ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
80 pytań, które zrobią z ciebie ateistę.
Autor Wiadomość
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 09:48   

Cytat:
Chrześcijaństwo nie jest w sumie jak powiedzieliście logiczną religią, biblia mówi że Jezus odkupił nasze grzechy umierając na krzyżu ale zresztą po co miał umierać na krzyżu, Bóg może wszystko, więc mógł także odkupić nasze grzechy bez umierania.


Może moja rozmowa z ojcem Ci wyjaśni, bo sam zadałem to pytanie. ;p

Ja:A może mi ojciec(?) wyjaśnić dlaczego Jezus musiał umierać?
Bo nie za bardzo rozumiem, dlaczego On musiał umierać.

Ojciec: każdy grzech jest nieskończoną obrazą Boga...
taką obrazę mogła zmazać tylko największa ofiara
i to nie samego człwoieka
ale Boga-człowieka
więc Chrystus decyduje się w ten sposób umrzeć
aby dać ostateczny dowód swojej miłości do człowieka

Ja: Trochę trudno to zrozumieć.
To wtedy Bóg by nie mógł nam przebaczyć?

Ojciec: wiem, wiem....
nie, oczywiście, że mógłby
ale kiedy ta ofiara jest tak wielka
znacznie łatwiej zrozumieć, że kocha nas nieskończenie
nikt nie ma większej miłości
gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół
wy jesteście przyjaciółmi moimi
móWi Pan Jezus

I tak mi wyjaśnił. Pisał jak pisał, lecz mam nadzieję, że Ci wytłumaczył. ;)
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Mulcyn 
Wędrowiec


Gra w: Gram w SHC mp / single SHL SH2
Wiek: 28
Posty: 15
Skąd: Niedaleko Krakowa
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 12:23   

Lord Smerf napisał/a:

No i tak ogólnie odnośnie wypowiedzi. Na co niby ci księża mają wydawać te swoje gigantyczne majątki? A wiesz, ile kosztuje utrzymanie budynku, do którego przychodzi tak wiele osób w ciągu dnia? Oświetlenie, ogrzewanie całego kościoła - wszystko w takim stopniu, żeby nikt z tych ludzi nie czuł się jak na ulicy. Do tego dochodzą wszystkie naprawy, których w tak eksploatowanym środowisku nie brak, dekoracje na każdą uroczystość, no i w końcu ci księża też muszą jakoś żyć. Ale żeby jakieś niewyobrażalne luksusy? Jakie niby?


Hmm pomyślmy na ci rydzyk wydaje swoją skromną pensje ...

Załóżmy że do kościołą przychodzi 100 osób na msze każda daje te symboliczne 2 zł . za msze jest 200 zł (oczywiście można się kłócić że niektórzy nie dają nic , ale niektórzy dają więcej np po 10/ 20 zł tak więc zarobek na mszy musi być większy) mszy jest np 4 w jednym dniu : poranna /dla dzieci i 2 wieczorne (tak jest w mojej parafi w 20 tyś mieście w większych miastach jest konieczność zrobienia większej ilości mszy co daje dodatkowy zarobek) za 4 msze wyciągają dziennie 800 zł minimum . Utrzymanie kościołą przez 1 dzień nie kosztuje nawet 300 zł .

Poza tym nikt nie odniósł sie do tych pytań :



Gra w: Gram w SHC mp / single SHL SH2
Wiek: 16
Posty: 12
Skąd: Niedaleko Krakowa


Wysłany: Dzisiaj 4:38
Moim skromnym zdaniem :
1)Bóg ojciec , Syn boży , Duch święty to jedna osoba . Czy Jezus np w ogrodach oliwnych modlił się więc do siebie ?
2)Bóg sam się ukrzyżował (sam ponieważ kto normalny kto jest wszechmocny sprawia sobie ból ? masochista jakiś ?).
3)3 święta to jedna osoba , Tak więc jeśli Jezus był człowiekiem Bóg musiał mieć penisa .
Chociaż niekoniecznie ponieważ mógł się transformować .
_________________
Gram na GameRanger . Jeśli chcesz zagrać ze mną napisz na pw lub gadu gadu :15648572 (niewidoczny) . Prawie codziennie gram nawet do 2 w nocy
 
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 14:20   

Mulcyn, mówiłem Ci, że pieniądze z tacy nie idą na zarobek, czytałeś w ogóle mój post?
Podałem odpowiedź na wszystkie pytania prócz dawania pieniędzy rydzykowi, bo w tym się nie orientuje.
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 15:22   

Mulcyn napisał/a:
Hmm pomyślmy na ci rydzyk wydaje swoją skromną pensje ...


Rydzyk to jest biznesman, duszpasterstwo to tylko przykrywka :P

Mulcyn napisał/a:
Załóżmy że do kościołą przychodzi 100 osób na msze każda daje te symboliczne 2 zł . za msze jest 200 zł (oczywiście można się kłócić że niektórzy nie dają nic , ale niektórzy dają więcej np po 10/ 20 zł tak więc zarobek na mszy musi być większy) mszy jest np 4 w jednym dniu : poranna /dla dzieci i 2 wieczorne (tak jest w mojej parafi w 20 tyś mieście w większych miastach jest konieczność zrobienia większej ilości mszy co daje dodatkowy zarobek) za 4 msze wyciągają dziennie 800 zł minimum . Utrzymanie kościołą przez 1 dzień nie kosztuje nawet 300 zł .


Ale msze "wieksze" masz raz w tygodniu. Czyli 800 zloty zysku na tydzien, co daje 3200zl na miesiac. Wielkie pieniadze? Nie wydaje mi sie. Zwlaszcza zima ten dochod jest mizerny, jak i tak wieksozsc tego pojdzie na ogrzewanie. A ksiezy w parafi jest z reguly od 2 do 4. A trzeba jescze wynajac panie od posprzatania, sprawy techniczne wszelkiej masci, zaplacic rachunki, kupic jedzenie, benzyne... Dlatego ksieza bardzo czesto "dorabiaja" jako katecheci w szkolach, inaczej po prostu by im na nic nie starczylo. Jakos nie widzialem aby ktos zauwazyl, ze ofiary na tace i "cegielki" sa DOBROWOLNE, nikt nie zmusza Ciebie abys dawal na tace.

Cytat:
1)Bóg ojciec , Syn boży , Duch święty to jedna osoba . Czy Jezus np w ogrodach oliwnych modlił się więc do siebie ?
2)Bóg sam się ukrzyżował (sam ponieważ kto normalny kto jest wszechmocny sprawia sobie ból ? masochista jakiś ?).
3)3 święta to jedna osoba , Tak więc jeśli Jezus był człowiekiem Bóg musiał mieć penisa .
Chociaż niekoniecznie ponieważ mógł się transformować


Z tymi pytaniami skieruj sie do najblizszego ksiedza, watpe aby ktos na nasyzm forum studiowal teologie. :P
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 19 Sierpień 11, 16:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 15:57   

Dorzucę coś od siebie.

Mulcyn, piszesz:
[quote:dd52940f10]Moim skromnym zdaniem:
1)Bóg ojciec , Syn boży , Duch święty to jedna osoba . Czy Jezus np w ogrodach oliwnych modlił się więc do siebie ?

2)Bóg sam się ukrzyżował (sam ponieważ kto normalny kto jest wszechmocny sprawia sobie ból ? masochista jakiś ?).

3)3 święta to jedna osoba , Tak więc jeśli Jezus był człowiekiem Bóg musiał mieć penisa .
Chociaż niekoniecznie ponieważ mógł się transformować .[/quote:dd52940f10]

Kościoł mówi, że Bóg jest jeden, w trzech osobach. Jest "osobna osoba" Boga Ojca, Jezusa Chrystusa, Ducha Świętego. Ale jeden Bóg. Nikt ci tego logicznie nie wyjaśni, bo taka jest tajemnica (jedna z wielu) chrześcijaństwa.

Niektórzy podają przykłady jajka - niezbyt on precyzyjny (skorupka + białko + żółtko =" jajko) albo świec - ten już lepszy (trzy świece zbliżone do siebie i dające jeden płomień).

Bóg nie może mieć penisa, gdyż jest istotą duchową, nie fizyczną. Równie dobrze można się zastanawiać, co duchy z zamku w Malborku jedzą albo gdzie srają, jak i czym (za przeproszeniem). Nie wnikając, czy ktoś w duchy wierzy czy nie, to tylko przykład.


Jeśli chodzi o punkt 2, myślę, że Artut97 wystarczająco dobrze to wyłożył.

[color=cyan:dd52940f10"]A od strony moderacyjnej przypominam, że przed znakiem przestankowym nie stawia się spacji.

Naprawdę mówisz , że to zrobiłeś ? <- źle
Naprawdę mówisz, że to zrobiłeś? <- dobrze

;) [/color:dd52940f10]
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
Ostatnio zmieniony przez Kacper 19 Sierpień 11, 15:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 15:58   

Nie przesadzajmy kiedy mówimy o tym Średniowieczu. Wielu chyba z was naprawdę myśli, że skoro nazwano ten okres wiekami ciemnymi to panowała w tym okresie ciemnota. To jest nieprawda. Jeśli chodzi o majątki oraz kochanki księży/biskupów/itd. to oczywiście występowało to zjawisko, ale nie tak często jak się myśli. Spójrzcie na Renesans i porównajcie go ze Średniowieczem. Pamiętajmy, że nadal występuje zjawisko posiadania kochanek. Popatrzcie również na obecne majątki kościelne. [ W ostatnich dniach głośno o tym ]

@Artut97<Usuwam, aby nikogo nie sprowadzać w niechciany błąd. ( Wykazałem się brakiem pełnej wiedzy ) > Spowiedź w Średniowieczu była ”wielokrotnego użytku”.

Wracając do tacy i zarobków księży to jest tak jak mówicie. Z tym, że czasami księża biorą z tacy. [ Nie powinni, ale popieram to jeżeli komuś brakuje na życie. Są takie parafie gdzie ledwo kapłan przeżywa. ] Gorzej jest jak biorą kasę z tacy tylko po to, aby napaść jeszcze bardziej grube brzuchy. Tacy księża, którzy pluskają się w bogactwie to czarne owce. Na miejscu Watykanu bym to wszystko zreformował bo ostatnie problemy Kościoła są spowodowane właśnie przez takich kapłanów. Winni są tylko kapłani.
Jakie bogactwa może mieć ksiądz ? Ano może mieć drogi samochód, buty, zegarki itd. Widziałem już nie raz takich księży. [ Tutaj też dotykamy złoceń w kościołach. Dla mnie mogą być w jakichś sanktuariach, katedrach itp. Normalny kościół powinien być prosty bo nie chodzi o to, aby cokolwiek rozpraszało, a żeby był "klimat" i warunki do koncentracji. ]

Natanek razem z Rydzykiem są dla mnie takimi sekciarzami. Nie napisałem przydomku ks. bo oni dla mnie nie są księżmi. Ich postawy całkowicie wykluczają ich z chrześcijaństwa. Wszystko zahacza tutaj o władzę nad umysłami czyt. manipulacja. Są ludzie, którzy nie mają własnego zdania, oglądają tylko TV i są podatni na taką właśnie manipulację.


//edit: Widzę, że Artut97 i Kacper mnie uprzedzili, więc nie trzeba już odpowiadać na pytania. Oni się bardzo dobrze spisali. Sam bym tego prościej nie napisał :)


P.S. Jeśli chodzi o zmienianie treści Biblii dla własnych celów to nie wiem. Raczej tak nie było, księżą mogli co najwyżej interpretować to w taki sposób, aby wykorzystać Biblie do własnych celów. Poczytaj o Nestorianach. Oni to dopiero namieszali u ludów pogańskich ;) [ Jak dobrze pamiętam to byli właśnie oni. ]
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 19 Sierpień 11, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 16:12   

A ja się jeszcze odniosę do Twojego postu ;)

Bordinio, dla ciebie mogą być niegodnymi miana księdza, ale księżmi są, i pozostaną do końca życia. Dlatego ja osobiście niem odmawiałbym im literek "ks." (tudzież "x.") przed nazwiskiem.

Przykro mi, ale kapłaństwo nie jest "do wymazania", i człowiek raz wyświęcony na kapłana (czyli diakona lub prezbitera, albo i biskupa) pozostaje nim na zawsze. Nie można zawrzeć małżeństwa, będąc kapłanem. No chyba, że cywilne, ale to sobie można zawsze zawrzeć, rozwiązać, znowu zawrzeć...

Księży, którzy na to zasługują można usunąć ze stanu kapłańskiego, ale święceń sakramentalnych się nie wymaże. Po prostu taki ktoś jest księdzem, ale ma zakaz sprawowania wszelkich funkcji (spowiadania, odprawiania mszy, święcenia sianka na Wigilię, mieszkania na parafii itd). Wyjątkiem jest, gdy napotka osobę w niebezpieczeństwie śmierci, wtedy zawsze może "skorzystać" z mocy nadanych święceń i np. ją wyspowiadać.

* * *

Spowiedź nigdy nie była jednorazowa. Choć fakt faktem, że wg dawniejszej pobożności ludzie ograniczali sami sobie spowiedź i Komunię, czyniąc to np. tylko na Wielkanoc. Poczytywano samego siebie jako zbyt niegodnego by przyjąć Boskie sakramenty. Stąd powstała postawa jansenizmu, potępiona zresztą na którymś z soborów.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 12, 16:04   

Bordinio! Gratuluje! Mało jest takich ludzi broniących wiary.
Sam jestem praktykującym katolikiem. Wszystkie te pytania, są kierowane od ludzi niezapoznanych z tematyką Słowa Bożego. Sam jestem lektorem w kościele i wywodzę się z domu pełnego kultury i dobrego wychowania w katolickiej wierze. Może niektórzy ludzie uważają to za obciach...Ja jestem z tego dumny, bo nie udaje. Jestem grzesznym człowiekiem i popełniam błędy, ale nie opowiadam się na temat tego, czego nie wiem, lub nie jestem pewny. Ludzie też ciągle mówią o księżach jako samych pedofilach, wyłudzaczach pieniędzy itp. Wielka bzdura! Sam widzę iż jest to nieprawdą. Tym samym muszę jednak przyznać, że tacy księża też istnieją. Należą oni jednak do mniejszości duchownych. W średniowieczu, było tak samo.
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 29 Grudzień 12, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 6 Kwiecień 13, 00:07   

Sorry że odkopuje temat ale chciałbym odpowiedzieć na wszystkie pytania.

1. Dlaczego Bóg zawierzył przekazywanie Jego słowa jednemu ze swoich omylnych dzieci? Przecież wie, że ludzie są grzesznikami. Czy profesor odważyłby się powierzyć jednemu ze swoich studentów misję prowadzenia wykładów, podczas gdy przyszłość pozostałych studentów wisiałaby na włosku? Jeżeli Bóg tak nas pokochał i chce byśmy byli przy nim, dlaczego sprawił, że nasze wieczne dusze zostały postawione w obliczu takiego niebezpieczeństwa?

ODP: Nie widzisz jaki teraz mamy gigantyczny kościół? (Nie chodzi mi o budynek)
Gdyby Bóg nie posłał np: Jezusa na ziemię, to nie nauczałby on, tak samo jego uczniowie,
którzy podróżowali po świecie i głosili jego nauki. Gdyby nie to dziś może byśmy byli poganami. A wtedy nie znając przykazań Bożych, czynili byśmy zło. A teraz? Ilu ludzi
wierzy teraz w Boga? Gigantyczna ilość, z całego świata. Gdyby nie Jezus i jego nauki
wszyscy mieli by teraz inne religie, lub byli by ateistami. Kościół by nie istniał.
PS: Bóg nie miał kilku dzieci. To jeden Bóg w trzech osobach.

2. Jeśli Szatan jest największym oszustem, skąd mamy wiedzieć, że nie wykiwał Chrześcijan skłaniając ich by ubóstwiali go jak Boga (Jahwe) i teraz nakazuje im niszczyć `prawdziwego' Boga w swoim własnym imieniu? - Cice Mool

ODP: A co by mu to dało? A gdyby Bóg nie istniał to Szatan byłby Bogiem. Więc gdyby był Bogiem to nie tworzył by ludzi skoro ich tak nienawidził. A gdyby ich stworzył to mógłby
ingerować w ich wolną wolę. Bóg też tak może ale tego nie robi.

3. Jeżeli Bóg strącił diabła do piekieł, a piekło jest miejscem wiecznego potępienia, z którego już sam Bóg nie może uratować, to dlaczego kaznodzieje mówią nam, że diabeł przechadza się korytarzami szkół i kusi nastolatków do brania narkotyków i uprawiania seksu przedmałżeńskiego? Strażnik więzienny, który pozwoliłby więźniom uciec, by ci zaczęli zabijać i gwałcić, zostałby z pewnością zwolniony, a nawet osądzony za niekompetencje. - jshanahan@austin.rr.com

ODP: Czoło mnie boli od tego ile już zrobiłem Facepalmów. A to dopiero trzecie pytanie.
Piekło to nie więzienie Szatana. to jakby jego dom czy coś w tym stylu. Gdzie masz napisane że to jego więzienie?

4. Wiele razy słyszałem od wierzących, że Szatan jest też obecny w kościołach, dlatego też nawet tam ludzie mają wciąż nieczyste myśli. Jeżeli znalazł tam drogę, skąd Chrześcijanie wiedzą, że nie odkrył również sposobu na przekręcenie Biblii? - The Infidel Guy

ODP: Skoro szatan może chodzić po świecie jako niewidzialny duch, by kusić ludzi to czemu nie może pójść do kościoła? A Szatan nie ma takiej mocy by ingerowac w żeczy materialne.

5. Jeżeli wszechświat jest wszędzie z definicji, dlaczego teiści pytają skąd się wziął? Jak może być jakieś gdzieś dla wszechświata skoro ten z definicji jest już wszędzie? - Chris & The Infidel Guy

ODP: Nie wiem po co się pytają.Mnie kij obchodzi jak DOKŁADNIE wszechświat został stworzony. Ważne dla mnie że jest i już. Nie chcę marnowac życia na takie nauki o wszechświecie tylko z niego korzystać.

6. Czy Bóg myśli? Jeśli tak, to nie może być wszechwiedzący. Pomyśl o tym. - The Infidel Guy

ODP: WTF? Czemu Bóg nie może jednocześnie myśleć i być Wszechmogący? On myslą lub słowem tworzy to co chce. nie jestem bogiem więc nie wiem jak to jest nim być.

7. Jeżeli dusza jest niematerialna, a ludzkie ciała materialne to w jaki sposób dusza pozostaje w ciele?

ODP: Dusza może być tym samym co świadomość, lub myślenie ludzkie.

8. Jeśli Bóg jest wszechwiedzący, to jak może być zawiedziony swoim stworzeniem? -Pm453ca@aol.com

ODP: Bóg stworzył wszystko co jest dobre. To ludzie wprowadzili zło na ziemię, przez kuszenie szatana. Bóg chciał bysmy mieli wolna wolę. Bysmy wybrali Jego, lub szatana.

9. Jeśli Bóg jest niezmienny, to jaki jest dowód na jego istnienie skoro wszystko wokół nas się zmienia? - The Infidel Guy

ODP: Jeżeli Bóg się nie zmienia, to czemu ma być tak samo z ludźmi? A bóg nie daje teraz
takich dowodów, bo gdyby wszyscy wiedzieli o jego istnieniu, to nie była by wiara. To była by WIEDZA. A bóg chce byśmy w niego wierzyli bez dowodów.

10. Czemu Bóg sprowadził na ziemię potop? Przecież nie poskutkował. Zło powróciło. Bóg powinien wiedzieć, że tak się stanie! Więc po co się w ogóle przejmował? - PhineasBg

ODP: Przed WSZYSCY ludzie prócz Noego, byli źli. A teraz? Duzo jest wierzących więc dużo jest tych dobrych ludzi.

11. Czemu jest tak, że teiści każą mi zbadać cały wszechświat bym mógł powiedzieć, że Boga nie ma, kiedy w rzeczywistości wystarczy zbadać jedno miejsce i nie znaleźć Boga by stwierdzić, że go nie ma skoro ma być wszechobecny? - Chris

ODP: Bóg nie jest już na ziemi w postaci ciała. Jezus wstąpił do nieba. Nie ma już jego ciała.
Jest wszechobecny duchem.

12. Jeśli Eden był naprawdę prawdziwym rajem, to dlaczego Ewa chciała zjeść jabłko? Czyż doskonałe miejsce nie powinno zapewnić człowiekowi wszystkiego, co ten by chciał, tak by nie pragnął już niczego? - keyser soze

ODP: Czy człowiek chciałby poznać zło po to by je czynic? Ewa nie wiedziała
jakie są konsekfencje zjedzenia owocu z tego drzewa(To nie było jabłko!!!). Po za tym te drzewo
nie różniło się niczym od innych poza poznaniem dobra i zła. Owoce byly takie same jak na innych. Mieli więc wszystko pod dostatkiem.

13. `Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć' (Rz 6, 23). Czy to oznacza, że zwierzęta również grzeszą? A organizmy jednokomórkowe? Czy rośliny grzeszą? Przecież one również umierają, nie tylko ludzie. Dlaczego zwierzę umiera, skoro nie zna moralnej różnicy pomiędzy dobrem i złem? - Nef

ODP: Oczy mnie pieką od tego co piszesz. Zwierzę żyje i ma ciało, inteligencję, więc jesli ma ciało to może umrzeć. Nie ma jednak duszy. A w ksiedze rodzuju jest napisane, że zwierzęta sa tylko pomocnikami, ludzi.

14. Dlaczego Wszechmocny Bóg stał się ciałem w celu złożenia w ofierze samego siebie samemu sobie tak by jego stworzenie mogło uciec przed Jego własnym gniewem? Czy w swej nieskończonej mądrości nie mógł wymyślić czegoś, choć trochę bardziej skutecznego? - Omphaloskeptic2@aol.com

ODP: To by było za proste. Tak o otworzył by bramy nieba, dla ludzi.
Umarł za ich grzechy. Po za tym zmartwychwstał więc śmierć nie była taka bolesna. A umarło jego ciało. On nadal istniał. Po za tym Bóg wie lepiej co jest dobre. Czasami nie zrozumiemy jego myślenia i decyzji.

15. Jeśli jesteśmy wszyscy dziećmi bożymi i nigdy nie widzieliśmy Boga, czy to czyni nas Jego bękartami? Nie wspominając już o tym, że moja matka nie poślubiła Boga. - hyasynth_vii@yahoo.com

ODP: Nie jestesmy dosłownie jego dziećmi! Stworzył nas dał nam duszę.
A rodzice ktorzy adopują dziecko? Nie jest ich biologicznym dzieckiem, ale też uwarzają je za swoje.

16. Po 11 września wielu ludzi wznosiło dookoła okrzyki: Boże, pobłogosław Amerykę' (God bless America). Dlaczego tak wciąż mówią? Z tego wynika, że Bóg nigdy niczego nie pobłogosławił. Jeśliby to uczynił to 11 września nie miałby nigdy miejsca. Teiści zwykli mówić, że `wszystko jest częścią bożego planu'. Skoro tak, to dlaczego ścigamy Bin Ladena? Czyż nie był on wraz z innymi terrorystami jedynie wykonawcą bożego planu? Wygląda na to, że Bin Laden i terroryzm nie jest naszym wrogiem, lecz Bóg.

ODP: Znów to samo: To ludzie stają się źli. Przez ludzi zło zeszło na ziemię.
To nie wina Boga. Czemu mamy teraz do niego pretensje?

17. Chrześcijanie mówią, że Bóg nie jest twórcą chaosu. A co powiesz na Wieżę Babel? - The Screaming Monkeys

ODP: Kara za pychę. Proste. Gdy by nie to to ci budowniczowie nadal budowali by wierzę, a podobno ich król miał z niej zestrzelić Boga z łuku(Nie żeby go zabił)
a to już był grzech pychy. Chcieli byc lepsi od Boga.

18. Chrześcijanie twierdzą, że umierające dziecko idzie prosto do nieba. Dlaczego więc są tak przeciw aborcji? Wszystkie dzieci są pozbawiane okazji by pójść do piekła. A może też Bóg oczekuje od nienarodzonych płodów przyjęcia nauk Jezusa? - dissolvedego@satannet.org

ODP: Tylko Bóg może zarządzac naszym zyciem. Nie możemy go nikomu odebrać. Nawet sobie. Bóg je nam powierzył. Nie oddał na własność.

19. Dlaczego Bóg ma uczucia (zazdrość, złość, smutek, miłość, itp.) jeśli jest wszechmocny, wszechwiedzący i wszechobecny? Uczucia powstają w reakcji na coś, więc jak Bóg może na coś reagować skoro jest wszechwiedzący i ma przewidziany plan?

ODP: Jesteśmy stworzeni podobni do Boga. Mozna więc założyc, że wyglada jak my(ma posturę człowieka) i ma to co my czyli uczucia i może myśleć.

20. Jeśli Jezus Chrystus jest rzekomo ciałem stworzonym przez wszechmocnego Boga jak jest możliwe, że nie odziedziczył Grzechu Pierworodnego? Pamiętaj, jest rzekomo człowiekiem i jednocześnie Bogiem i jeżeli rzeczywiście był w pełni człowiekiem jak i Bogiem, musiał odziedziczyć Grzech Pierworodny. ??? - His Lordship, Lucifer

ODP: Grzech pierworodny który jest dziedziczony, spada na nas bez naszej woli. Nie jesteśmy winni jego.to tylko symbol.

21. Jeśli Bóg jest ojcem Jezusa, to jak wygląda jego DNA? Czy Bóg ma spermę? Jeśli nie, to skąd Maria wzięła DNA potrzebne do stworzenia Jezusa? To czyni Marię aseksualną, a Jezusa dziewczynką, gdyż nie było chromosomu Y. - chris_crispy@hotmail.com and Rebe2amble@aol.com

ODP: Jak ty możesz to mówić? Jezus narodził się dzięki duchowi świętemu.
Bóg wszedł w narodzone ciało. Bóg nie musiał robić tego co robią ludzie do stworzenia dzieci, by stworzyć Jezusa.

Na resztę pytań odpowiem później.
 
 
 
Silias 
Osadnik


Gra w: Twierdza i Twierdza Krzyżowiec
Wiek: 24
Posty: 29
Skąd: Konstantynów Łódzki
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 13, 17:04   

Ja w Boga nie wierzę, cała ta religia to jeden wielki zabobon i dla mnie to jest zbędne. Nie chcę nikogo urazić, ale religie uważam za wsparcie dla słabych, tych którzy nie radzą sobie z własnymi problemami i zaczynają zwracać się do jakiejś istoty "tam na górze" zamiast racjonalnie pomyśleć i postarać się rozwiązać ten problem.


Jednakowoż proszę o trochę szacunku. S.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 23 Lipiec 13, 18:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 13, 17:09   

Silias, może z czasem zmienisz zdanie. :)
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Silias 
Osadnik


Gra w: Twierdza i Twierdza Krzyżowiec
Wiek: 24
Posty: 29
Skąd: Konstantynów Łódzki
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 13, 17:21   

Może kiedyś coś do mnie trafi, ale wątpię, już dosyć się nasłuchałem o Bogu i się na nim wiele razy zawiodłem, co sprawiło że przestałem w niego wierzyć.


Jednakowoż proszę o trochę szacunku. S.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 23 Lipiec 13, 18:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 23 Lipiec 13, 18:39   

Cóż... jak dla mnie najlepszym dowodem na to, że On jest, jest świat. Z tym, że bardziej mam tutaj na myśli samą przyrodę, bo to co człowiek zrobił i robi ze światem już wcale nie jest na ogół dobre, przemyślane i dla niego pożyteczne - raczej przeciwnie... A konkretnie chodzi mi o to, że wszystko działa świetnie jak w zegarku, a świat jest całkowicie poukładany, wszystko ma swoje miejsce. Jest Słońce, w nocy wschodzi Księżyc, który cyklicznie przechodzi z nowiu w pełnię, zmieniają się pory roku, itd. Jest wiele różnych ładnych stworzeń (niektóre jak gdyby stworzone dla człowieka: konie, na których może jeździć, wierne psy, które są mu przyjaciółmi), są piękne drzewa, góry, morze, rzeki... Człowiek mógł wynaleźć pismo, odkryć matematykę... Nie wierzę, że wszystko to powstało ot tak sobie "przypadkiem".
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 13, 19:58   

Silias napisał/a:
Ja w Boga nie wierzę, cała ta religia to jeden wielki zabobon i dla mnie to jest zbędne. Nie chcę nikogo urazić, ale religie uważam za wsparcie dla słabych, tych którzy nie radzą sobie z własnymi problemami i zaczynają zwracać się do jakiejś istoty "tam na górze" zamiast racjonalnie pomyśleć i postarać się rozwiązać ten problem.

To jest akurat bzdura - jeśli znajdziesz jakiegoś księdza, który powie Ci, że w obliczu danego problemu powinieneś usiąść w kącie i nie robić niczego poza modlitwą, to ksiądz ten jest w błędzie. Owszem, należy zawierzyć wszystko Bogu, ale to nie znaczy wcale, że nie masz podejmować żadnych własnych działań(jak w tym kawale o rozbitku, po którego przypływają po kolei łodzie ratunkowe; za każdym razem odmawia przyjęcia pomocy, tłumacząc, że wierzy w to, że Bóg sam go uratuje. Oczywiście tonie, idzie do nieba i pyta się Boga: "Dlaczego mnie nie wysłuchałeś i nie uratowałeś mnie?", na co Bóg odpowiada: "Jak to, przecież 3 razy wysłałem po Ciebie łódź").

Siwy napisał/a:
Cóż... jak dla mnie najlepszym dowodem na to, że On jest, jest świat. Z tym, że bardziej mam tutaj na myśli samą przyrodę, bo to co człowiek zrobił i robi ze światem już wcale nie jest na ogół dobre, przemyślane i dla niego pożyteczne - raczej przeciwnie... A konkretnie chodzi mi o to, że wszystko działa świetnie jak w zegarku, a świat jest całkowicie poukładany, wszystko ma swoje miejsce. Jest Słońce, w nocy wschodzi Księżyc, który cyklicznie przechodzi z nowiu w pełnię, zmieniają się pory roku, itd. Jest wiele różnych ładnych stworzeń (niektóre jak gdyby stworzone dla człowieka: konie, na których może jeździć, wierne psy, które są mu przyjaciółmi), są piękne drzewa, góry, morze, rzeki... Człowiek mógł wynaleźć pismo, odkryć matematykę... Nie wierzę, że wszystko to powstało ot tak sobie "przypadkiem".

A to jest niestety argument błędny logicznie, teoretycznie można powiedzieć, że wszystko działa, bo działa i nie ma w tym żadnej filozofii. Powód, dla którego wiara w nieistnienie żadnego boga jest nieracjonalna, jest inny: MUSI istnieć przyczyna pierwotna, a jeśli przyjmiemy istnienie związków przyczynowo-skutkowych, musimy przyznać, że przyczyna ta ma nieskończoną władzę nad wszystkim, co istnieje.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 23 Lipiec 13, 21:09   

No więc właśnie mówisz o tym co ja, tylko innymi słowami ;]. Chodzi mi o to, że musiało być coś, co przyczyniło się do powstania tego świata w takiej a nie innej postaci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz