ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Spore
Autor Wiadomość
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 19:18   Spore

Czy ktoś z was grał w Spore? Jest to gra twórców The Sims, w której możemy kierować rozwojem własnego gatunku od fazy komórki, do inteligentnego imperatora galaktycznego. Możliwości edytora stworów/budynków/pojazdów są na prawdę duże i każdy może stworzyć coś oryginalnego.
Na początku byłem dość sceptycznie nastawiony, ale już po pierwszym uruchomieniu, gra mnie strasznie wciągnęła :) Mimo, że gram na dość słabym sprzęcie i na najniższych detalach, czasami nie mogę oderwać się od gry :P
Teraz jestem w fazie kosmosu, w której w dowolny sposób kierujemy rozwojem imperium. Można zawierać sojusze, wywoływać wojny, rozwijać kolonie, które dostarczają surowców do handlu, dobrze jest też zbierać artefakty poukrywane na niektórych planetach. A do tego trzeba co chwilę walczyć z najeźdźcami atakującymi kolonie albo sojuszników oraz zapobiegać katastrofom ekologicznym poprzez eliminowanie zarażonych zwierząt. Czyli nie sposób się nudzić :)
Jeśli ktoś nie grał, a ma taką możliwość - polecam!
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 22:02   

Ja jedynie posiadam fabrykę stworów (tzn edytor) i zastanawiam się czy by sobie nie sprawić pełnej wersji ;]. Słyszałem że podobno Spore jest fajne ale tylko na początku a w fazie kosmosu już staję się monotonne.
_________________
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 18 Grudzień 08, 06:43   

Grałem grałem ;)

Gra jest po prostu...inna

Świetna zabawa a przy okazji trzeba pomyśleć + elementy zręcznościowe ( unikaj na początku na przykład wielkich ryb :D )

również polecam.
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 08, 08:48   

Jeśli grasz pierwszy raz, to cała gra jest ciekawa. Ale za drugim razem jest już gorzej. Strasznie nudna robi się faza plamienia i miasta.
Jak dla mnie, faza kosmosu nie jest wcale monotonna. Głównie dlatego, że przez częste zdarzenia losowe cały czas mam co robić. Możliwości w tym etapie jest tak dużo, że do zdobycia wszystkich odznak potrzeba wielu godzin...
Ostatnio zmieniony przez Odyn 18 Grudzień 08, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 18 Grudzień 08, 08:51   

Nie doszedłem do fazy galaktycznej niestety, więc nie wiem jak to tam jest
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
tusilos 
Mieszczanin


Gra w: wszystkie gry jakie znasz.
Wiek: 26
Posty: 122
Skąd: z Polski
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 6 Sierpień 10, 16:21   

Późno piszę ale gram w spore.
P.S. Niedługo będzie też Darkspore!
_________________
One more block...
One more block...
One more block...
One more block...
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 29 Marzec 11, 20:54   

Kupiłem grę niedawno i dam mini recenzje :D

Faza Komórki:
Grafika:9.5/10
Ponieważ w tej fazie grafika jest od góry traci urok, chociaż komórki się prezentują pięknie.
GamePlay:10/10
Leciutko monotonne, najszybsza do przejścia faza.
Sugerowany: mięsożerca
Bo wtedy ten etap nie jest tak bardzo monotonny, łatwiej grać ponieważ po zabiciu innej komórki możemy zdobyć kolejny "doczepiacz" do komórki
Fabryka/i:9.5/10
Elementów jest trochę za mało ale wystarcza :D
Średnia:10/10~ (w przybliżeniu)
Jedna z lepszych faz

Faza Stwora (Chyba tak to było, nie mam gry przed sobą):
Grafika:10/10
Naprawdę ładnie się prezentują te stworki, szczególnie z teksturą
GamePlay:10/10
Tu już robi się ciekawie, szczególnie gdy mamy rozwinięty mózg i mamy sojuszników chodzących z nami
Sugerowany:Wszystkożerca
Bo obie zachowania (towarzyskie i wojownicze) są na równym poziomie, a po za tym ma najlepszy super atak (stwory do pomocy)
Fabryka/i:10/10
Ogrom tych rzeczy, naprawdę musieli się narobić
Średnia:10/10

Faza Plemienia
Grafika:10/10
Dochodzą wyglądy budynków, które mają dużo elementów (graficznych rzecz jasna :P )
GamePlay:10/10
Tu coś co lubimy, RTS :)
Sugerowany:Roślinożerca
Wtedy trzeba się bawić z instrumentami i dawać datki co jest dobrze zrobione, trochę akcji "szybkie oczy-szybkie palce", po za tym na roślinożercy miałem w sumie 700 sztuk jedzenia!!!
Fabryka/i:9/10
Mało elementów, najgorszy jest limit przedmiotów :(
Średnia:10/10~
Jest to jedna z lepszych faz. Łatwo zauważyć że jest to gra twórców Sims bo gdy dodamy stworkowi coś np: na nogę to wtedy patrzy się na nogę i coś mówi :lol:

Faza Cywilizacji/Miasta
Grafika:10/10
Nic dodać nic ująć
GamePlay:10/10
Dobry RTS
Sugerowany:Mięsożerca
Łatwo się podbija, lecz obojętne jest to ponieważ religią i podbojami się mniej więcej w takim samym tempie zdobywa miasta (gospodarczym jeszcze nie grałem)
Fabryka/i:10/10
Przy wyborze ratusza, domów itd. można spełnić własne marzenia, mi akurat nie wychodzi za dobrze robienie budynków :P
A pojazdy to tak samo jak przy budynkach.
Przy ludziach jest dodana zaledwie jedna linijka i to takie elementy które (wg. mnie) są gorsze od tych z fazy plemienia
Średnia:10/10

Faza kosmosu:
Grafika: Tradycyjnie 10/10
GamePlay:9/10
Ogrom misji, broni itd. Najfajniejsze są narzędzia do kreowania planety, np zmiana koloru ziemi, wody, postawienie góry itd. Jest to najdłuższa faza, nie jest tak monotonna jak pisze wiele osób (z innych for), tak więc zgadzam się z Odyn'em. Jak w innych fazach nie miałem kłopotu z podbijaniem to tutaj jest lekko przesadzona siła wroga :D
Sugerowany:Roślinożerca(tutaj szaman)
Bo ma bilet powrotny który się przydaje przy zwiedzaniu galaktyki gdy nam się skończy energia. Nie wiem jak ze wszystkożercą/gospodarczym bo dopiero dochodzę.
Fabryka/i:9/10
Bo prawie wszystkie elementy są wzięte z pojazdów z fazy miasta
A u ludzkiego ubioru jest dodana kolejna linijka rzeczy, dla mnie jednak rzeczy są modne :lol: ale na serio mi się stroje podobają.
Średnia:9.5/10~
Ta faza mi się podoba najbardziej chociaż za dużo tam co chwilę wypowiadanych wojen

Ogółem:10/10~
Jest to gra która wg. mnie jest młodszym bratem wielkich hitów, może i za dobrze oceniam ale tak moim okiem widzę tą grę.

Już nie długo wkleję moje stworki-potworki :lol:
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz