ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Szoł mi jur łebsajt ;D
Autor Wiadomość
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 28 Lipiec 11, 15:11   

Dodałbym tło pod ten górny napis, powiększyłbym ten taki "papier" na środku, wyśrodkowałbym też to menu w poziomie na tym tle z desek i przesunął trochę w dół. A przede wszystkim weź się za CSS ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 28 Lipiec 11, 21:27   

Generalnie kod do wyrzucenia (tabele i takie kwiatki jak font) + grafika też do renowacji :P . Jednak pierwsze co to zrezygnuj z ramek. Jeśli chodzi o grafikę to postaraj się aby wszystko do siebie pasowało w miarę - póki co są to dwa tła walnięte, aby było... Kartka też fajnie jakby się powtarzała ;]. No i jak Tay słusznie zauważył - weź się za CSS.
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 23:18   

Oto moja najnowsza strona (a właściwie szablon) proszę o krytykę. Co poprawić a co nie i nie pisać nie rób na ramkach.

www.minecraftfan.ugu.pl
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
Ostatnio zmieniony przez Szeryf99 11 Wrzesień 11, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 11 Wrzesień 11, 09:26   

A ta twoja strona będzie także miała spis Texture Pack'ów?
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Wrzesień 11, 16:19   

Szeryf99 napisał/a:
(...) (1) Co poprawić a co nie (2) i nie pisać nie rób na ramkach.


To się wyklucza ;) . Naprawdę ramki to niewygodny przeżytek... To tak jakbyś nie instalował w domu kranu na rzecz studni... :roll:

Pomijając, że te Twoje ramki sa źle wykonane - przerzuca nas w nowe okno/kartę, gdy otwieramy linka z menu. Sam kod to totalna zupa tagów:
- <font>
- <center>
- twarda spacja (&nbsp;) nie służy do robienia odstępów
- <i> jest zdeprecjonowane (uzyj font-style: italic;)
- </font size> ot, kwiatek xd.
- używaj list <ul> (do menu, jak i w np. artykułach)
- używaj nagłówków hn (n < 6; n > 0)

Generalnie nie widzę żadnej poprawy w stosunku do poprzedniej strony. Dalej kod jest do wyrzucenia. I nie oburzaj się tu na mnie - znam się na tym, uwierz mi.

Co zaś się tyczy wyglądu... Hmm... No jest słabo, ale powiedzmy, że jaaaaakoś się tam kupy to trzyma, jednak nie wczytuje mi topu.
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 11 Wrzesień 11, 18:59   

Siwy napisał/a:


Pomijając, że te Twoje ramki sa źle wykonane - przerzuca nas w nowe okno/kartę, gdy otwieramy linka z menu.


Poprawiłem.

Mroczny38 napisał/a:

A ta twoja strona będzie także miała spis Texture Pack'ów?


Nie wiem. Podejrzewam, że tak, ponieważ robię ją dla kolegi, który KOCHA MINECRAFTA.
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 28 Październik 11, 22:48   

Niedawno znów wziąłem się za pisanie stron. Wreszcie podszkoliłem się trochę w PHP (tu kieruję wielkie podziękowania w stronę Siwego, bez którego zapewne nadal nie wiedziałbym podstawowych rzeczy), oraz poprawiłem trochę swą znajomośc css. Efektem tego jest ta oto strona:

http://krzysiekkosecki.boo.pl/

Nie jest ona co prawda ukończona w 100%, ale do oceny już się nadaje. Kod jest (chyba) w miarę dobrze napisany, choć jeszcze go nie optymalizowałem. Także w moim małym autorskim CMS'ie nie wszystko jest gotowe. Jednak zapraszam do komentowania ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Październik 11, 11:46   

No to jedziemy xd. Stronę już widziałem wcześniej, więc zacznę od kodu:...
- id dla <h1> zbędne - jeśli uzywasz <h1> jako tytułu całej strony (a tak IMO powinno się robić), to wiadomo, że będzie ono zawsze tylko jedno.
+ menu na liście <ul>
- zbędny div #MENU -> nadaj ten identyfikator <ul>'owi, który ma bezsensowną klasę :P
* - ten 'slogan' umieść także w <h1>, z tym, że np. w spanie; będzie to minimalnie efektowniejsze dla Ciebie z punktu widzenia SEO, bo ten 'slogan' to IMO także część tytułu strony
- z tego co zauważyłem, na każdej podstronie masz jedno <h2> (i słusznie, bo to tytuł tej podstrony), więc .komunikat zbędna
+ podoba mi się, że dla id uzywasz wielkich liter, a dla class - małych - też systematyzuję oba te elementy, tylko minimalnie inaczej (identyfikator, klasa_, mojIdentyfikator, moja_klasa)
* stopke dałbym jako akapit
- dlaczego w "O mnie" Twoje zdjęcie to nie jest obrazek, tylko #JA z tłem? oO
+ Strict
- unikaj nazw klas i identyfikatorów, które to już w nazwie opisują jego cechy - np. ".bez_ramki"; co jak potem zachcesz nadać mu ramkę, tylko, że inną od pól formularza, etc.? ;) nadaj jej klasę '.wyslij' czy coś
+ walidator CSS
* walidator HTML wywala jeden błąd, czepiając się wielkości liter w atrybucie method xd

Ale ogólnie okej ;) .
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Październik 11, 12:55   

Dzięki za wszystkie rady ;)

Siwy napisał/a:
- id dla <h1> zbędne - jeśli uzywasz <h1> jako tytułu całej strony (a tak IMO powinno się robić), to wiadomo, że będzie ono zawsze tylko jedno.


Zrobione ;)

Siwy napisał/a:
- zbędny div #MENU -> nadaj ten identyfikator <ul>'owi, który ma bezsensowną klasę


Niestety na razie ten div musi być, gdyż inaczej nie potrafię zrobić tego górnego obramowania, a nie chcę z tego rezygnować.

Siwy napisał/a:
- ten 'slogan' umieść także w <h1>, z tym, że np. w spanie; będzie to minimalnie efektowniejsze dla Ciebie z punktu widzenia SEO, bo ten 'slogan' to IMO także część tytułu strony


Zrobione ;)

Siwy napisał/a:
- z tego co zauważyłem, na każdej podstronie masz jedno <h2> (i słusznie, bo to tytuł tej podstrony), więc .komunikat zbędna


Zrobione ;)

Siwy napisał/a:
* stopke dałbym jako akapit


Zrobione, faktycznie tak jest lepiej.

Siwy napisał/a:
- dlaczego w "O mnie" Twoje zdjęcie to nie jest obrazek, tylko #JA z tłem? oO


A tak jakoś, później to zmienię ;)

Siwy napisał/a:
- unikaj nazw klas i identyfikatorów, które to już w nazwie opisują jego cechy - np. ".bez_ramki"; co jak potem zachcesz nadać mu ramkę, tylko, że inną od pól formularza, etc.? nadaj jej klasę '.wyslij' czy coś


Za chwilkę to poprawię ;)

Cytat:
* walidator HTML wywala jeden błąd, czepiając się wielkości liter w atrybucie method xd


Poprawione.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie wskazówki ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 29 Październik 11, 20:15   

Po poprawkach zasugerowanych przez Siwego, nie mam praktycznie do czego się przyczepić, jeżeli chodzi o kod :P Trochę nie pasuje mi jednie stylizacja obrazka po id, zamiast ustawienia ogólnej klasy, ale to drobny szczegół ;)
Ogólnie stronka podoba mi się kolorystycznie, ma prosty, ale niebanalny układ i jest spójna. Z biegiem czasu, jak dodasz więcej treści, całość będzie prezentowała się jeszcze lepiej.

Czy menu na sztywno odsunięte od lewej krawędzi to celowy zabieg, czy po prostu zabrakło pomysłu na rozwiązanie tego inaczej? Przez moją przeglądarkę przewinęły się setki stron, ale pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem, przy wyśrodkowanej treści :P
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Październik 11, 20:33   

Odyn napisał/a:
Czy menu na sztywno odsunięte od lewej krawędzi to celowy zabieg, czy po prostu zabrakło pomysłu na rozwiązanie tego inaczej? Przez moją przeglądarkę przewinęły się setki stron, ale pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem, przy wyśrodkowanej treści


Już to poprawiłem, w rozdzielczości, której używam (1280x1024) nie raziło to specjalnie w oczy ;) Teraz menu zaczyna się równi z divem #TRESC :)
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 29 Październik 11, 20:56   

Zastosowałeś dokładnie takie rozwiązanie, jakie chciałem Ci zaproponować :D
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Maj 12, 14:10   

ylyf.pl <--- efekt 3 miesięcy niespecjalnie wytężonej pracy ;) Myślę, że jeszcze trochę i zacznę pisać obiektowo w PHP ;)

[ Dodano: 6 Maj 12, 15:17 ]
Napisałem też nową wersjęmojego portfolio: http://krzysiekkosecki.boo.pl/
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz