ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Amor Patriae Nostra Lex - "Kampania mistrzów"
Autor Wiadomość
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 19 Lipiec 14, 21:24   

Ale ja krytykowałem tylko zamek nr 8, a nie 10, mało tego napisałem że,
Cytat:
Przyznam, że niektóre zamki/miasta(3,4,10) robią naprawdę ogromne wrażenie, są wielkie, dopracowane, przemyślane i pełne szczegółów, reasumując istne dzieła sztuki!
, bo tego co widzę wypowiedź Lorda ewidentnie uderza w moją ocenę.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 19 Lipiec 14, 22:09   

Threeth napisał/a:
bo tego co widzę wypowiedź Lorda ewidentnie uderza w moją ocenę.

Przyznam się, że nie zagłębiałem się w szczegóły Twojej oceny i napisałem swojego posta pamiętając tylko, że były krytykowane zamki. :)
Co do zamku 8, to moim zdaniem jest w porządku(z murami wszystko ok). Natomiast po drugim spojrzeniu stwierdzam, że w 6 położenie zamku wygląda trochę nienaturalnie. Przy rzece spodziewałbym się raczej warowni chroniącej most albo położonej w "widłach" rzeki. Oczywiście zrozumiałe, że bardzo trudno przy takim ułożeniu nie uczynić twierdzy nietykalną i niepodatną na ataki wroga, ale mimo wszystko pozostaje to uczucie, że coś jest nie tak.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 14, 20:03   

Misja 1.

Fabuła - jest w porządku. Oprócz standardowej walki obrońcy vs. najeźdźcy ukazana jest tu też wojna domowa i konflikt wewnętrzny dowódcy - jest zwolennikiem poszerzenia praw Bedynów, ale podczas ich buntu musi z nimi walczyć. To jak najbardziej na plus.

Krajobraz - dobry lecz bez wodotrysków. Nie ma tu żadnych elementów wyróżniających się, jednak nie można też dużo mu zarzucić. Teren został wykonany starannie a ziemię urozmaicają krzaki, trawy i kamienie.

Zamek - też mnie nie zaskoczył, jednak jest jak najbardziej ładny. Wykonanie jest staranne, nic nie budzi zastrzeżeń ani nie bole w oczy. Ot, solidny sarmacki zamek pograniczny. Wyróżnia tu się mostek przy bramie i umocnienia wokół koszar i warowni, które urozmaicają standardową resztę, co jest oczywiście na plus.

Rozgrywka - jest to standardowa, oklepana i nieśmiertelna strongholdowa inwazja. Chociaż wcześniej wypaliłem się jako strateg na rzecz shooterów, ponownie uruchomiona twierdza pod postacią tejże mapy pobudziła znów we mnie duszę dowódcy. Przerzucanie posiłków z tyłu na pierwszą linię, wycieczka z zamku jazdą w celu zniszczenia sprzętu oblężniczego i odgonienia pałkarzy od kruszących się murów, rozpaczliwa obrona bramy, która wytrzymała na koniec z 26 punktami wytrzymałości... ach Stronghold :D .

Poziom trudności - umiarkowany. Misja nie była dla mnie wyzwaniem i przeszedłem ją pomimo długiego czasu bez praktyki, jednakże misja nie przeszła się sama i musiałem trochę pokombinować by osiągnąć wygraną. I to jest dla mnie wielkim plusem - rozgrywka ma być przyjemna, a niemożliwe to wykonania obrony czy szturmy na twierdze z drużyną włóczników po prostu odstraszają.

Uwagi - brakuje mi tu możliwości kupna desek. Pierwsza inwazja zniszczyła wszystkich drwali, a w międzyczasie wszystkie drewno poszło na zwiększoną produkcję łuków i farmy mleczne. Przez większość rozgrywki byłem ograniczony do jednej chaty drwala (której szczęśliwie nie umieściłem w podgrodziu), który pozwalał mi jedynie na marną produkcję łuków. Jednak mimo lichych posiłków, moja obrona składająca się z równomiernie rozmieszczonych na murach strzelców, czterech balist i rycerzy atakujących za wczasu sprzęt oblężniczy stanowiła stanowczo za dużo dla Bedynów, którzy nie przedarli się nawet przez pierwszą warstwę umocnień. W sumie straciłem tylko 7% oddziałów. :)



| Recenzja następnej misji pojawi się, gdy jeszcze ktoś się udzieli w temacie - nie mogę robić double-postów. Pozdrawiam.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 14, 23:27   

Udzielam się, btw mogłeś edytować :D Ja kolejne oceny wrzucę za jakiś czas, bo chwilowo ogarnęła mnie strongholdowa niemoc(tzn. nie mam weny do grania).
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 27 Lipiec 14, 07:54   

Nie lubię edytować, bo temat mówi że jest bez nowego postu i mała jest szansa, że go ktoś zobaczy.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Lipiec 14, 11:35   

Zawsze można skopiować treść posta, skasować owego i w nowym umieścić jego treść, a następnie dodać nową ;) .
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Sierpień 14, 21:11   

Misja 2.

Fabuła - cóż, niczego wielkiego się nie spodziewałem, bo przecież nic więcej nie można sklecić. W drodze od warowni do miasta napotykamy ruiny warowni w których mamy się obronić. Do tego przyjemny opis uczty u gospodarza i krótka historyjka na temat dawnej świetności Grotowa. Jednakże w porównaniu z innymi zamkami twierdza ta nie wydaje się jakąś potężną warownią ;)

Krajobraz - przeciętny. Mamy tu parę górek, bagienko i rzeczkę, ale ich wykończenie jest lekko spartańskie. W wiele miejsc dodałbym parę kamieni, krzaków i "trawy" lub "błota", aby urozmaicić powierzchnię. Jakkolwiek mapka w żaden sposób nie kuje w oczy, po "kampanii mistrzów" należy spodziewać się "mistrzowskiego" poziomu, a ta mapa jest na poziomie średniej krajowej.

Zamek - to dosłownie ruina. Ale ruina bardzo solidnie wykonana. Widać że poświęcono tutaj burzeniu każdego kawałka murku sporo czasu, co oczywiście daje bardzo dobry efekt. Nie mam zastrzeżeń.

Rozgrywka - również typowa inwazja, o nieco mniejszej skali jak poprzednio. Musimy tutaj stawić czoło ograniczonej liczbie ludzi, zasobów i miejsca. Jesteśmy tutaj zmuszeni do stawiania części budynków poza murami, a to oznacza ich regularne niszczenie przez wroga. Trzeba pamiętać o dokładnym wzmocnieniu murów, bo pozostałości po kamiennych wzmocnieniach są dość zdradliwe. Podczas każdej inwazji musiałem też dokładnie operować rycerzami i stawiać wilcze doły - reasumując - mamy do roboty o wiele więcej jak ostatnio. To oczywiście na plus.

Poziom trudności - w miarę wysoki. Za każdym razem moje mury były przebijane, ale wtedy oddziały wroga były już zdziesiątkowane i wchodziły do zamku gęsiego, a ich posprzątanie nie stanowiło dla mych rycerzy problemu. Jednakże poległem na bodajże trzeciej czy czwartej inwazji przez głupi błąd - wróg przebił się przez jeden zrujnowany murek, który zapomniałem wzmocnić palisadą.

Uwagi - w zamku mamy niewiele wolnego miejsca a doliny, w których możemy umieścić farmy są daleko od murów. Jak dla mnie inwestycja w jakikolwiek rodzaj żywności (no chyba że mamy sporo drewna na zbyciu) oprócz chatek myśliwych postawionych w obrębie murów odpada.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Marzec 23, 00:11   

No i mamy to! W końcu po prawie dekadzie doczekaliśmy się pokazania rozgrywki kampanii na YT ;) .
https://www.youtube.com/watch?v=RCTeEn-GXEs

Bardzo miło to widzieć :) . Pozdrawiam Szkarłatnego Pumpernikiela - ciekawe, czy kiedyś był jednym z użytkowników forum?

Hunter, czekamy na recenzję dalszych misji ;) .

[ Dodano: 22 Marzec 23, 00:08 ]
Pojawiła się rozgrywka drugiej misji na YouTub'ie ;)

https://www.youtube.com/watch?v=v2CSqwqqOf4
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 26 Marzec 23, 21:47   

Wow, co za nieoczekiwany obrót wypadków :-) . Twierdza zaczyna przeżywać drugą młodość :-D .
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 26 Marzec 23, 22:16   

Cóż, prawdę mówiąc namówiłem tego gościa, żeby coś nagrał, bo widziałem, że nagrywa o Twierdzy i dopiero zaczyna, więc sądziłem, że może będzie chciał się w jakiś sposób wyróżnić, bo kampanię główną to ogrywa każdy, a naszą - do tej pory nikt :D . Fajnie, że od razu się zgodził nagrać naszą jak skończy kampanię główną i dotrzymuje słowa. Oprócz tego, że czasem robi literówki czytając fabułę, to bardzo przyjemnie ogląda się jego rozgrywkę w Twierdzę :) . Zachęcam, żeby go zachęcać w komentarzach do nagrywania kolejnych map ;) .

[ Dodano: 28 Marzec 23, 18:58 ]
Pojawił się materiał o trzeciej misji kampanii.

https://www.youtube.com/watch?v=41RNCZ-5ORY

Także każdy z nas ma po jednej mapie nagranej ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz