ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Knights and Merchants
Autor Wiadomość
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 10, 17:00   Knights and Merchants

Jest to stara gra, którą bardzo lubię. Osadzona w średniowiecznym kraju europejskim, naszym zadaniem jest ocalenie i odbudowa królestwa oraz pokonanie zdrajców. RTS.

Plusem tej gry jest to, że każdy budynek tworzy się jakiś czas, do każdego musimy poprowadzić drogę. Poza tym świetnie przedstawiona jest tam przeróbka towarów (np. jak powstaje chleb, sztaba złota, żelazo, poszczególne bronie). Doskonałe odzwierciedlenie średniowiecznej gospodarki. Ponadto każdy człowiek w mieście MUSI jeść, bo inaczej umrze (czyli bardzo realistyczna gra), czego mi brakuje w Strongholdzie.

Niestety jest też minus - wojska są strasznie głupie, łatwo jest oszukać SI, ponadto jeśli jeden żołnierz z oddziału jest atakowany, to zablokowana jest możliwość manewrowania całego oddziału...

Czy ktoś zna K&M? Co o nim powiecie?
 
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 10, 18:17   

Kiedyś dostałem tą grę w swoje ręce. Niestety jakoś nie przypadła mi do gustu. Może dlatego, że właśnie nie wiedziałem nigdy co z tym wojskiem jest nie tak ;>.
_________________
|M|pr0
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 10, 18:46   

Z tym wojskiem to się tam trza nauczyć, mnie też to piekielnie drażniło na początku. Ale potem jakoś już zacząłem się przyzwyczajać i zauważać zalety tej gry :) .
Nawiasem mówiąc była to chyba pierwsza strategia, jaką dostałem do rąk, więc pewien rodzaj sentymentu mnie z nią łączy :) .
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 6 Marzec 10, 14:10   

Mój ojciec cały czas w to gra (ja zresztą też, ale nie tak często jak tata xD) no i wg. mnie ta gra to klasyka wśród strategii.
Szkoda , że nie można sobie grać w sojuszu na multiplayerze :D
_________________

 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 10 Marzec 10, 19:36   

Nom, to prawda - jak ktoś jeszcze przyzwyczajony z Twierdzy do sprzymierzeńca na multi, to w K&M czeka go rozczarowanie :) . Ale na single można dodać sobie komputerowego kumpla dzięki edytorowi map by Lewin ;].
Słyszałem, że kiedyś planowano stworzyć K&M2 (niestety w 3D), ale projekt upadł. W sumie to dobrze, nie wyobrażam sobie tej gry w trójwymiarze, straciłaby swoją przejrzystość.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz