ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Odyn
22 Lipiec 10, 09:52
Problem w grze przez internet
Autor Wiadomość
pawlacz741 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

  Wysłany: 21 Lipiec 10, 12:56   Problem w grze przez internet

Witam
Mam problem otóż nie moge grac z moim bratem w twierdze krzyzowiec na jednym serwerze.
Chcemy grac z dwóch komputerow na jednym routerze. Prubowalismy rowniez przez hamachi i to samo. Po dołaczeniu do gry [juz gramy] to po chwili wirzuca jednego z nas.

Prosze o szybka odp.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 30 Lipiec 11, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HaeL 
Osadnik

Gra w: Deluxe
Wiek: 25
Posty: 36
Skąd: Opole
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 21 Lipiec 10, 13:36   

Ja też mam taki problem, tylko że gram z gościem z forum kamilczakoczako. Graliśmy przez Game rangera, ja mogę do innych krzyżowców dołączać, z tym, że akurat Kamil nie. Co może być grane?
_________________
"COOOOO, TAK DALEKO?!"

"aLESZ CIENSZKA TA SBOJA"
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 21 Lipiec 10, 13:50   

pawlacz741, niestety w ten sposób nie zagracie. Powodem jest sposób w jaki zbudowany jest Internet.
Jedyna opcja, to założenie gry na jednym z komputerów podpiętych do routera. Będzie on komunikował się z drugim komputerem poprzez LAN a z resztą graczy przez internet.
 
 
pawlacz741 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 21 Lipiec 10, 19:16   

A czymogłbys mi wytłumaczyc jak to sie mniejwiecej robi?
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 10, 10:01   

Musisz założyć normalną wielosobową grę w Crusaderze - Multiplayer->Host (TCP/IP). Jeśli chcesz, żeby podłączył się do ciebie ktoś przez internet, to albo możesz podać mu swój zewnętrzny adres IP (sprawdzisz tutaj: http://www.adres-ip.pl/), albo prawdopodobnie możesz skorzystać z programu typu GameSpy, GameRanger. Przy tej drugiej opcji w momencie oczekiwania na graczy w programie, twój kuzyn musiałby spróbować podłączyć się bezpośrednio poprzez grę Multiplayer->Join (TCP/IP). Jeśli tak nie zadziała, to może przed kliknięciem Join podać adres IP twojego komputera w sieci lokalnej (*) lub również spróbować użyć programu tak jak wszyscy pozostali.

(*) Adres IP komputera w LAN możesz sprawdzić na kilka sposobów. Na przykład kliknij Start->Uruchom, wpisz "cmd", wciśnij ENTER, wpisz "ipconfig", ENTER. Szukasz połączenia lokalnego, które ma podane adres IPv4 i Maskę podsieci (Brama nie musi być koniecznie). To będzie na 90% połączenie lokalne, z którego korzystasz. Wystarczy przepisać adres IPv4, który jest tam napisany.

Nie zapewniam, że w twoim wypadku wszystko będzie działać jak należy. Wbrew pozorom trzeba spełniać sporo warunków, żeby można było w ten sposób zagrać i dodatkowo nie mieć rozłączeń i lagów.
 
 
pawlacz741 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 10, 06:22   

Ok próbowaliśmy połaczyc sie przez lan i udalo sie ale nie do konca ponieważ kiedy postawilem serwer na 2 komputerze i z pierwszego chcialem sie dolaczyc to znalazlo serwer ale jak wziełem dołacz to gra sie zacinała... Jakies propozycje?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz