ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony gatunek muzyki
Autor Wiadomość
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 31 Sierpień 11, 11:39   

No więc metal (raczej heavy niż death xd) jest dla mnie najbardziej spośród wszystkich współczesnych gatunków zbliżony do klasycznej ;]. Wiadomo, że te takie bardziej spokojne utwory, a już na pewno tzw. ballady. Mówiąc muzyka współczesna mam na myśli: techno, pop, rap, i elektro czy tam house czy jak to tam się nazywa (takie ani techno ani.. metal) xd.

Oczywiście zależy to od zespołu, jak zresztą chyba w rapie od rapera. Niektóre śpiewają o wikingach, niektóre o Władcy Pierścieni etc., ale np. utwory Sabatonu, mają IMO ogromny przekaz. Otóż, opowiadają o wojnie, czasami ogólnie, ale zwykle o I i II WŚ; jest jeden utwór o wojnie w Wietnamie (Into the Fire); jeden o walkach na bliskim wschodzie '67 (Counterstrike); jeden o interwencji amerykańskiej w zatoce perskiej '03 chyba (Panzer Battalion), a jeden sławi bezpośrednio snajpera fińskiego - White Death, oraz wiele innych ;) . Generalnie mają wyraz anty-wojenny czy sławiący bohaterstwo żołnierzy. Na pewno polecę Ci takie utwory jak:
- Panzer Battalion
- Uprising
- White Death
- Wolfpack
- Union (IMO tutaj można wyczuć troszkę klasycznej, a przynajmniej ja mam takie wrażenie do tych prawie-skrzypiec na poczatku np. xd)

Wszędzie są napisy także nie będe się rozpisywać o czym dany utwór jest. Btw. Naprawdę gorąco polecam Ci przesłuchać, bo wybrałem specjalnie te najlepsze i spokojniejsze.

W teksty Iron Maiden'a nie wczyywałem się aż tak dlatego nie powiem Ci o czym są konkretnie, aczkolwiek na pewno nie o dupie maryny.

Od muzyki oczekuję czegoś więcej niż bum bum sralalala w kółko (tzw. basów). W metalu są piękne skomplikowane riffy gitarowe, zgrane do tego z perkusją i świetnym wokalem tworzą jak dla mnie prawdziwą muzykę. Do tego jest to śpiew a nie mówienie do mikrofonu, no bo sorry, ale jednak rap z samej zasady to ma być mówienie rytmiczne chyba.

EDIT: Literówka w słowie white ;P.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 31 Sierpień 11, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 11, 12:24   

Kolej na mnie.

Ja slucham muzyki, a nie gatunkow, lecz mam pare ulubionych brzmien.
"Mocne brzmienie" oraz "Klasyczne brzmienie" i "Mongolskie gardlowe brzmienie"
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 11, 21:11   

Ja ostatnimi czasy słucham głównie power metalu. Hammerfall i Sonata Arctica głównie, no i trochę Epidemi i ew. Gravedigger
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 31 Sierpień 11, 21:44   

Mam pytanie, do jakiego gatunku należy green day?:D
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 31 Sierpień 11, 21:51   

Punk rock.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 1 Wrzesień 11, 21:31   

Chciałeś odpowiedź masz. ;D
Podkłady mi jakoś nie przeszkadzały nigdy, lubię takie brzmienie gitar. ;D
Utwory, które przesłałeś są nietuzinkowe, szczególnie Uprisnig. Powiedzieli prawdę. "Sojusznicy" się odwrócili.
Nie lubię słów, które nie mają jakiegoś przesłania, od muzyki oczekuje tego, aby jakieś słowa ze sobą miała. Taki bełkot jest dobry na rozluźnienie. Przykład utworu, który nie ma za bardzo sensu to Iron Maiden - Dance of death, chyba, że ma to mnie sprostuj. ;)
O powstaniu warszawskim w rapie masz w utworze Hemp gru - 63 dni chwały.
Nie jest tak dobrze opisane wszystko jak w Uprising, lecz też pamiętają o powstańcach.
Zwróć uwagę na wers tzw. Wilka "Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."
Taki szczegół, ale taki zwykły dresiarz wie, że powinno być kiedy, a nie póki.
http://www.youtube.com/watch?v=jdLPT8mt6VI - Hemp Gru - 63 dni chwały <--- przesłuchaj. ;D
Uważaj, bo jest jedno malutkie przekleństwo w drugiej zwrotce "schowany w bramie powstaniec, butelką z benzyną rzuca w czołg, z dedykacją **********" Bo żeby nie było jakieś wpadki przy rodzicach czy coś, to tak ostrzegam. ;D
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz