ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[porównanie] Złe czy dobre morale??
Autor Wiadomość
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 6 Kwiecień 09, 22:11   [porównanie] Złe czy dobre morale??

Używacie rzeczy przyjemnych czy przygnębiających?? ;)

Ja osobiście rzadko używam rzeczy przyjemnych i to tylko wówczas gdy na mapie jest mało surowców, z przygnębiających w ogoóle nie korzystam :)

edit: pomyłka ,dzieki
Ostatnio zmieniony przez Kamil 8 Kwiecień 09, 17:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 6 Kwiecień 09, 22:28   

Używanie rzeczy przyjemnych, gdy na mapie jest mało surowców?
Jak wiadomo, tego typu budynki zmniejszają produktywność pracowników o nawet połowę (zależy od ilości i odległości od składu zapasów/spichlerza/zbrojowni). W mało zasobnym otoczeniu należy korzystać z rzeczy przygnębiających, co daje większe tempo pracy robotników. Minusy to ujemna premia dla wojska, spadek popularności i większa cena niż rzeczy przyjemnych. Wszystko zależy oczywiście od liczby surowców na mapie. Rzeczy przygnębiające pozwalają rekrutować więcej wojska, które ma jednak niższe morale. Ze względu na limit stosowanie ich opłaca się chyba najbardziej w Extreme.

PS: Dołącz ankietę.
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 6 Kwiecień 09, 23:13   

Ja prawie nigdy nie używam tych rzeczy :P Ale jeśli już, to raczej przyjemne.
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 7 Kwiecień 09, 12:53   

Nie używam wogóle ;)
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Elite 
Wolny chłop

Posty: 57
Skąd: Piaseczno
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 09, 13:33   

Lol. to jak wy gracie...

Obowiazkowo korzystam z rzeczy przyjemnych. Nieliczac wedlug mnie sporej premii do dmg +25% to na dodatek otrzymujemy +5 do morali co w poczatkowych fazach gry jest niezwykle oplacalne. Katedra + przyjemne i mamy problem z jedzeniem z glowy. Morale na 0.

Przygnebiajace swietnie wygladaja ale kara -25% i -5 morale odstrasza mnie.

Swoja droga taki Sultan uzywajac przyjemnych stawia np. niedzwiadki. Mam pytanie czy owe niedzwiadki nieliczac tego ze wiecej kosztuja oraz zajmuja wiecej miejsca daja daja takie same korzysci jak np. postawienie zwyklego pomnika za 30 golda?
Ostatnio zmieniony przez Elite 7 Kwiecień 09, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 7 Kwiecień 09, 13:34   

Elite napisał/a:
Lol. to jak wy gracie...


My rushujemy ;) To strata kasy i czasu...
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Elite 
Wolny chłop

Posty: 57
Skąd: Piaseczno
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 09, 13:36   

Nie kazdy gra na multi.

Jesli twoja wypowiedz nie byla do multi to na niektorych mapach nie da sie rushowac w kampanii.
 
 
Dzyl 
Wolny chłop


Posty: 53
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 09, 13:49   

Ja nie gram w kampanii tylko we własnej grze xD

A rzeczy przyjemnych używam jedynie wtedy gdy mam dużo surowców i nie nadążam ze sprzedażą bo wtedy nie jest mi zbyt potrzebne szybkie działanie robotników, no i oczywiście premia do wojska :D
_________________

 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 09, 14:18   

Czyli używasz tego wtedy, kiedy masz nadmiar kasy... W singlu czasami tego używałem, ale na multi jeszcze mi się nie zdarzyło. Przy popie 250 i więcej to by trochę bez sensu było budowanie tylu przyjemnych rzeczy. Widziałem tylko jak ktoś chwilę przed starciem wojsk budował przyjemne rzeczy w celu zwiększenia szans na wygraną :P
 
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 09, 14:47   

Ja nie używam żadnych - czasami tylko po no rush , jak mam dużo knights to robię przyjemne - ale to zależy od tego, co ma przeciwnik w multi.

Nie wiem czy wiecie, bo nie widziałam tego na forum, że te rzeczy przyjemne ustawia się tak, by pracownicy do nich nie chodzili tzn. otacza murem, fosą, albo stawia na jakimś niedostępnym pagórku.

P.S. Elite : Nie ma znaczenia czy niedźwiadki,kwiatki czy pomniki.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 09, 15:54   

Elite napisał/a:
Swoja droga taki Sultan uzywajac przyjemnych stawia np. niedzwiadki. Mam pytanie czy owe niedzwiadki nieliczac tego ze wiecej kosztuja oraz zajmuja wiecej miejsca daja daja takie same korzysci jak np. postawienie zwyklego pomnika za 30 golda?

Tańczący niedźwiedż kosztuje 20 złota, a więc mniej niż pomnik.

Gdy ustawisz rzeczy przyjemne w niedostępnym miejscu, pracownicy będą stać przy składzie zapasów.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 09, 17:17   

Ja zawsze używam rzeczy przyjemnych. Nie ważne co ma przeciwnik i jak gra. Rzeczy dobre dają wysokie morale, oczywiście utrzymuję współczynnik na jakichś 60%-70% po to, a by gospodarka zbytnio na tym nie ucierpiała. Dobre morale dają szansę wygranej nawet z o wiele liczebniejszą armią niż samemu się posiada. Ponadto życie w zamku jest przyjemniejsze ;p
 
 
 
Elite 
Wolny chłop

Posty: 57
Skąd: Piaseczno
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 09, 17:39   

T-Rex napisał/a:
Ja nie używam żadnych - czasami tylko po no rush , jak mam dużo knights to robię przyjemne - ale to zależy od tego, co ma przeciwnik w multi.

Nie wiem czy wiecie, bo nie widziałam tego na forum, że te rzeczy przyjemne ustawia się tak, by pracownicy do nich nie chodzili tzn. otacza murem, fosą, albo stawia na jakimś niedostępnym pagórku.

P.S. Elite : Nie ma znaczenia czy niedźwiadki,kwiatki czy pomniki.


tego nie wiedzialem:)
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Kwiecień 09, 18:27   

Nie używam, bo się nie opłaca
_________________

 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 8 Kwiecień 09, 16:02   

Rzeczy przyjemne są znaczące przy grze knigtami, wtedy
współczynnik na + jest standardem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz