ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kacper
16 Sierpień 11, 22:51
[porównanie] Stronghold Crusader czy Stroghold Extreme ?

Stronghold Crusader czy Stroghold Extreme ?
Stronghold Crusader
96%
 96%  [ 24 ]
Stronghold Extreme
4%
 4%  [ 1 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Bernkow 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Krzyżowiec i Twierdza Deluxe
Wiek: 27
Posty: 53
Skąd: Kołobrzeg
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 4 Kwiecień 11, 08:17   [porównanie] Stronghold Crusader czy Stroghold Extreme ?

Witam,
Właśnie ciekawi mnie, która z części jest lepsza ?.
Co do mojej oceny, to Stronghold Crusader jest lepszy, i nie powinni w nim juz ,,grzebac", i przerabiac tej części. Moim zdaniem coś w miare sensownego co dodali to, tylko, że można miec wielkie wojne, tzn, można miec już 10.000 jednostek.

A Waszym zdaniem ?
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 4 Kwiecień 11, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 16:26   

Temat był już wielokrotnie poruszany na forum, ale cóż, jak już napisałem, to się wypowiem.

Moim zdaniem Extreme nie jest zbyt potrzebnym "ulepszeniem" do Crusadera. Polubią go przede wszystkim fanatycy wielkich bitew i posiadacze na tyle dobrych komputerów, żeby gra "nie cięła się" przy 10k wojska na mapie. Jako fan strategii samej w sobie nie zachwyca mnie obraz wielkich mas żołnierzy napierających na siebie bez ładu i składu.
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 16:33   

Głos na zwykłego cruska. Extreme jest fajne, ale na chwilę. Co do kampanii to praktycznie każda misja w extreme polega na 10 gs i niszczeniu kamieniami z paska mocy wrogich posterunków.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 18:31   

SHC E może byłoby nawet dobre dla single player ze względu na dużą liczbę wojska ale te paski mocy to już całkiem poroniony pomysł... Powinni wydać zwykłego patcha SHC 1.2 który by dodał większe limity wojsk, dodał kampanie itd.
 
 
Duncan 
Wolny chłop

Posty: 50
Skąd: Dolnośląskie
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Kwiecień 11, 13:56   

SHC E podobało mi się ale nie na długo ....
Jakieś spadające kamienie za które nawet nie trzeba płacić ....
Na początku podobało mi się ale potem zrezygnowałem z dalszej gry, taka "masakra" na polu bitwy że nie zdążyłem wszystkiego połapać co i jak zresztą to bardzo banalne jak gramy 1v2 ,1v1, 1v3, wystarczy celować cały czas tymi spadającymi kamieniami w obóz najemników lub w koszary wtedy przeciwnikowi nie będzie samo się rekrutować wojsko a nam tak :) .

SHC prawie pod każdym względem lepsze właściwie nie potrafię wskazać jakiegoś słabego punktu w tej grze porównując do SHC E :) .

Ale to tylko moje zdanie każdy ma do swojego prawo :) .

Pozdrawiam.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 11, 14:28   

Bo SHC E to dodatek do SHC... Dodali trochę opcji średnio udanych i tyle. Jak się gra multi z kimś to jeszcze można się pobawić bo człowiek myśli kreatywnie i nie oczekiwane rzeczy można robić z tymi mocami... ale to i tak zabawa na kilkanaście gier a później to bardziej irytuje niż ciekawi...
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 8 Kwiecień 11, 21:37   

Zdecydowanie zwykły Crusader. Extreme to dodatek, który według mnie reprezentuje swoisty odłam gier strategicznych i skupia się bardziej na chaotycznych bitwach, niż na starannym planowaniu ataków na wroga. Dopełniają tego wszystkiego koszary automatycznie rekrutujące jednostki, oraz "pasek mocy" pozwalający w jednej chwili zaatakować wnętrze twierdzy wroga, co zupełnie psuje magię Crusader'a.
 
 
 
urgor gir 
Wędrowiec

Gra w: Crusek
Wiek: 26
Posty: 4
Skąd: Łódź
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 11, 19:32   

Dla mnie ten limit jednostek jest dosyć fajny, ale powinien być trochę mniejszy. Co do mocy to jestem zupełnie przeciwny. Nie wydaje się wam to trochę nie realne, że spadają z nieba na przeciwnika kamienie i strzały? Chyba, że to Marsjanie...
 
 
Aragorn 
Mieszczanin


Gra w: SH, SHC, SH2
Posty: 136
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 11, 19:45   

W sumie to popatrz na np. trebusz gdy ten strzela. Mi zdecydowanie dobrze wygląda, że kamienie wysoko wylatują. A strzały? Obejrzyj 300 i zobacz jak strzelali do Leonidasa i reszty.
_________________
I'm Richard the Undead Warlock, Master of Magma, Chief Warlock of the Broders of Darkness, Lord of the Thirteen Hells, Master of Bones, Master of Fire, Emporor of the Black, Lord of the Undead and the Mayor of the little village up the coast.
 
 
urgor gir 
Wędrowiec

Gra w: Crusek
Wiek: 26
Posty: 4
Skąd: Łódź
Medale: Brak

Wysłany: 4 Maj 11, 19:45   

Wiem, ale mi chodzi o moce! Że trebusze wysoko strzelają to ja nie mam nic przeciwko, do łuczników też, nawet tak realniej. Jakby trzeba było do tych mocy jakiś specjalnych trebuszy lub jakiś innych dziwactw to byłoby realniej. Zagłosowałem oczywiście na cruska (piszę, ponieważ nie napisałem w poprzednim poście).
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 28
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 4 Maj 11, 21:51   

Moce są bardzo fajne i potrzebne bo bez nich trudno jest przejść szlak. Piszesz, że to jest mało realne, ale przecież to tylko gra. Tak samo można się uczepić Stronghold Legends.
Co do głosowania to oczywiście, że Crusder, bo Extreme to tylko dodatek a nie osobna gra.
Gdyby w opakowaniu z Extreme nie byłoby Crusder z Warchest to raczej bym tej gry nie kupił. :-D
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz