ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Crux
25 Wrzesień 12, 21:15
Prośba o pomoc w zakupie laptopa
Autor Wiadomość
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 19:37   Prośba o pomoc w zakupie laptopa

Cześć, dzieciaki! xD

Jak zapewne wiecie, wasz ulubiony i jednocześnie wiecznie nieobecny moderator wybiera się na studia, a zatem musi sobie kupić nowego laptopa. Niestety, dla mnie te wszystkie nowe oznaczenia, jakieś generacje GT, procesory dziesięcio-kurka-rdzeniowe i tym podobne bzdety to kompletna czarna magia. Na szczęście mam WAS! ;)

Co polecacie? Żeby było to porządne, chodziły na tym dobre gry no i w ogóle było fajne, co ja wam będę tłumaczył. :D Fajnie byłoby, gdybyście polecili mi coś z oferty MediaMarktu, no bo wicie, rozumicie, nie chce mi się jechać do Warszawy po komputer lub zamawiać go przez Internet.

Liczę na całą masę porządnych ofert.

Edit: http://www.mediamarkt.pl/...00e5c,id-308795 - co sądzicie? :>
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
Ostatnio zmieniony przez Crux 17 Wrzesień 12, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 19:51   

Czołem waszmościowi!

Hmm... Myślę, że możesz uderzyć bezpośrednio do Panzera, albo poczekać, aż tu zawita :P . Ogólnie nie rozumiem tylko dlaczego chcesz kupować w MediaMerkt'cie. Tam jest drogo jak sto pięćdziesiąt! Słuchwaki, które kupiłem w Carrefourze za 15zł w MM kosztują 25zł (szaleję xd). Nie to, żeby lapka kupować w Carrefourze, ale przez net - czemu nie? No, tylko trzeba wiedzieć jaki :]. Ja niestety nie pomogę.

A tak swoją drogą - co zamierza waćpan studiować? :P
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 19:53   

Panzer to w ogóle żyje? Cóż, widać ktoś jest jeszcze bardziej nieaktywny niż ja. ;)

A tam,, ja nie ufam internetom. W sieci to mogę sobie kupić książkę, a nie sprzęt za sporo zielonych papierków. ;)

A studiować będę prawo oraz MISH. Obydwa na UJ.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 19:59   

Miesiąc temu się zjawił na forum. Nie wiem, ja tam z nim nie mam kontaktu prywatnego, myślałem, że utrzymujesz zaś Ty ;) . Jak uważasz. A nie ma w okolicy jakiegoś komputerowego sklepu czy coś? Już prędzej tam bym uderzył.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 19:59   

1. Sprecyzuj określenie "dobre gry". Coś starszego, tytuły mające już "lata młodości" za sobą (kilkuletnie) czy może najnowsze wysokobudżetowe gry?
2. Chyba najważniejsze - przedział cenowy.
3. Do czego masz zamiar częściej używać laptopa - do pracy czy grania?
4. Nie polecam ci MM - kupiłem tam kilka rzeczy i nie jestem zadowolony (1 rzecz na 3 wytrzymała dłużej niż pół roku). Zawsze można zamówić w sklepie, który ma możliwość odbioru osobistego w twoim mieście lub okolicach.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 20:03   

Nie określiłeś budżetu jakim dysponujesz :) Co do gier to muszę Cię zmartwić, ale na ultra high sobie nie pograsz raczej w najnowsze gry :/

Generalnie polecałbym rozejrzenie się za marką Dell bo to solidna firma no i sprzęt podobno trwały. ( Również Asus, Acer no i w ostateczności Samsung ) Ciężko tak doradzić bo jak patrzyłem w media online to oferta jest trochę mała. Sugerowałbym się zaopatrzyć w lapka koło 4.000 zł.

Jako, że nie jestem jakimś specjalistą i znawcą ( nie znam się, ale się wypowiem xD ), podam kilka parametrów, które powinieneś wziąć pod uwagę :

Procek : Szukałbym czegoś z wersji i7-**** bo to te lepsze i mocniejsze procesory.
Karta graf : Oczywiście wydaje mi się, że 1 GB ddr3 powinna mieć. Co do podwójnych procesorów graficznych to nie jestem pewien, ale przełączanie grafiki jest trochę zbugowane. Ja sam mam Dell Vostro 3450 i chyba nawet po przełączeniu na lepszą kartę, gry wykorzystują zintegrowaną słabszą. ( oszczędzającą baterię niby )
RAM: Niby zawsze można zakupić, ale teraz z Windows 7 najlepiej brać te lapy z 6/8 GB
Dysk: Tutaj jest pełna dowolność.

Rozejrzałbym się też za w miarę dobrą kamerką wbudowaną no i tymi bajerami w postaci czytników kart SD.

To takie moje małe rady. Mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie.

//Możesz sprawdzić sklep agito.pl bo można wykupić dod. gwarancję ;)

No i widzę, że kilka osób mnie już ubiegło :P | Co do profilu studiów to raczej nie potrzebujesz mocnej maszyny do programów typu AutoCad, ale rozerwać się od czasu do czasu... czemu nie :)
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 20:25   

Bordinio, a do Acera już wymyślili jakieś sprawnie działające wiatraczki czy jeszcze nie zdążyli? ;)
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 20:27   

Przedział cenowy... hm... tak do 3 tys.

Dobre gry? Musi mi chodzić Heroes 3 i Stronghold, ale tak, chętnie pograłbym sobie również w coś nowego. A używać zamierzam do siedzenia w sieci i grania - czyli normalka. Żadnej grafiki, symulacji komputerowych ani innych dziwnych rzeczy. ;)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 20:35   

Pierwsze co to przestudiowałbym w ogóle sklepy komputerowe wokół ciebie, gdzie jest możliwość odbioru osobistego. No i przy takiej cenie 20 zł za kuriera to drobna kwota. Dla mnie MM byłoby ostatecznością - strasznie się przepłaca.
Ale zaproponowany laptop wydaje mi się być dobry. Oczywiście mogę się mylić.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 20:45   

No skoro budżet to 3 k to pomyślimy. Dzisiaj nie mam czasu, ale jutro napiszę może propozycje parametrów no i jakieś modele. Spodziewałem się, że chcesz jakiegoś naprawdę "przepasionego" lapka :D


No w Acerach raczej montują już dobre wenty, kumpel ma i w porządku wszystko jest. Masz jakieś przykre doświadczenia ? :3 ( model ? )

Poza tym "kurierowanie" lapów nie jest takie niebezpieczne. Naprawdę szczelnie i profesjonalnie pakują, ale obawy są uzasadnione.
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 20:49   

Bordinio, wszystko zależy od sklepu i firmy kurierskiej.
Jak przywieźli mi towar za dość duże pieniądze, to bez noża nie szło tego odpakować.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 17 Wrzesień 12, 21:47   

@Bzyk : No to nieźle ;)

Dobra, jednak znalazłem trochę czasu no i poszperałem tu i ówdzie.

Procek : Uważam, że mimo wszystko powinien być w miarę dobry, toteż sugerowałbym wziąć pod uwagę i5-2450M lub jakiś i7. Ciężko niestety dostać u nas procki z końcówką QM, które oznaczają, że dany procek jest "quadem", a więc może zrobić więcej operacji na raz niż zwykły "dual". Wiadomo, że i5<i7, ale niektóre modele -mimo różnic "i" - wykazują przybliżone wyniki testów wydajnościowych. Za bardzo się nie znam na tym, więc myślę, że nie powinieneś schodzić poniżej i5, ale włażenie na i7 może być niekorzystne z powodu wyższej ceny.

Sugerowałbym też zwrócić się ku taktowaniu procka > 2500

RAM : Mimo wszystko 4 to mus, ale skłaniałbym się ku 6 :)

Karta : Mimo wszystko standard na 2011/2012/2013 to 1GB :D

Pytanie tylko czy chcesz mieć bajery typu czytniki linii papilarnych ( logowanie się zamiast hasła + możliwość ustawienia dostępu do innych programów itp. za pomocą tej metody )

Oczywiście ja Ci tutaj podaję sugerowane-ważne parametry, dzięki którym sam będziesz mógł sobie poszukać fajniejszego lapa, ale zgodnie z zapowiedzią, oto moje typy :

http://www.mediamarkt.pl/...-q15r,id-284073 ( w porządku, chociaż nie ma małych bajerów-dupereli )

http://www.mediamarkt.pl/...b20ew,id-284041 ( niewiele słabszy procek, ale mamy więcej ramu no i czytniczek linii papilarnych ;) )

http://www.mediamarkt.pl/...x53sd,id-284059 ( nie jestem pewien tego lapka bo karta dosyć niezła, ale RAM'u troszkę mało jak na taka kartę. Wiele lapków posiada technologię turbo boost, która podkręca procki w zależności od potrzeb np. z 2,7 do 3,2. W media brakuje informacji na ten temat )

http://www.mediamarkt.pl/...-q17r,id-640023 ( podobny do poprzednika, ale jednak Dell wiedzie prym na obecnym rynku, toteż skłoniłbym się ku niemu jeśli rozpatrywałbyś jakiegoś lapka o podobnych parametrach )

Osobiście jakoś nie ufam Lenovo oraz Sony. Sugerowałbym Ci poczytać jeszcze o konkretnych modelach w necie jak już będziesz miał bardziej zawężony zbiór notebooków.

P.S. Nie wiem jakie są Twoje preferencje odnośnie do wyglądu typu błyszczący ekran/kolor/itp.

Aha, naprawdę warto używać dzisiejszych wynalazków takich jak ten : http://www.skapiec.pl/cat...CFUGN3godyVEAXw
Filtrowanie oferty pod względem parametrów jest bardzo pomocne. Tutaj akurat pomoże bardziej przy wyborze modelu o odpowiednich danych technicznych niż przy doborze sklepu.
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 18 Wrzesień 12, 06:21   

Błyszczący ekran jest strasznie niepraktyczny - wszystko się w nim odbija.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 18 Wrzesień 12, 10:24   

Tak samo uważam :) Matowy jest o wiele lepszy, ale jednak wielu nadal lubi mieć lustro zamiast ekranu. ( takie poczucie kosmicznego designu :D ) Nie wiem tylko czy matowy nie zbiera odrobinę więcej kurzu.
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 18 Wrzesień 12, 17:23   

Ja Cię, jaki odzew. :D Muszę to wszystko przeczytać, bo się ślicznie staracie. :D Dzięki serdeczne.

[ Dodano: 24 Wrzesień 12, 19:28 ]
Dwa laptopy, które wydają się być sensowne, liczę na komentarz:
- Acer, 15,6", Inter Core i5 3210M (2,5 GHz), 6144 MB DDR3, 500 GB, nVidia GeForce M620 1024 MB, Realtek HD Audio, DVD+/-RW DL
- ewentualnie Lenovo G570.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz