ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Odyn
18 Styczeń 09, 09:53
Historie postaci - opinie i zastrzeżenia
Autor Wiadomość
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 3 Styczeń 09, 20:36   Historie postaci - opinie i zastrzeżenia

Czytając historię postaci Kronikiego wpadłem na pomysł by założyć ten temat. To nie ma być temat do obrażania kogoś ale do wspólnego wskazywania błędów, niedociągnięć oraz złych rozwiązań po to by wypowiedzi w klimacie trzymały się kupy dzięki czemu fajniej będzie się "grało" a także jak ktoś zacznie pisać historię do kolejnej sesji będzie wiedział czego ma się wystrzegać. Chętnie zobaczę krytykę także historii mojej postaci. I jako postać nie mów "jestem tajemniczy" bo właśnie usuwasz tajemniczość i wytrącasz z klimatu.

A więc, zaczynamy :P

Kroniki, robisz na pewno jeden dość często błąd:
Cytat:
po północy trafiliśmy na ekspedycję orków. Orki to brutalne stworzenia


Co ci biedne Orki zrobiły? Wszyscy chcą "Uwolnić Orkę" a ty do niej strzelać chcesz? ;P
Bez urazy naturalnie, wystrzegaj się takiej odmiany orków, poprawnie powinno być "orkowie". W kilku miejscach masz "orki". Staraj się unikać także takich sytuacji gdy twoja postać mówi o swojej klasie, jeszcze samo powiedzenie "Jestem Wojownikiem" nic nie szkodzi ale "osiągnąłem klasę Wojownika" w ustach postaci wytrąca z klimatu. Prócz tego trochę powtórzeń i znaków, gdzie zmieniałeś zdanie "zaś drugi zaś" ale ogólnie nie jest tak źle, przeczytaj z 2 razy swoją historię i z pewnością zobaczysz co chciałbyś poprawić lub czego zapomniałeś usunąć.

Przemas lr

Cytat:
Poprosiłem ich, aby przynieśli ciało i wyszli

Napisałeś, że masz leczyć mistrza a nie przeprowadzać sekcję zwłok ;P Zastąpiłbym to np: "aby przynieśli chorego/pacjenta". Po drugie, sporą sakwę musiałeś mieć by wsadzić tam krótki miecz oraz być kosmitą by strzelać ze strzelby :P I Hercules z ciebie skoro kamieniami zbrojnych rycerzy żeś utłukł :P Poprawiłbym to, napisz mi jaką rasą i klasą grasz to może coś doradzę.

Później czytnę resztę.

[size="9:9ffeaeb179"][ Dodano: 2009-01-04, 09:26 ]

speeder11
Jakoś ten trening jako czterolatek do mnie nie przemawia, wybacz :P No i... króciutkie. Unikaj także wypowiedzi "zawsze chciałem zostać łotrzykiem" - takich rzeczy nie wyznaje się w twarz każdemu z pewnością nie straży miejskiej :P

kalwin
Jeśli tekst nie jest wyciągnięty z jakiejś książki a nie wydaje mi się to opowiadanie jest wręcz świetne, udało Ci się mnie wciągnąć w historię.

Magnatel
Krótkie jakieś i trochę moim zdaniem przesada z tym rozchwytywaniem przez szkoły bo pokonania bandyty ale ogólnie nieźle.
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Magnatel 
Wolny chłop


Posty: 52
Skąd: Radom
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 4 Styczeń 09, 11:11   

Hmm z tym bandytą może trochę nie za bardzo. Zmieniłem nie wiem czy będzie już dobrze proszę o ocenę może coś jeszcze zmienię.

"...Dopiero gdy miałem 15 lat okrutni orkowie najechali na nasze miasto. Mało kto odważył się stanąć do walki. Ja byłem jednym z odważnych. Walczyłem dzielnie. Chciałem pokazać wszystkim, że nie jestem gorszy od tych wszystkich bogatych szczeniaków, którzy uciekli gdy usłyszeli o napadzie.
Bitwa była ciężka jednak udało nam się uratować miasto. Po wszystkim wręczyli mi medal za odwagę. Od tej pory zaczęły ubiegać się o mnie wszystkie szkoły..."
_________________
 
 
 
kalwin 
Wędrowiec

Posty: 4
Medale: Brak

Wysłany: 4 Styczeń 09, 11:54   

Bardziej wiarygodna dla czytelnika byłaby sytuacji kiedy to pod twoim dowództwem udałoby się obronić ważny punkt strategiczny miasta a następnie wykurzyć i pozabijać najeźdźców.
Z kontekstu zacytowanego tekstu wynika, że postać sama obroniła miasto a to raczej mieści się w konwencji heroic fantasy a nie realistki. Jakby nie patrzeć zasób ludzki w postaci wojska czy jakiejkolwiek straży zapewne znalazłby się w mieście. Oczywiście nie mówię żebyś zmieniał tego. Nikt tutaj nie każe silić się na realistyczne opisy. Co kto woli. Zwracam jednak uwagę, że jak chcesz, aby twoja historia była w miarę realistyczna to przydałoby się to zmienić. Zmienisz - będzie dobrze. Nie zmienisz - też będzie dobrze. Historia postaci nie jest aż tak kluczowym przedmiotem gry, aby rwać sobie o nią włosy. Także nie popadajmy w skrajności. I to taka moja mała dygresja nie tylko do Magnatela, ale całej reszty, która będzie grał na forum ;].
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 4 Styczeń 09, 11:58   

Do mnie nigdy nie przemawia jakiś 10-16 latek masakrujący przeciwników/dowodzący odziałem :P
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
kalwin 
Wędrowiec

Posty: 4
Medale: Brak

Wysłany: 4 Styczeń 09, 12:24   

Do mnie też nie przemawia 10-16 latek masakrujący przeciwników/dowodzący odziałem, ale już troszeczkę łatwiej sobie to wyobrazić niż 10-16 latka masakrującego na solo cała armie krwiożerczych orków. :P
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 4 Styczeń 09, 14:13   

Heh, twórcy swych postaci często popełniają błąd dając10-18-latka jako bohatera/zabójcę bestii/dowódcę.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 4 Styczeń 09, 14:27   

kalwin napisał/a:
10-16 latka masakrującego na solo cała armie krwiożerczych orków.

Oglądał ktoś może Zero no Tsukaima'e? Hehe... w tym anime coś takiego było : )

A tak serio...
Czes, dzięki za te orki : ) Od małego grało się w gry jakieś fantasy itp. i się zapamiętało błędną odmianę. Teraz z przyzwyczajenia nie używam odmiany orkowie. Choć kiedyś już chyba ktoś mnie o to poprawiał. Tą historię z 2 razy poprawiałem xD. Nie mam za dużych możliwości pisarskich... Postaram się wczuć bardziej w klimat, gdy gra już się rozpocznie.
 
 
SeriousPandzior 
Wędrowiec

Wiek: 29
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 4 Styczeń 09, 20:24   

Sorka, że się wtrącam, ponieważ nie gram ale:

"Czes, dzięki za te orki" - Za tych Orków! "Choć kiedyś już chyba ktoś mnie o to poprawiał." To byłem ja, jak gadaliśmy o Gothicu ale co tam.

Jeśli miałbym komentować te historie to nie, ponieważ byłby post na, który przewijałoby się nie wiadomo jak długo.

Po prostu te historie na mnie nie działają, naciągane to..

Po za tym znam zasady Dungeon & Dragon ale nie mam doświadczenia, nigdy nie grałem w gry textowe oparte na tych zasadach, a sam nie chciałbym się ośmieszać.

@DOWN

A Ty dalej będziesz mówił, że skoro mam taką nazwe to sobie jestem poważny. Egoistyczne. Ja nie uważam, że to co mówię jest zbędne, a sam mogłeś edytować posta.
_________________
Ostatnio zmieniony przez SeriousPandzior 4 Styczeń 09, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 4 Styczeń 09, 20:37   

SeriousPandzior napisał/a:
Za tych Orków!

Specjalnie napisałem "orki". Chyba o to chodziło ; P Wszystko bierzesz serious. Tak, to byłeś Ty. Już sobie przypomniałem. Twój post, jak i mój są w tym temacie teraz niepotrzebne : /
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 7 Styczeń 09, 16:17   

to już bardziej chodzi o błąd przemasa w artrybutach, a nie o opism postaci:

- 15+5=20 Siły
- 15+10=25 Zręczność
- 15+5=20 Budowy
- 15+5=20 Inteligencji
- 15+4=29 Mądrości
- 15+1=16 Charyzmy

to nie miało być, że dodajesz 15 punktów do artrybuów i 30 rozdzielasz, ale miałeś dać 5 punktów do każdego artrybutu i rozdzielić dodatkowe 30
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 7 Styczeń 09, 17:23   

Masz po pięć w każdym atrybucie i rozdzielasz według uznania dodatkowe 45 punktów ;)
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Styczeń 09, 17:46   

Aha, walnołem się, sry.
dzięki kokoju za "info"

- 5+5=10 Siły
- 5+6=11 Zręczność
- 5+2=7 Budowy
- 5+13=17 Inteligencji
- 5+13=18 Mądrości
- 5+6=11 Charyzmy
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz