ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Formatowanie pendriva z FAT32 na NTFS
Autor Wiadomość
Drivers 
Osadnik

Gra w: Nic
Posty: 33
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 09, 13:49   Formatowanie pendriva z FAT32 na NTFS

Kupiłem pendrive 8GB i ma on typ plików FAT32. Czy można bezpiecznie sformatować go do NTFS? Czy może się on zepsuć?
Pozdrawiam
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 09, 21:37   

Można bezpiecznie zmienić system plików na pendrive, tylko czy warto? Będziesz korzystał z szyfrowania, kompresji, albo przenosił pliki większe niż 4GB? Jeśli na któreś pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to możesz spróbować:

1. Podłącz pendrive
2. Mój komputer -> PPM na pendrive albo na dowolnej partycji/napędzie ->Właściwości -> Sprzęt
3. Wybierz pendrive'a z listy i klikamy Właściwości
4. W zakładce Zasady zaznacz "Optymalizacja wydajności"
5. Sformatuj swoje urządzenie w systemie NTFS

Wada jest taka, że od tej pory będziesz musiał zawsze bezpiecznie usuwać pendrive'a, bo w przeciwnym wypadku możesz utracić dane albo/i uszkodzić sprzęt.
 
 
Drivers 
Osadnik

Gra w: Nic
Posty: 33
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 09, 08:44   

Dzięki za opowiedź Odyn
Odyn napisał/a:

Wada jest taka, że od tej pory będziesz musiał zawsze bezpiecznie usuwać pendrive'a, bo w przeciwnym wypadku możesz utracić dane albo/i uszkodzić sprzęt.

No właśnie dlatego nie jestem do końca przekonany co do tego formatowania. Nie chcę ryzykować uszkodzenia pendriva. Wyciągnę go przypadkowo bez bezpiecznego usuwania sprzętu i... wiadomo co może się stać :D
 
 
Przemekc1 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 12 Październik 09, 13:47   

Cytat:
Wada jest taka, że od tej pory będziesz musiał zawsze bezpiecznie usuwać pendrive'a, bo w przeciwnym wypadku możesz utracić dane albo/i uszkodzić sprzęt.

Jaka jest różnica w przypadku wyciągania pendriva bez używania tej opcji między NTFS, a FAT32?
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 12 Październik 09, 17:53   

Jeśli dobrze zrozumiałem informacje z Internetu, to w przypadku NTFS każde wyciągnięcie pendrive bez bezpiecznego usunięcia może zakończyć się awarią sprzętu, lub utratą danych. Z FAT 32 można uszkodzić dane/sprzęt tylko wtedy, kiedy wyciągasz pd podczas wykonywania operacji na nim (kopiowanie/usuwanie).
Mimo wszystko, polecam bezpieczne usuwanie. Zabiera niewiele czasu, a mamy pewność, że nic złego się nie stanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz