ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Rome Total War
Autor Wiadomość
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 12, 09:51   Rome Total War

Gra ktoś? Jeśli tak pochwalcie się swoimi osiągnięciami. Ja posiadam antologię, i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Udało wam się kiedyś podbić senat, podczas gry którymś rodem rzymskim? Podawajcie jakieś screeny największych osiągnięć.

Lubię gry z serii TW ( posiadam Empire TW, Medieval II TW: Królestwa ). Jak myślicie, czy ludzie z SEGA dobrze wyszli na "Rołmie"? Podzielcie się swoim zdaniem.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 12, 12:05   

Dla mnie trochę był źle zbalansowany system gospodarczy. Co prawda grałem w to dosyć dawno, więc może go do końca dobrze nie rozumiałem, ale ... Zapadło mi w pamięć to, że niby wszystko było ok, a jednak miłem ujemne wpływy itp. Ogólnie bardzo fajna gra, ale trochę się nudzi po jakimś czasie. Ja jakoś nigdy nie podbiłem Senatu bo nie mogłem, miałem za słabe poparcie. ( Chociaż tak mnie wkurzały te rozkazy od nich, że hej :P )

Screenów żadnych nie posiadam, ale zazwyczaj grałem jako Ród Scypionów. Moim największym osiągnięciem był podbój całej obecnej Hiszpanii, dostępnego terenu Afryki i w ogóle nadmorskich prowincji basenu Morza Śródziemnego. Niestety coś mi się schrzaniło z save'ami, więc się strasznie zniechęciłem :)

P.S. Przy tak dużym terytorium trochę było mi już ciężko to wszystko ogarnąć :P

P.P.S. Co do wyjściu firmy na tej grze to myślę, że dobrze zrobiło to całej marce Total War. Prawie sikałem kiedy nadeszła premiera MTW, ale jakoś kompa nie miałem na takie wymagania ;)
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 12, 12:37   

Ja jakoś problemów z gospodarką nie miałem, w końcu podobna do tej z Medievala II w którego przegrałem kilka dobrych miesięcy :P . Co do misji od Senatu: wkurzyło mnie że już w pierwszej turze, na samym początku dostałem misję od Senatu, zebrałem więc armię ze stolicy i myślałem że rozwalę senat, a tam: za słabe poparcie :D . Potem sumiennie wykonywałem misje od Senatu, dopóki mnie Galia i Hiszpania nie rozdupcyły :P . W Rołmie mnie wnerwia, że nie widać numeru tury, tak jak w M2:TW.

Na początku grałem jako Juliusze, jak już wyżej napisałem rozwaliły mnie Galia, Hiszpania, ale też wkurzali mnie Brytowie i Germanie. Najlepsze jest to, że wszystkie 4 państwa zaatakowały mnie kiedy miałem około 15 terytoriów. Słabo się broniłem, więc zostały mi tylko 3 terytoria. Wtem, przyszli dyplomaci wszystkich 4 państw, i po kolei złożyli mi ofertę "zakończenia rozlewu krwi". Postąpiłem jak William Wallace i postanowiłem że do końca będę walczył o wolność... Skończyło się na tym że zostałem ostatecznie pokonany przez Brytów.

Obecnie gram Rodem Brutusów, dalej od środka Europy, więc nie muszę się przejmować plemionami Galów czy Brytów. Zająłem Macedonię i Miasta Greckie, obecnie wziąłem się za Numidię, która zajęła większość terenów północnej Afryki. Kartagina zajęła całą Hiszpanię, Egipt bez problemu poradził sobie z Seleucydami. Pont zaatakował moje Ateny! :P

Jeśli chodzi o dodatki: w Inwazji Barbarzyńców zacząłem grać plemionami Saksonów, mam póki co 4 prowincje. Dodatku o Alexandrze Wielkim nawet nie włączyłem.

Moim zdaniem firma dobrze wyszła na grze, w końcu na tym silniku tworzyli M2TW.

PS: Słyszeliście o Rome 2 Total War?
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 12, 12:44   

Ja coś słyszałem i nawet oglądałem trailera, który nie zawiera w sobie gameplaya, ani nawet pojedynczego screena z gry :D

Co do dod. o Aleksandrze to mówisz, że nie warto ? Wprowadzili jakieś gorsze rozwiązania czy po prostu tematyka Cie nie do końca interesuje ?
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Październik 12, 12:49   

Tematyka mnie za bardzo nie interesuje. Przed chwilą wszedłem i zobaczyłem kampanię. Polega głównie na pokonaniu Persów i zdobyciu określonej liczby miast przed śmiercią Aleksandra. Nuuuudy...
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 29 Październik 12, 09:35   

Przy Rome TW spędziłem naprawdę sporo czasu, według mnie chyba najlepsza odsłona serii Total War. Do dziś pamiętam jak toczyłem Grecją zacięte boje z Rzymem i Egiptem (który zawsze musi się rozrosnąć praktycznie aż do Bosforu). Szkoda tylko, że gra po dłuższym czasie staje się nudna i męcząca. Jakoś tak wojna w stylu "ja vs reszta antycznego świata" średnio mnie bawi.

Jeśli chodzi o błędy, to najbardziej wkurza mnie debilna sztuczna inteligencja komputera oraz wszechobecna ahistoryczność. Jak widzę jednostki Greków, Germanów, Egiptu, Kartaginy, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Np. Falanga u Germanów, to przegięcie, greccy hoplici są totalnie źle odwzorowani, Egipt to już w ogóle komedia :D Długo można wymieniać :) Zresztą, prawie każda frakcja ma coś skopane. A i jeszcze zarządzanie odległymi prowincjami to komedia, praktycznie co kilka lat bunty plus wszechobecna bieda. Grając Juliuszami systematycznie buntowała mi się Cordoba (?) nie pamiętam nazwy dokładnie, chyba było to główne miasto Iberów w Rome z tego co pamiętam.
Dobrze, że są mody, które to naprawiają :D
Niemniej jednak gra genialna :)
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 29 Październik 12, 14:01   

@Kalimach: znasz jakieś ciekawe mody do RTW?

Słyszałem że wszyscy barbarzyńcy ( Hiszpania, Brytowie, Galowie, Germanie ) byli robieni według tego samego wzoru, z tym że jednostki mają inne tekstury.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 29 Październik 12, 18:58   

Z modów to polecam:
Rome Total Realism Platinum 1.7 - z tego co pamiętam, mod dodaje chyba dwie nowe frakcje Epir i Baktrię, nowe jednostki, historyczny wygląd jednostek, nowe budynki, bitwy nocne, większą i lepszą mapę, żołnierze rzymscy mówią po łacinie, nowe muzyka, lepsza inteligencja kompa. Nie wiem, która wersja jest najbardziej aktualna, ponieważ w tego moda grałem z 4 lata temu ;) Także odsyłam na Total War center lub Total War.org Wg. mnie chyba jedna z lepszych modyfikacji, ponieważ zachowano idealny stosunek realizmu do grywalności.

Europa Barbarorum - totalna modyfikacja, która wprowadza olbrzymią mapę. Standardowo nowe jednostki, nacje, budynki itd.. Gra generalnie jest trudniejsza zarówno jeśli chodzi o rozwój gospodarki jak i walkę na polu bitwy. Również polecam.

Przed instalacją czegokolwiek radzę poczytać fora, żeby czegoś nie skopać ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz