ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bordinio
9 Lipiec 11, 21:39
[problem techniczny] nowe logo gracza
Autor Wiadomość
igla_sanok 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 8 Lipiec 11, 20:33   [problem techniczny] nowe logo gracza

Witam,
jak w nazwie tematu mam problem odnośnie dodawania nowego loga gracza.

Jakby ktoś nie zrozumiał o jakie logo chodzi to mówie że chodzi o ten obrazek który wyświetla się obok nicku gracza kiedy na przykład najeżdza się na obcy budynek po rozpoczęciu gry. Domyślnie jest to miecz na tle tarczy.

Po dokładnym przyjrzeniu się całemu folderowi gry znalazłem 1 pliczek który zawierał wszystkie dostępne pierwotne loga gry na którym twórcy gry przewidzieli dwa dodatkowe miejsca na imaginacje wymagających. Wygląda on tak:



A po mojej edycji wyglądało to tak:



Jak widać dodałem na tym obrazku dodatkowe logo które jest przeznaczone dla mojego użytku. Niestety po uruchomieniu gry nie mogłem wybrać żadnego loga dla gracza, zostaje tylko jedno - nijakie które przedstawia tylko czarne, puste tło. Kiedy przywróciłem pliczek do pierwotnego stanu nic nie uległo zmianie.

Zwracam się z prośbą o podanie mi rozwiązania jak moge przywrócić panel wybierania w/w obrazków do stanu obieralnego oraz w jaki sposób mogę dodać własne logo. Wydaje mi się że prawdopodobnie nie dodałem mojego dzieła do dodatkowego folderu który zawiera wszystkie pozostałe. To wszystko oczywiście w odpowiednim rozszerzeniu. Mam nadzieję że wytłumaczyłem mój problem w miarę zgrabnie i zrozumiale, czekam na odpowiedź.

Jeżeli jest tu już temat z podobnym problemem to z góry przepraszam. Sam go nie znalazłem i w razie jego istnienia proszę o podanie mi do niego namiarów.

Podziękuję na końcu ;-)
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 11, 12:57   

Rozumiem, że cały czas operowałeś na jednym i tym samym obrazku tak ? Wydaje mi się, że najlepiej jest ściągnąć plik faces i od nowa spróbować wrzucić własne logo. [ Wg mnie jakimś cudem został skopany ten plik graficzny i to jest powodem niedoczytywania go poprawnie przez grę ] Powiedz jaką masz wersję* to Ci wyślę, tyle że w jednym miejscu znajduje się mój avatar ;P [ Myślę, ze to nie będzie przeszkadzało bo możesz nałożyć nowy i ew. przyciąć, aby idealnie przylegał ]



* Chodzi mi o to czy masz Crusader ze zwykłej edycji czy warchestowej. Crusadera z Extreme nie posiadam. Nie wiem czy akurat przy tym pliku występuje "konflikt" niekompatybilności wersji, ale lepiej nie marnować czasu :P

P.S. Pamiętaj, że plik musi mieć rozszerzenie bmp.
 
 
 
igla_sanok 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 11, 22:10   

Dziękuję za odpowiedź.
Zdaje się że mam zwykłą wersję gry.

A co do rozszerzenia to jest ono poprawne (bmp). Nie mam pojęcia w czym rzecz. Zauważyłem tylko że pliczek przywrócony do początkowego stanu ważył 400kb podczas gdy pierwotnie zajmował ~357 kb. Nie wydaje mi się aby to miało istotne znaczenie i nie wiem z czego to wynika. Mam nadzieje że po 2 próbie wszystko zacznie działać :) dlatego z chęcią skorzystam z Twojego pliczka.

PS. Ciekawe forum
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 11, 22:24   

https://rapidshare.com/files/319008049/faces.bmp Tutaj jest link i mam nadzieję, że zadziała. W razie czego to możesz skopiować wszystko i reinstalować ;)
 
 
 
igla_sanok 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 10 Lipiec 11, 12:14   

Już wiem co skopałem. Przy kopiowaniu mojego obrazka zaznaczyłem zbyt wiele niewidzialnego obszaru wokół niego przez co skopiowany obrazek w rzeczywistości był większy niż to było widać. Wielkość pliczku najwyraźniej ma znaczenie. Przy 2 próbie wszystko wyszło :)

Dzięki za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz