ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Odyn
25 Czerwiec 09, 18:30
Program do edycji i eksportu plików .gm1 oraz .tgx
Autor Wiadomość
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 18 Czerwiec 09, 11:31   Program do edycji i eksportu plików .gm1 oraz .tgx

Przypadkiem trafiłem na świetny program autorstwa jakiegoś fana Strongholdów. Dzięki niemu możemy otwierać wszystkie pliki zawierające jednostki, budynki i wszystkie inne elementy graficzne z Stronghold i SC. Można nawet wyeksportować animowane elementy do pliku gif.
Po odpowiedniej obróbce można uzyskać na przykład coś takiego:

Oryginalny temat dot. programu znajduje się tutaj: http://stronghold.heaveng...php?fileid=4474
Natomiast pobieramy z tego linku. Do działania programu potrzebne są biblioteki .NET 2

Poniżej ciekawostki ;) Sprawdzając kolejne pliki trafiłem na Snake.tgx. Pomyślałem, że po otwarciu zobaczę sylwetkę Węża, a tymczasem trafiłem na coś takiego jak w załączniku :D To samo dotyczy wszystkich pozostałych przeciwników :)

wieża.jpg
Plik ściągnięto 6844 raz(y) 19,04 KB

brama.jpg
Plik ściągnięto 6844 raz(y) 22,04 KB

snake.JPG
Plik ściągnięto 49 raz(y) 143,84 KB

 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 18 Czerwiec 09, 12:05   

Mógłbyś opisać jak to działa?
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 18 Czerwiec 09, 12:41   

Ciekawy baj3r. Musze go wypróbować ;D ;-) :mrgreen: :idea:



Bordinio
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bordinio 9 Luty 10, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 18 Czerwiec 09, 12:42   

Przecież jest napisane...
Odyn napisał/a:
Dzięki niemu możemy otwierać wszystkie pliki zawierające jednostki, budynki i wszystkie inne elementy graficzne z Stronghold i SC. Można nawet wyeksportować animowane elementy do pliku gif.
Później sciągne.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 18 Czerwiec 09, 13:00   

Opisał tylko: co to jest, do czego to jest i ciekawostki.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 18 Czerwiec 09, 13:02   

Tak, jest taki fan strongholdów, zmienia co się da , grafikę, przebieg kampanii, złoto w kampanii, ilość przeciwników w kampanii itp. Raz to zmienił sobie gamespeed na 1000 :-D .
Coś nie działa teraz link na to forum...http://strongholdmods.forumphp3.net/index.php - ale może już ktoś oglądał, bo już raz dawałam ten link.

Ale z tą grafiką to nieźle :-D
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 18 Czerwiec 09, 17:01   

Nie bo nie moge tego wszystkiego wyświetlić w tej kratce tak jak ma Odyn na zdjęciu. Jak załączam ten plik to wyskakuje jakieś okno ja wybieram plik gfx daje ok i lipa. To coś dalej wyskakuje.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
Ostatnio zmieniony przez Odyn 18 Czerwiec 09, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 11:52   

Fajnie, że idzie coś takiego zrobić, ale to już psuje klimat gry :)
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 16:25   

Pomoże mi ktoś?
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 09, 12:25   

maciekolos napisał/a:
Nie bo nie moge tego wszystkiego wyświetlić w tej kratce tak jak ma Odyn na zdjęciu. Jak załączam ten plik to wyskakuje jakieś okno ja wybieram plik gfx daje ok i lipa. To coś dalej wyskakuje.

Kiepsko tłumaczysz...
Otwórz program, kliknij Change Work-folder i wskaż folder, w którym znajduje się Stronghold albo SC. Wtedy zostaną wczytane wszystkie pliki.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 09, 12:52   

Ok działa. Kolejna ciekawostka do Jedynki. Plik: interface_icons3.gm1. Przecież to są takie ikony jak w Crusaderze po potyczce. Ten no... końcowy wynik potyczki.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
HrabiaDrako 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 62
Medale: Brak

  Wysłany: 21 Sierpień 09, 06:56   

A jak w tym programie zmienić obrazki na inne?

[ Dodano: 26 Sierpień 09, 08:38 ]
to już wiem:) mam pytanie jak powiększać i pomniejszać wielkość obraza,a raczej pola na obrazek.
 
 
 
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 26
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 9 Czerwiec 10, 16:47   

A flagę można w nim zedytować? (Tą z murów)
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 9 Czerwiec 10, 19:24   

Adax, chyba tak, tylko musisz znaleźć animację flagi(chyba folder gm1), potem postępować tak jak jest to napisane w tym temacie,
a na końcu zamienić gifa na plik gm1 programem, który jest opisany na dole postu Lorda Smerfa w tym temacie. Jeśli coś jest niezrozumiale napisane, to napisz na pw, albo się za to nie zabieraj, bo to dość skomplikowane.
_________________
Good night white pride
 
 
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 26
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 9 Czerwiec 10, 19:52   

Wielkie dzięki ponceriusz. Fakt skomplikowane może kiedyś sprubuję. Dla tych co umieją i lubią robić mini(i nie tylko)mody. Oto taki pomysł: te flagi które są na murach zamienić na polską flagą(obojętnie skąd choćby z Medika lub strony rządu). To tylko taka propozycja o nic nie proszę i nie zmuszam(Ja was zmuszać to by było dobre :-P ) ale gdy ktoś to zrobi to wspamnijcie że miałem taki pomysł. ;-) [b]
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz