ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[porównanie] Arab czy Krzyżowiec?

Czy grasz Arabem czy Krzyżowcem???
Arab
12%
 12%  [ 2 ]
Krzyżowiec
56%
 56%  [ 9 ]
Mieszanie
31%
 31%  [ 5 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 16

Autor Wiadomość
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

  Wysłany: 20 Czerwiec 09, 13:18   

Używam jak mi humor dopisze :mrgreen: , ale raczej wole "Krzyżaka".
_________________
|M|pr0
 
 
xSoNyx 
Wolny chłop


Wiek: 30
Posty: 79
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 20 Czerwiec 09, 17:20   

Ja biorę krzyżowca bo jakoś lepiej zbudowany;) moim zdaniem i wole paru włóczników niż niewolników:P
_________________
Nie ma takiej wojny której nie można wygrać.
 
 
Poettoo07 
Wędrowiec

Posty: 18
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 09, 09:08   

Każdy ceniący się dowódca, wykorzysta i arabów i krzyżowców. Arabowie, jako wojska najemne co prawda są droższe w rekrutacji, za to wojska krzyżowców są droższe w produkcji. Np. Pikinier: Huta żelaza-->Kowal-->Zbroja+Tartak-->Włócznik-->Pika, nie mówiąc już o tym, że im więcej budynków tym szybciej znika ze spichlerza jedzenie (więc trzeba zwiększyć produkcję, a to dodatkowe koszty-przy jednej hucie, jednym kowalu, i jednym włóczniku niewiele zmieni się ww. szybkość, ale kto mając możliwość nie postawi np po 3 takie budynki (razem 9), do tego dochodzi produkcja kuszy bądź łuków, lub i to i to. Dodatkowo miecze czy wekiery, i ew. garbarnie. A co najważniejsze czas, na broń musimy czekać, zaś zaciągając jednostki w obozie najemników, nie czekamy ani chwili. Z kolei zastosowanie w walce to całkiem inna sprawa. Każdy docenił już assasynów i łuczników konnych, z kolei każdy zna siłę pałkarza czy rycerza. Osobiście używam formacji mieszanych, odpowiednio wprowadzone w bitwę zgrane oddziały mieszane, są dużo skuteczniejsze niż jednorodne wojska.
 
 
 
turgon 
Osadnik

Posty: 30
Medale: Brak

Wysłany: 26 Czerwiec 09, 13:44   

Jestem zawsze Arabskim lordem ;] Tak jakoś lubię :P
A generalnie walczę tym co w danej chwili mi odpowiada, choć mam gospodarkę nastawioną na pieniądze bardziej niż produkty "gotowe", więc dominują u mnie jednostki arabskie i mnisi ;]
_________________
http://rozbojnicy.co.cc/
 
 
 
qba124 
Osadnik

Wiek: 29
Posty: 49
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 11:58   

MNISI????????????????????, A W JAKIEJ ILOŚCI NIMI ATAKUJESZ?????





Postać krzyżak a jednostki mieszane {najczęściej ha + pałkarze :) }
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 12:10   

qba124 napisał/a:
MNISI????????????????????, A W JAKIEJ ILOŚCI NIMI ATAKUJESZ?????


Nie musi nimi wcale atakować, oni są przydatni do sytuacji awaryjnych, gdy przeciwnik jest np. niedaleko siedziby.

I znowu ten krzyk...
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 12:42   

Mnisi nie są źli...jak nie ma dużo złota, to są idealni nawet, do ataku czy obrony wszystko jedno :-P

U mnie lord to krzyżowiec, ale dlatego, że przyzwyczaiłam się do miecza jako kursora.
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 6 Lipiec 09, 13:28   

W walce z botami dawałem ich w grupie do obrony np. farm pszenicy czy zagród bydła. Nieźle się spisywali :D
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 21:49   

Krzyżowiec raczej nie jest dobrym źródłem historycznym. Jednostka - krzyżowiec w twierdzy jest odpowiednikiem piechura ciężkiego zakutego w zbroje w pierwszej części stronghold i dali mu takie same atrybuty (prędkość) co było błędem bo krzyżowcy nosili jedynie kolczugi od stóp do głów i hełmy, czyli firefly softworks nadało zbrojnemu w kolczudze prędkość zbrojnego w zbroi płytowej.
_________________
6023179
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 28
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 22:04   

Co do mnichów - używam ich do obrony lorda
Co do tematu - Różnie to bywa. Granie na najemnikach też jest ciekawe, żyć tak na handlu.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Black_Monk 
Wędrowiec


Wiek: 28
Posty: 7
Skąd: Skalbmierz
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 16:45   

Ja gram Krzyżowcem bo uważam że Arab nie jest do końca zrobiony:

-W Koszarach powinny być jednostki Arabskie nie Europejskie
a w obozie najemników jednostki Europejskie.
-Rzemieślnicy powinni robić uzbrojenie dla Jednostek Arabskich.
-Zamiast kościołów powinny być meczety.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 16:49   

Black_Monk napisał/a:

-Zamiast kościołów powinny być meczety.

O lol, to nie jest Turcja.


O lol, w meczetach modlą się muzułmanie... o lol ? Bardzo inteligentne.....
- Bordinio
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 12 Lipiec 09, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Black_Monk 
Wędrowiec


Wiek: 28
Posty: 7
Skąd: Skalbmierz
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 09, 16:51   

Lord Europejski stawia kościoły a Szach Arabski powinien stawiać meczety
 
 
 
HrabiaDrako 
Wolny chłop


Wiek: 32
Posty: 62
Medale: Brak

Wysłany: 15 Lipiec 09, 19:14   

No tak ale tego komuś się robić nie chciało...
 
 
 
turgon 
Osadnik

Posty: 30
Medale: Brak

Wysłany: 15 Lipiec 09, 20:46   

qba124 napisał/a:
MNISI????????????????????, A W JAKIEJ ILOŚCI NIMI ATAKUJESZ?????





Postać krzyżak a jednostki mieszane {najczęściej ha + pałkarze :) }

Jakichś 40 plus 100 konnych łuczników wystarcza do wykończenia dowolnego bota :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz