angielską albo lewarem niemieckim.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 10 Wrzesień 11, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 17:47   

Tak, ale wyobraź sobie, jakie by to musiało być trudne w czasie jazdy. Chyba, że była to bardziej formacja, która do oddania każdego strzału musiała się zatrzymywać... I tak ciężko mi to sobie wyobrazić.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 17:57   

No oczywiście, że nie podczas jazdy. Z tego co wiem, to oddawali salwę i wycofywali się na chwilę. Zresztą... http://www.historycy.org/index.php?showtopic=52601 Zresztą podejrzewam, że także do strzału musieli się zatrzymać... Chodzi o to IMO, że byli dużo szybsi i mobilniejsi od pieszych. Nawet gdy doszlo do walki wręcz nie byli skazani na porażkę, jak piesi i odwrotnie, mogli niexle wyrabać piechotę przeciwnika.

Btw. Ofc to wszystko co piszę nie jest 100% prawdą etc., mogę się mylić ;) .
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 18:08   

Robi się tutaj niezły offtop, ale może to nawet dobrze :) Ja dorzucę od siebie, że dla mnie do Twierdzy nie pasują armaty, bombardy, muszkiety itp. Zaimplementowanie takich elementów zabiłoby totalnie klimat tej serii. [ Chociaż skoro wyszły Legendsy to można się spodziewać wszystkiego :) ]

P.S. Co do rycerzy z sh2 to ich siła oraz wytrzymałość są przekombinowane, ale nie aż tak. Prawdziwi rycerze byli o niebo lepsi od zwykłej piechoty czy knechtów. Cieli mięso aż "mlaskało" :P ( Co nie zmienia faktu, że na pewno nie rozchrzaniłby sam zebranej wokół niego grupki. ) Jeśli zaś chodzi o kuszników konnych to myślę, że mogli próbować naciągać kusze ręcznie :] Wątpię, ale czy nie tak robiło się z pierwszymi kuszami ?
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 18:10   

Siwy napisał/a:
No oczywiście, że nie podczas jazdy.

Przyzwyczajenia z Krzyżowca kazały mi myśleć, że jadą i strzelają. Sorry za zastój myślowy. :P

Sam nie wiem... Mimo wszystko byłoby to wyjątkowo niewygodne, no i nie pasują mi do siebie dwa aspekty, jakimi są posiadanie konia, który mimo wszystko trochę kosztował, jak i kuszy, która wskazuje raczej na niewielkie wyszkolenie bojowe.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 18:14   

Smerf - przeczytaj temat z forum historycznego, który Ci podałem ;) . Wiele rzeczy IMO Ci się rozjaśni :) . Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem także nie pasują do Twierdzy. Gra i świat realny to dwie różne sprawy. Na prawdziwym polu bitwy zapewne takowi kusznicy spisywali się świetnie, ale w grze mogliby być nieskuteczni etc. Z drugiej strony, w grze piesi kusznicy także muszą się zatrzymać, żeby oddać strzał, więc dodanie im konia zwiększyło by ich mobilność i zapewne skuteczność, szczególnie podczas walki w otwartym polu (co chyba oczywiste).
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 15 Lipiec 12, 21:59   

żeby byli:
szybcy
zabójczy
drodzy

tyle na ten temat...

[ Dodano: 15 Lipiec 12, 21:59 ]
Siwy napisał/a:
Smerf - przeczytaj temat z forum historycznego, który Ci podałem ;) . Wiele rzeczy IMO Ci się rozjaśni :) . Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem także nie pasują do Twierdzy. Gra i świat realny to dwie różne sprawy. Na prawdziwym polu bitwy zapewne takowi kusznicy spisywali się świetnie, ale w grze mogliby być nieskuteczni etc. Z drugiej strony, w grze piesi kusznicy także muszą się zatrzymać, żeby oddać strzał, więc dodanie im konia zwiększyło by ich mobilność i zapewne skuteczność, szczególnie podczas walki w otwartym polu (co chyba oczywiste).

orkowie zwykle jeżdzą na koniach i używają kusz...
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz