ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[mapa] Cele
Autor Wiadomość
qba124 
Osadnik

Wiek: 28
Posty: 49
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 09, 11:11   [mapa] Cele

Witam, mam 1 małe pytanie: jak wybrać CELE MISJI??? w scenariuszu losowym????.

Zacząłem robić mała kampanię, w której będziemy walczyć z różnymi przeciwnikami.Przypuszczam że będzie ich 7 lecz wszystko może sie zmienić. Jak skończe to, oczywiście dam na forum.



A i 2 małe pytanie: czy jak zrobie zamek przeciwnika, to on będzie produkował żołnierzy i na mnie atakował, gdy zbuduje mu warsztaty, zbrojownie i koszary???
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 09, 11:38   

1 pytanie:

Najlepiej poszukaj jakiegoś poradnika do edytora... A jeśli Ci się nie chce, to... Cele misji wybieramy w opcji edytuj scenariusz... Trochę tam poszperaj, a zobaczysz jakie to proste... To samo tyczy się inwazji...

2 pytanie

Otóż wróg nie będzie się budował, ewentualnie z samego początku wyśle na Ciebie kilka jednostek=, które mu dałeś...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 09, 12:24   

Co do drugiego pytania, to nie będzie atakował, chyba, że będzie to przeciwnik AI, jednak zamontowanie go do mapy jest dość trudne i czasochłonne.
 
 
qba124 
Osadnik

Wiek: 28
Posty: 49
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 09, 12:29   

Ale sie da bota do mapy dołożyć??
_________________
Santic.pl - Twoja gra rpg online!
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 09, 12:51   

Da się, oczywiście. Ale to należy do trudniejszych tricków, no i prawdopodobnie nie obędzie się bez pewnego programu ;-) .
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 09, 13:29   

Da się.
1. Tworzysz mapę do inwazji, a następnie za pomocą przecinka i alta (Alt+,). Ważne, byś zaczął od inwazji i zmienił rodzaj.
2. Dajesz na mapę siebie i te boty.
3. Zapisujesz w dowolnym momencie, wychodzisz z gry, przesuwasz plik zapisu w folderze z zapisami do pliku map, i zmieniasz rozszerzenie z sav na map.
4. Wchodzisz do edytora, i jak rozpoczniesz scenariusz boty grają jak te ze zwykłych map. Można jeszcze zmieniać w tej mapie, ale boty muszą być przeciwko sobie - np. 3 lub więcej stron czy np. bot po naszej stronie przeciwko innemu botowi. Jednakże jeśli są dwie strony i przełączymy na bota, mapa wyłącza się.

Ew. może się zdarzyć błąd, że bot nie atakuje, ale rozbudowuje się (raz mi się zdarzyło, że Kalif miał 1602 wojowników. Musiałem ciągle naparzać krowami, by go pokonać), albo wogóle po prostu nic nie robić, jednakże zazwyczaj boty rozbudowują się normalnie.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 09, 14:04   

Kokoju napisał/a:
1. Tworzysz mapę do inwazji, a następnie za pomocą przecinka i alta (Alt+,). Ważne, byś zaczął od inwazji i zmienił rodzaj.


Dokończę: za pomocą przecinka i alta zmieniasz mapę na multi.

U mnie czasami mapa się nie wczytywała, bo typ był multi, wtedy używa się programu Crusader MapTools. Jest on na stronghold heaven(chyba tak się to nazywa).
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 09, 20:19   

Lord Smerf napisał/a:
za pomocą przecinka i alta zmieniasz mapę na multi.


Lub też rozmiar... Nie tylko multi...

Btw. Do tego chyba nie jest potrzebny program :?
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 09, 20:22   

Nie do zmiany z single na multi, tylko do dodania przeciwnika AI do mapy.

No chyba, że to miałeś na myśli, ale u mnie mapy z save'ów się nie otwierały(mogę się mylić, ostatnio robiłem to jakiś czas temu).

Ogólnie dodanie przeciwnika AI do mapy jest czasochłonne, a często występują błędy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz