ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wg. was język Niemiecki jest potrzebny w szkołach?

Czy język niemeiecki powinien być w szkołach?
Tak
44%
 44%  [ 12 ]
Nie (najwyżej jako przedmiot nadobowiązkowy)
55%
 55%  [ 15 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Rahnen 
Burżuj

Wiek: 27
Posty: 220
Skąd: Małopolska
Medale: Brak

Wysłany: 2 Październik 11, 14:50   

No ale państwa UE chyba nie mogą prowadzić wojny.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 2 Październik 11, 16:16   

Zawsze można w jednej chwili odejść z UE... Zresztą jakby wybuchła wojna to UE na nic by się zdała :roll: .
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 2 Październik 11, 22:06   

UE się sama zdemilitaryzowała i uzależniła od USA :) . A wojnę można prowadzic zawsze - wszelkie zakazy i deklaracje to tylko papier, który w rzeczywistości jest wart tyle, za ile go wydrukowano &&.
 
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Październik 11, 15:40   

Ja się uczę niemieckiego już 5 rok, a i tak z angielskiego wiem więcej ( chociaż się go nie uczę).
Niemiecki jak dla mnie taki zr***, trudno się go uczy .
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 18 Październik 11, 20:38   

Język niemiecki to chyba najprzyjemniejszy i najłatwiejszy język z jakim miałem do czynienia. Angielski jako podstawowy jest prosty, ale na poziomie zaawansowanym można zacząć się gubić (tego bełkotu zwanego "słuchaniem" na wszelakich próbnych maturach nie da się zrozumieć - ciekawe, jak będzie na prawdziwej). Nie mniej jednak w dzisiejszym świecie każdy młody człowiek mniej lub więcej styka się z nim więc - cytując Kacpra - faktycznie jest się z nim za pan brat. ;) Łacina to piękny język, który ma na przykład bardzo łatwą wymowę, ale - o czym wspomniał Siwy - bardzo rozbudowaną gramatykę i przeciętny licealista/student po jakimś czasie zwyczajnie zapomni jaka była końcówka w przypadku Ablativus w jakimś słówku. Ot, po prostu kwestia sporadycznego używania języka.
No, a teraz moi drodzy, wszyscy, którzy narzekają na język niemiecki niech spróbują nauczyć się francuskiego. Ja od ponad 2 lat jestem zmuszany do zapoznawania się z nim i uwierzcie mi, że jest on nieporównywalnie trudniejszy. A o ile jeszcze na papierze to jakoś jeszcze nawet sensownie wygląda (choć i tak nic nie rozumiem, hehe), to w wersji mówionej zamienia się w bełkot szaleńca (ciekawostka - Francuzi np. nie wymawiają końcówek czasownika. Po co? Masz się, nieuku, domyśleć w jakiej to jest osobie! :P ) a akcent to czarna magia.
Niemieckiego uczyłem się w gimnazjum i bardzo miło go wspominam. Szkoda, że w liceum muszę mieć styczność z "językiem dyplomatów, co to go każdy humanista powinien znać". :P
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 18 Październik 11, 21:15   

Crux napisał/a:
No, a teraz moi drodzy, wszyscy, którzy narzekają na język niemiecki niech spróbują nauczyć się francuskiego. Ja od ponad 2 lat jestem zmuszany do zapoznawania się z nim i uwierzcie mi, że jest on nieporównywalnie trudniejszy. A o ile jeszcze na papierze to jakoś jeszcze nawet sensownie wygląda (choć i tak nic nie rozumiem, hehe), to w wersji mówionej zamienia się w bełkot szaleńca (ciekawostka - Francuzi np. nie wymawiają końcówek czasownika. Po co? Masz się, nieuku, domyśleć w jakiej to jest osobie! :P ) a akcent to czarna magia.

E tam, nie przesadzaj. Ja mam taką niefortunną sytuację, że musiałem nauczyć się w ciągu 2 miesięcy materiału z rzeczonych dwóch lat i jak na razie uważam go za tylko trochę trudniejszy od angielskiego. Niewymawianie końcówek to jeszcze nie taka tragedia, dużo większy problem wiąże się z tym przeskakiwaniem od zakończonego spółgłoską wyrazu do wyrazu rozpoczętego od samogłoski lub "h' niemego - tutaj słuchając Francuza można się rzeczywiście nie domyślić, co on chce przekazać. Trudny akcent? Czy jest tam coś poza naciskiem na ostatnią sylabę?

Do niemieckiego mnie nie przekonasz. Po prostu nie podoba mi się ta twarda wymowa(no i co im odwaliło z tymi przydługimi wyrazami?). Może kiedyś spróbuję się nauczyć, w końcu ta sama grupa językowa co francuski i angielski, ale na pewno wcześniej spróbuję opanować te ww języki.
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 19 Październik 11, 13:32   

Lord Smerf napisał/a:
Po prostu nie podoba mi się ta twarda wymowa


To zupełnie odwrotnie jak w moim przypadku - mnie się nie podoba miękka wymowa we francuskim, zaś twarda w niemieckim nie sprawia mi żadnych problemów. ;)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Trndjava 
Wolny chłop


Gra w: Stronghold Crusaders extreme
Wiek: 26
Posty: 52
Skąd: Łódź
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 1 Marzec 12, 20:43   

wiem że większość ludzi weźmie mnie za ... ale wolę niemiecki niż angielski
_________________
To, że mam słuchawki nie oznacza, ze was nie słyszę, testuje, czy obgadujecie mnie za plecami.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 1 Marzec 12, 21:39   

Trndjava napisał/a:
wiem że większość ludzi weźmie mnie za ... ale wolę niemiecki niż angielski


Zależy jak na to patrzeć... Angielski na pewno jest łatwiejszy do nauczenia..
 
 
Trndjava 
Wolny chłop


Gra w: Stronghold Crusaders extreme
Wiek: 26
Posty: 52
Skąd: Łódź
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 1 Marzec 12, 22:37   

dzięki za wyrozumiałość
_________________
To, że mam słuchawki nie oznacza, ze was nie słyszę, testuje, czy obgadujecie mnie za plecami.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz