ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem - wszystkie budynki na skos
Autor Wiadomość
bucus333 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 09, 02:10   Problem - wszystkie budynki na skos

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jak robie mapke to wszystkie budynki, farmy itp tworzą się na skos a nie na prosto? Strasznie to utrudnia gre i tworzenie, bo po prostu marnuje się tylko cenne miejsce na mapce.

A i jak ktoś wie to niech będzie tak łaskawy i powie jak usunąć limit dozwolonych wojsk na własnej mapce. Da się w ogóle?
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 09, 06:41   

bucus333, nie rozumiem za bardzo, co znaczy "budowanie na skos" budynków i farm, ale... w całym Stronghold wszystkie rzeczy są widziane pod kątem - tak więc tak już po prostu jest. Ja nie wiem, gdzie w ogóle widziałeś "budynki nie na skos". Z drugiej zaś strony, może masz zaznaczoną w edytorze opcję stawiania murów i elementów naturalnych pod pewnym kątem. Aby to wyłączyć, musisz w edytorze wejść w edycję obiektów naturalnych (to będzie tam, gdzie jest wielki klucz z lewej strony paska narzędzi). Zobaczysz tam takie opcje jak: wielkość pędzla, linijka i gumka. Kliknij na linijkę tyle razy, by pojawił się na niej czerwony krzyżyk. Wtedy ograniczenia kąta budowy znikną (ale budynki wciąż będą widziane pod kątem).

A limitu wojsk nie usuniesz.

Pozdrawiam,
Al Ganonim
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
bucus333 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 09, 11:17   

Aaa ok. już sobie w miare z budynkami poradziłem ale dzięki za wyjaśnienie.

A co do wojsk to czy w Crusaderze extreme też jest to ograniczenie? Rożni się czymś? Bo z tego co pamiętam jak graliśmy z kumplami w CE to robiliśmy wojsk bez ograniczenia. Podobnie było chyba w multiplay'erze w zwykłym Crusaderze przy opcji Krucjata.
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 09, 15:21   

Nie spotkałem się z brakiem limitu, jednak wiem, że w CE limit ten jest przełożony na znacznie większą ilość jednostek.
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 09, 20:43   

W shce jest 10k jest limit jednostek.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 09, 22:00   

We wszystkich częściach jest chyba limit jednostek jak i budynków... Tyle, że w SH CE jest trochę większy...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 09, 22:39   

Al Ganonim napisał/a:
Nie spotkałem się z brakiem limitu, jednak wiem, że w CE limit ten jest przełożony na znacznie większą ilość jednostek.

Chyba 1200 limit, i to chyba nie chodzi że limit taki u każdego gracza, tylko na całą mapę, i im mniej przeciwników, tym praktycznie mniejszy ma się limit. A co do budynków - przecież zawsze są na skosie. A jak powiedział Threeth, w Extreme jest coś ok. 10000
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz