ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wędkarstwo
Autor Wiadomość
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 12:07   Wędkarstwo

Założyłem temat, aby dowiedzieć się czy są tacy, co lubią posiedzieć nad brzegiem jeziora czy rzeki, w pełni ciszy i spokoju, powędkować i sobie odpocząć? Od kilku lat udaję się regularnie na wędkowanie na pobliskie jezioro... Rok temu wyrobiłem sobie kartę wędkarską i wstąpiłem do koła PZW, co dało mi większe możliwości w poszerzaniu wiedzy na temat wędkarstwa... Kiedyś łowiąc ryby wszystkie zabierałem do domu na "kolację". Z biegiem czasu zrozumiałem, że sam połów i hol ryby daje mi taką satysfakcję, że warto darować jej życie i puścić wolno, aby i inni mogli tego zakosztować...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 12:54   

Ja lubię sobie czasami powędkować. Zainteresowanie tym zaszczepił we mnie dziadek. Czasami razem jedziemy sobie połowić czy to nad stawy hodowlane czy rzeczki bądź jeziora. [ w rodzinie mam kilka osób, które podzielają moje zainteresowanie] Niestety jak ja złowię rybkę to nie ma przebacz :) [ Gdyby każdy tak wypuszczał, to ryba w końcu miałaby dziurę w głowie na szerokość palca xD ]

Jak już łowie to łowie rekreacyjnie i dla przyjemności. Nie uważam tego za sport, bardziej za źródło pożywienia i dobrej rozrywki ;p
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 13:38   

Można wiedzieć jakimi metodami lubisz wędkować?
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 13:45   

Nie wiem czy to się tak nazywa, ale lubię na spławik xD [ np. na robala ] Na spinning niczego jeszcze nie złapałem ;P
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 14:07   

No spławik... Najpopularniejsza z metod połowu :D Z reguły łapie się tą metodą mniejsze okazy ryb (oczywiście duża też może się zdarzyć)... Ale na większą rybę są trochę cięższe zestawy, jak gruntowy czy łapanie na "żywca"... Ja łowię na spławik i grunt z koszyczkiem zanętowym... Czasami spinning, ale nie za często...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 14:15   

Cóż, na "gruntowy" nigdy nie łowiłem, ale widziałem jak inni to robią. Na żywca nie próbowałem. [ wyższa szkoła jazdy ].
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 09, 14:24   

Czy ja wiem... Może wyższa szkoła jazdy to nie, wystarczy mieć jakieś pojęcie i odpowiedni sprzęt... To wszystko.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 10, 17:41   

Byłem parę razy z wujkiem na rybach... Było bardzo ekscytujące, jak złowiłem kilka okoni :) . No ale niestety, wujek mieszka w Lublinie, a to po drugiej stronie Polski od mojego miejsca zamieszkania.
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 3 Sierpień 10, 01:34   

Ja też lubię sobie połapac w wolnych chwilach.Kilka razy tez zastanwiałem się nad wstąpieniem do PZW jednak doszedłem do wniosku ze nie warto, w mojej okolicy jest jeden miejski staw na których ryb praktycznie w ogole nie ma oraz dwa duże zalewy-kąpieliska na ktorych biorą tylko okonie, rzadko trafi sie cos wiekszego :/ W mojej okolicy jest tez łowisko komercyjne Dlatego tez gdy mam duzo wolnego jezdze na staw komercyjny .20zł za cały dzien i mozna zabrac wszystko co się złowi :D (Drobnicy tam raczej nie ma, najczesciej trafiają sie karpie i duże karasie )
Łowie metodą spławikową ,rzadko gruntową, najczesciej jako przynęty używam kukurydzy :D Największą rybą jaką złapałem był karp który miał gdzies 2kg :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz