ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamek w Malborku (Marienburg)
Autor Wiadomość
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 16 Grudzień 08, 19:59   Zamek w Malborku (Marienburg)

Chyba nikomu nie muszę przedstawiać tego zamku ;)
Zamek zwiedzałem już xx razy i za każdym razem jest to dla mnie niezwykłe przeżycie. W zamku jest zawsze bardzo dużo turystów, jednak to nie zaszkodziło klimatowi panującemu wewnątrz twierdzy(nie raz będąc w środku sezonu znajduję w zamku puste miejsca gdzie można przez chwile posiedzieć w samotności i puścić wodze fantazji ;]).
Żałuje jedynie że wszystkie pomieszczenia nie są udostępnione do zwiedzania, a na szczyt głównej wierzy prowadzą okropne betonowe schody.

Co wy sądzicie o zamku jako twierdzy, a co sądzicie o zamku jako muzeum?
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 16 Grudzień 08, 20:05   

Nie byłem, only Wawel :P

Ale fascynuje mnie to że tymi samymi drogami, chodził np kiedyś król etc

Czuć przeszłość :)
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 16 Grudzień 08, 20:32   

HolyKing napisał/a:
Nie byłem, only Wawel :P

Ale fascynuje mnie to że tymi samymi drogami, chodził np kiedyś król etc

Czuć przeszłość :)

Żałuj xD
Tak to coś niezwykłego wyobrazić sobie jak idzie król jakimś korytarzem albo jak na dziedzińcu zbierają się rycerze do wymarszu :D
 
 
MK 
Wolny chłop

Posty: 58
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 16 Grudzień 08, 20:34   

Ja byłem raz na wycieczce z klasą ;p
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 16 Grudzień 08, 20:41   

MK napisał/a:
Ja byłem raz na wycieczce z klasą ;p

I jak wrażenia?
Ja jak byłem z klasą(mój pierwszy raz) kupiłem woreczek ręcznie wybijanych monet :D , w miarę możliwości powiększam swoją kolekcje monet, jeżeli pojawią się takie których nie mam.
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 05:10   

W Malborku było nieziemsko. Byłem tam w wakacje, przy okazji, można powiedzieć. Trafiłem akurat, jak było dość dużo turystów (chyba), lecz jak napisał DeltiX, można było znaleźć sobie miejsce odosobnione. Najlepsze było to, że rodzinka się nie interesuje i sobie poszła gdzieś, a ja sam z kuzynem zwiedzałem. Na pewno Tej wycieczki nie zapomnę. Jeszcze parę "zamków" pozostało mi w Polsce do zwiedzania, ale z tych, co już widziałem, to Malbork jest najlepszy i najbardziej klimatyczny.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 13:54   

W Malborku nie byłem (niestety). A chciałbym pozwiedzać.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Ivor94 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 30
Skąd: Katowice
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 18:39   

Ja byłem w Malborku 2 lata temu. polecam wszystkim, warto zwiedzić ;) Można przyodziać zbroję rycerza (jak mi dali miecz i tarcze do ręki to myślałem, że się wywalę xD). Można kupić duuużo pamiątek, ja np. kupiłem miecz i tarczę, ale drewniane.
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 10:13   

Niestety nie miałem okazji zwiedzać Malborka, czego szczerze żałuję. po przeczytaniu Waszych opinii chyba pojadę na ferie tam. ;)
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Jonetane_Second 
Wędrowiec

Wiek: 46
Posty: 5
Skąd: ze studni
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 12 Styczeń 09, 17:02   

Ja byłem pare lat temu w malborku.. Nie pamiętam jak tam trafiliśmy, wiem że jakoś nad morze była wycieczka i pyk.. Jesteśmy w malborku ^^. Kręcą mnie takie rzeczy .. Rycerze, wojny, łuki, miecze itp.. Więc nie mogę powiedziec że żałuję tego wyjazdu.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 09, 17:00   

Niestety nie byłem w Malborku, ale bardzo bym chciał. Z opinii wynika że zamek jest fantastyczny!
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 09, 18:21   

Zamek widziałem tylko na zdjęciach i widokówkach... Ponoć jest piękny... Chciałbym doglądnąć go z bliska.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 09, 20:40   

ja bylem w maju 2004... super bylo, z tym ze niewiele pamietam bo noc wczesniej caly czas sie wydurnialismy z kumplami i sie nie wyspalem xD zepsulem tez zdjecie szkolne zrobione na zamku, bo jak koles robil zdjecie to pokazalem srodkowy palec xD no, ale to 4 klasa byla jeszcze takie wyskoki sie zdarzaly :P
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 09, 22:10   

W Malborku byłem ze trzy razy i z wielką chęcią znów odwiedziłbym to miejsce. Zamek jest naprawdę ogromny i śliczny. Olbrzymie baszty oraz mury po dziś dzień wzbudzają we mnie zachwyt. Co do zwiedzania polecam zwiedzać z przewodnikiem, dzięki czemu mamy możliwość poznania dokładnej historii Malborka. Warto również wybrać się gdy organizowane są różne spektakle. Akurat gdy byłem ostatni raz, to załapałem się na spektakl „ Światło i Dźwięk” Podczas spektaklu aktorzy odgrywali przedstawienie tyle tylko, że było widać ich cienie na murach zamku, oknach itd. natomiast przedstawieniu towarzyszyły dźwięki w zależności od przedstawianej sceny oraz światła tworzące wspaniały klimat. Naprawdę bardzo ładnie to wyglądało.
A jeśli chodzi o turystów cóż... ja już się do głupoty co poniektórych przyzwyczaiłem, ale i tak niejednej różowej barbi zasadziłbym kopa w tyłek, za skuteczne taranowanie przejścia.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 09, 09:27   

Ja byłem w zamku "Książąt Głogowskich" na wycieczce szkolnej. Pani pozwoliła weś nam na najwyszszą basztę, a miała ona z 150m. Oglądaliśmy zabytki, podziwialiśmy. Pani włączyła nam nawet film o obronie Głogowa. Ostatecznie było fajnie, tylko najgorzej się wchodziło na tą basztę:).
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz