ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[poradnik] Porady i tricki
Autor Wiadomość
RAH 
Osadnik


Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 14:13   [poradnik] Porady i tricki

1. Asasyni chodzący 2 razy szybciej. Na pierwszy rzut oka czyn ten wydaje się nieosiągalny, jednak możemy wykorzystać pewien błąd - przy rekrutacji nasze sinsy w stronę obozu najemników "przyśpieszają" i dlatego z tego poziomu możemy nimi kierować za pomocą czwórki (4) - niestety ilość jednostek w tym przypadku jest ograniczona (jeśli zrekrutujemy 200 asasynów i spróbujemy naszym sposobem kazać im gdzieś iść, to przemieści się tylko pewna część, reszta zostanie przy obozie). UWAGA, nie jest to żaden cheat, trick ten można normalnie wykorzystywać podczas gry.

Screen: http://img257.imageshack.us/img257/1683/aabr0.png

2. Nieśmiertelni kusznicy - jest to sposób, dzięki któremu kusznicy osadzeni na naszych murach staną się "nieśmiertelni", jeśli zaatakują ich HA (horse archers). Niestety, to jest już wykorzystanie błędu gry i tym samym CHEAT. Używa się go następująco: stawiamy zwykły mur, później od wewnątrz zamku blankę i ostatnim krokiem jest postawienie od wewnątrz małego muru - wygląda to tak: http://img238.imageshack.us/img238/5081/ssare2.png

3. Teleportacja kamienia - jest to CHEAT, polegający na otoczeniu własnych kamieniołomów, przy jednoczesnym postawieniu wołów, przy składzie zapasów. Kamień, który zostaje wydobyty przez kopalnię zostaje przeteleportowany do woła, a ten ma bliżej do składu: http://img361.imageshack.us/img361/5558/kokck5.png

4. Double Workers (podwójni pracownicy) - CHEAT polega na szybkim wyłączaniu i włączaniu stanowisk pracy (uśpieniu). Dzięki niemu można osadzić np. na jednym sadzie jabłoni wielu pracowników: http://img266.imageshack....mage=213je4.png

5. Apple trick - ten dozwolony trick polega na tym, że nasi pracownicy przez całą grę pracują (czyt. nie odpoczywają). Zwykle nie zbierają dla nas jabłek bez ustanku, lecz czekają na lato, aż będą kolejne plony. W każdym sadzie jednak może być inna pora roku, a jeśli w sadzie obok jest lato to pracownik z sadu, gdzie jest zima może to wykorzystać i zwinąć sądziadowi jabłka niosąc je lordowi (nam ofc). Screen:

6. Faster Worker - dozwolony trick, ze względu na niemożność ciągłego kontrolowania osiadania się nowych pracowników trick, polegający na zwiększeniu szybkości chodzenia naszych pracowników. Wykonuje się go następująco:
- budujemy studnie
- budujemy budynek, gdzie chcemy trick zastosować np. warsztaty
- zwalniamy warsztaty
- zwalniamy studnie
- przywracamy do życia warsztaty
- przywracamy do życia studnie
Następnie możemy się cieszyć szybszymi płatnerzami etc.
Screena nie załączam, bo i tak nie da się uchwycić szybkości jednostki na pojedyńczej klatce.

7. Niewidzialny lord - nie będę tu za dużo o tym pisał, gdyż nie przydaje się zbyt bardzo taka możliwość, jedyna korzyść to działanie na nerwy przeciwnikowi, przy czym bardziej zaawansowany gracz i tak będzie wiedział, gdzie król się znajduje (dzięki skrótowi klawiszowemu Shift + L)

8. Grupowanie jednostek, nieśmiertelne HA - pewnie czytając ten punkt pomyślałeś sobie, że ma on jakiś związek z "nieśmiertelnymi kusznikami", jednak nie. Do wykonaniu tej sztuczki potrzebna nam będzie pewna grupka HA (horse archers) oraz tarcze. Te 2 typy jednostek grupujemy odpowiednio skrótami klawiszowymi - ctrl + 1-9. W następnym etapie wystarczy, że nałożymy je na siebie i wtedy tarcze będą doskonale broniły nasze jednostki - nie mówię tylko o HA. Należy też pamiętać, że mając tarcze i sinsy konni łucznicy przeciwnika zawsze będą strzelać bezpośrednio do naszych asasynów, chyba że tarcze są nałożone. Jest to jedyna wada, ale sam trick niesamowicie się przydaje.

O takich rzeczach, jak zarabianie kasy poprzez powiększanie populacji i danie podatków -24 nie wspominam. Wszystko to, jak należy grać można znaleźć w innych poradnikach. W przyszłości myślę, że zabiorę się za napisanie planu naszej gospodarki na różnych mapach i zasadach.

Wspomnę też o pewnej sztuczce - 100k na event05 (20pt). Niestety nie udało mi się nigdy wykonać tego tricku, a nawet nie próbowałem, lecz polega on na tym, że stawiamy podczas pt elementy, dzięki którym nasz współczynnik strachu będzie na minusie - stawiamy dużo warsztatów (z kuszami) i dzięki współczynnikowi zdobędziemy mnóstwo kusz i tym samym nasze wymarzone 100k. Nie jestem pewien, co do tego sposobu, natomiast możecie się o to śmiało pytać Likwinka na pm.

Być może w poradniku znalazłeś jakieś błędy lub chciałbyś to dopowiedzieć. Napisz w tym temacie, a wszystko będzie można uzupełnić i stworzyć jeden pełny poradnik tricków do SHC.

Dzięki. Pozdro.
_________________
Szachy to moja pasja.
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 1 Marzec 09, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 14:51   

Punkt 6 to nic innego jak glitch, który jest niedozwolony... Za takie coś wywalali kiedyś z gry, a Ty tu gadasz, że tak można...
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 19 Grudzień 08, 16:47   

Nie wiem po co wydajesz niektore eliterne tricki do opini publicznej... to było kiedyś piekne że tylko nieliczni to znali
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 17:35   

I może czas aby poznali je wszyscy... a raczej na pewno już ten czas nastąpił...
 
 
RAH 
Osadnik


Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 18:30   

Już każdy na GS to zna, więc co chcesz ukrywać? Poza tym Lutel nie zgadzam się z Tobą, bo można tego użyć nawet nieświadomie - przykład: DonKamillo vs HK - tak twierdził Don przynajmniej - więc nie widzę potrzeby karania osoby używającej tego.
_________________
Szachy to moja pasja.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 18:41   

Używanie tricków po to, aby wygrać jest niehonorowe. To jest jak doping na zawodach. Myślałem, że gramy czysto, a tu się dowiaduje, że ludzie używali wspomagaczy tylko po to, aby wygrać. :-/
 
 
 
RAH 
Osadnik


Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 19:08   

Niektóre zagrywki, które podałem to glitche, ale tam gdzie pisze, że jest dozwolone to można spokojnie używać, a gra jest w 100% uczciwa.
_________________
Szachy to moja pasja.
 
 
D-star 
Wolny chłop

Posty: 71
Skąd: Jerozolima
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 19:12   

Niehonorowe jest to tylko wtedy jeżeli jeden gracz je zna i używa, podczas gdy drugi jest tego nieświadomy :) . Jeżeli obaj wiedzą na czym rzecz polega i jawnie sobie to powiedzą to nie powinno być to uznawane jako oszustwo. W prawdziwych wojnach wykorzystuje się każdy sposób na zwycięstwo, a ten jest tym bardziej "legalny", ponieważ występuje w każdej wersji SHC. Nie jest "dodatkiem" jak reszta cheatów, choćby nawet C5C ;-)
_________________


 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 19:16   

Tak RAH kiedyś grając z HK użyłem tego triku ze studniami a było to dokładnie rok temu w sylwestra. Trochę mi się ręce plątały (HK pamięta) bo już 0.5 było wlane i nie wiedziałem do końca co robię i tak przypadkiem przez zmniejszoną koordynacje ruchową tak klikałem że użyłem tego triku.
 
 
RAH 
Osadnik


Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 19:16   

Tu się z Tobą nie zgodzę, ponieważ metody te są dozwolone nawet bez wiedzy 2 strony - np. szybkie sinsy, to wykorzystanie tego, że możemy rekrutować ich w dowolne miejsce. Ew. co do Fast Workera możnaby się spierać, bo może on zostać wykonany nawet nieświadomie, a dlaczego w takim przypadku osoba miałaby zostać wyzwana od cheaterów?
_________________
Szachy to moja pasja.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 20:45   

Ale robienie tego świadomie jest złe... wiem coś o tym, sami mnie tego w DHK nauczyli i miałem przez to problemy jak grałem z innymi ludźmi.

Edit. Mi chodzi o przyspieszenie ruchów pracowników oczywiście.
Ostatnio zmieniony przez Lutel 19 Grudzień 08, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 20:55   

Fast Sins to nie cheet, ale faster workers... można się spierać bo często ludzie to robią przypadkowo a jednak w sumie taki przypadek dużo daje w eko ... różne zdania są.
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 20 Grudzień 08, 07:59   

DonKamillo napisał/a:
Fast Sins to nie cheet, ale faster workers... można się spierać bo często ludzie to robią przypadkowo a jednak w sumie taki przypadek dużo daje w eko ... różne zdania są.


Kamillo... trippy ancient gardens... walka z 3 h trwała 800 sins i nie wygrałem zal xD

Co do glitchy to czy ja wiem, w eventach oczywiście zabronione ale w zwykłych grach to robta co chceta byle fair
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
PitaKura 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 98
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 20 Grudzień 08, 08:16   

A ja muszę podziękować temu kto to napisał czyli RAH'owi . Już grałem w multi z paroma co stosowali te sztuczki a raczej cheaty i jakoś nie mogłem uwierzyć że gościu na konicu statystyk ma 2 razy więcej złota ode mnie . Teraz nadszedł czas zemsty :) . Wielkie dzięki RAH.
_________________
http://www.lajty.pl/ -> Serwery CS 1.6
http://www.csaction.pl -> Moja stronka o Counter-Strike ;)
 
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 20 Grudzień 08, 08:19   

[PLK]PitaKura napisał/a:
A ja muszę podziękować temu kto to napisał czyli RAH'owi . Już grałem w multi z paroma co stosowali te sztuczki a raczej cheaty i jakoś nie mogłem uwierzyć że gościu na konicu statystyk ma 2 razy więcej złota ode mnie . Teraz nadszedł czas zemsty :) . Wielkie dzięki RAH.


Zresztą znanie tricków ww pojedynku z lepszym graczem nic ci nie da, a jeżeli będziesz używał glitchy to i tak sobie przesrasz np u wiekszości graczy x2x, goc,
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz