ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[problem techniczny] Stronghold HD problem
Autor Wiadomość
Akald 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 8
Medale: Brak

Wysłany: 2 Maj 13, 23:02   [problem techniczny] Stronghold HD problem

Witam!

Proszę o pomoc!! Mam Twierdze HD... Jednak mój monitor/komputer obsługuje tylko rodzielczości 60 hz!!! A ta gra ma od razu ustawioną 75 hz!! Ekran czarny i tyle z tego... Jak zmienić rodzielczość w tej grze poza gra!? Proszę o pomoc

Wiem, ze w niektórych grach mozna to zrobic w pliku konfiguracyjnym ale nie wiem gdzie znajduje sie ten z Twierdzy...

Z góry dziękuje!!!
_________________
3e5tyt3e
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 2 Maj 13, 23:47   

To, co podałaś, to częstotliwość odświeżania, a nie rozdzielczość gry.
A nie jest czasem na odwrót, że Twój monitor ma ustawioną częstotliwość 75 Hz, a w grze jest 60? Bo z tego co mi wiadomo, SH1 nie obsługuje takich ustawień.

Upewnij się co do ustawień częstotliwości odświeżania monitora.
Rozdzielczość sama ustawia się sama na najwyższą obsługiwaną przez monitor.
Wątpię też w to, żeby dało się poprawnie uruchomić wszelkie pliki cfg edytorami tekstu.
 
 
 
Akald 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 8
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 13, 00:01   

Twierdza HD (2012 - wersja odswiezona) moze mieć rozdzielczość nawet do 2400 na iles tam... Nie, mój komputer obsługuje 60 hz, a rozdzielczosc ktora w tym wydaniu jest na początku ustawiona, ma 75 hz...

wiec nie da sie zmienic ustawiem gry poza nią??
_________________
3e5tyt3e
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 13, 08:01   

Z tego co mi wiadomo, nie. Ale mogę się mylić.
Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, przeinstaluj grę, zobaczymy czy pomoże.
 
 
 
Akald 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 8
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 13, 12:34   

Nic to nie dalo...
_________________
3e5tyt3e
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 13, 14:55   

Ustaw częstotliwość odświeżania na 75 Hz.
 
 
 
Akald 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 8
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 13, 21:40   

Właśnie o to chodzi ze sie u mnie nie da :/ Mam tylko i wylacznie 60 hz...

[ Dodano: 3 Maj 13, 22:51 ]
takie cos mi teraz wyskakuje... Co to znaczy?? Co mam zrobić by temu zaradzić???

Poza zasięgiem pracy
93,9 khz / 75 hz
_________________
3e5tyt3e
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 13, 23:06   

Coś pomieszało ci się tym razem z rozdzielczością.
Kiedy się objawia? Ustaw rozdzielczość na mniejszą.
 
 
 
Akald 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 8
Medale: Brak

Wysłany: 3 Maj 13, 23:36   

Ogólnie to własnie takie cos wyskakuje mi na czarnym tle jak włącze tą twierdzę HD. Caly problem wlasnie polega zeby to jakos rozwiazac : D Dlatego pytalem o mozliwosc zmiany rodzialki poza gra... Kurcze, nie sadzilem ze bede musial sie tak z tym meczyć ... : /
_________________
3e5tyt3e
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 4 Maj 13, 01:12   

Pogubiłem się...
Jakimś dziwnym cudem gra ma ustawioną większą rozdzielczość (ty jednak twierdzisz, że chodzi tu o częstotliwość odświeżania - nie będę się wykłócał), niż obsługuje twój monitor. Nie wiesz, jak ustawić to poza grą. Dobrze rozumiem?
 
 
 
Akald 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 8
Medale: Brak

Wysłany: 4 Maj 13, 06:10   

Dokładnie tak, moze i masz racje ze rozdzielczosc, ale odswiezanie i rodzielczosc nie ida w parze?
_________________
3e5tyt3e
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 4 Maj 13, 10:45   

Nie do końca.
Już wyjaśniam:
- rozdzielczość to po prostu wymiary obrazu wyświetlanego na monitorze w pikselach - im więcej, tym większy obraz (w Windows XP widać to podczas przeglądania rozdzielczości, mniejsza rozdzielczość, większe ikonki i okna)
- częstotliwość odświeżania to czas, w jakim nakłada się na siebie obraz - 60 Hz oznacza, że tworzony jest nowy obraz 60 razy na sekundę, ludzkie oko nie rejestruje odświeżania 60 Hz i więcej, jednak zależy to też od wielkości samego monitora, czasami 60 nie wystarczy

Wracając do problemu, to niestety wyczerpał mi się już zasób pomysłów.
 
 
 
Akald 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 8
Medale: Brak

Wysłany: 6 Maj 13, 14:46   

No to szukam dalej... Dzięki za checi : )
_________________
3e5tyt3e
 
 
hastorpl 
Wędrowiec


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, Stronghold 2
Wiek: 25
Posty: 9
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 16 Maj 13, 08:46   

Spróbuj od nowa zainstalować Twierdzę HD. Zawsze możesz sobie pograć na normalnym, jeśli masz panoramiczny monitor to trzeba coś z tym zrobić, bo na nowszych monitor rozdzielczość na monitory normalnoekranowe jest porażką. Są obciągnięte i dziwnie to wygląda. Jeśli nie znajdziesz nic co ci pomoże kup nowy monitor.
_________________
Dzień dobry wieczór.
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 16 Maj 13, 18:48   

hastorpl napisał/a:
Spróbuj od nowa zainstalować Twierdzę HD.

Autor już tego próbował, nic to nie dało.

hastorpl napisał/a:
Zawsze możesz sobie pograć na normalnym, jeśli masz panoramiczny monitor to trzeba coś z tym zrobić, bo na nowszych monitor rozdzielczość na monitory normalnoekranowe jest porażką. Są obciągnięte i dziwnie to wygląda.

To byłby najmniejszy problem. Poza tym... chyba od tego jest HD, żeby pograć na większej rozdzielczości, no nie? ; )

hastorpl napisał/a:
Jeśli nie znajdziesz nic co ci pomoże kup nowy monitor.
\
Chyba najgorsza porada jaką widziałem. Kupno monitora jest kosztowne, zresztą nie ma sensu zmieniać monitora dla jednej gry. Autor może jedynie pograć na podstawce lub kombinować, jak odpalić wersję HD.

Następnym razem czytaj dokładnie, o co chodzi. O niemal rocznym odkopie w innym temacie nie wspomnę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz