ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Dylemat
Autor Wiadomość
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 15 Maj 11, 18:48   Dylemat

Sądzę, że zamieściłem to w dobrym dziale. Jeśli dział "Gry i rozrywka" ma być przeznaczony tylko do czystej dyskusji na temat określonych gier, nie widzę przeszkód w przeniesieniu tematu do Hydeparku czy jeszcze gdzie indziej. Ale do rzeczy.

Mam zamiar pogratulować sobie dotrwania do końca roku szkolnego w mojej szkole i sprezentować sobie grę. Pod uwagę biorę dwa tytuły(na dobrą sprawę to trzy):
:arrow: Portal w pakiecie z Portal 2
:arrow: Assassin's Creed: Brotherhood.
Nie mogę się jednak zdecydować na żadną z tych opcji, więc postanowiłem spytać Was o poradę. Co lepsze? Piszcie. Poniżej założenia, na których się opieram.
1)Nie patrzcie na cenę, bo jest akceptowalna. Oceniajcie całą resztę.
2)Gry z tych gatunków lubię tak samo(oczywiście każdą na swój sposób; mam świadomość ich odmienności) - przechodziłem AC2 pięć razy i tyleż samo dziesięciominutowe demo Portala.
3)Mam zamiar obficie czerpać z multiplayera obu gier.
4)Na pewno będę chciał przechodzić gry po kilka razy.
5)Rozumiem, że Ubi zapowiedziało wydanie AC: Revelations na listopad br. Wiem także, że Valve może mieć zamiar wydania Portala 3.
6)Pod uwagę biorę także możliwość instalowania moda do Portala(Portal: Prelude).
7)Zwracam uwagę na takie drobiazgi jak szczegóły grafiki, cienie, klimatyczna muzyka itd.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 17 Maj 11, 16:47   

Nie grałem w żadną z tych gier. Wydaje mi się jednak, że dobrym argumentem przemawiającym za AC jest to, że znajomy przeszedł obie części Portal w 2 dni. Nie siedział oczywiście przy komputerze przez 24h/d. Tryb single player w Assassin's Creed: Brotherhood na pewno przyciągnie Cię do komputera na dłużej.
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 18 Maj 11, 14:17   

Tak samo jak Odyn też nie grałem w żadną. Gry typu portal są krótkie, AC pewnie jest długi, ma też ukryte elementy no i ma multi które można pewnie grać całe dnie.
A więc:

Portal i portal 2:
max. 10 dni po ok. 3h
Multi:Nie wiem, może min.10h?
=Min.40h

AC3:
Single: 8-16h (może przesadzam)
Znalezienie elementów w single: dodatkowe 8-16h
Multi: Min. 30h ;)
=min. 46-62h

Zdecydowanie jeżeli grałeś w inne AC to warto żebyś sobie skończył fabułę.

P.S. Ja jak mam dwie drogie gry do wyboru to kupuje 1 a po jakimś czasie 2 ;)

Edit: AC ma silną grafikę, sporo tam ludzi, drzew etc. przez co może trochę lagować (Dla niewiedzących: Ścinać się) (nie koniecznie tobie ;) )
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 18 Maj 11, 16:32   

Chyba jednak zdecyduję się na Portal... Ostatnio grałem w 1 u kolegi i podobało mi się dużo bardziej niż np AC2.

Cytat:
Zdecydowanie jeżeli grałeś w inne AC to warto żebyś sobie skończył fabułę.

To nie jest AC3, a Ubi na 100% na Brotherhood nie poprzestanie - na dobrą sprawę to już zapowiedzieli kolejną część gry, która i tak nie będzie ostatnia.

Z godzinami chyba trochę przesadziłeś. ;) Zgodnie z tym, co piszą na np. howlongtobeat.com, musiałbym grać niezwykle pokracznie, żeby osiągnąć takie rezultaty. Chociaż multi ma potencjał - w przypadku AC wiadomo, że masa graczy, mam zaś też kilku kolegów grających już w Portal 2.

Tak więc, jak już pisałem, najprawdopodobniej kupię Portal 2. Kiedy przejdę, napiszę może w tym temacie, czy się opłaca.

EDIT
Jak napisałem, tak też zrobiłem. Przeszedłem już grę i polecam. Zarówno tryb dla jednego gracza, jak i co-op, są dopracowane do najmniejszego szczegółu. Mimo absurdalnych klimatów panujących w grze, wszystko zostało rozsądnie rozplanowane, zaś dialogi i cała masa easter egg'ów dopełniają dzieła.

Swoją drogą - jeśli ktoś ma akurat Portala 2 i chciałby zagrać ze mną w co-op'a, to proszę pisać na PW. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym będę miał dużo wolnego czasu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz