ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Twierdza Ragnsburg
Autor Wiadomość
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 24 Sierpień 12, 17:43   Twierdza Ragnsburg

Podczas gdy grałem sobie w mapy stworzone na potrzeby konkursu naszła mnie chęć na zrobienie czegoś w edytorze. Tak oto powstała ta mapa. Fabuła pożyczona z tej kampani
http://strongholdnet.gry-...highlight=wojna

Twierdza Ragnsburg



Twierdza Ragnsburg była niegdyś wspaniałym miastem na południu kraju, które tętniło życiem, ludzie żyli tu w dobrobycie i luksusie. Jednakże inwazja barbarzyńskich ludów z południa spowodowała, iż całe miasto spłonęło, a mur runął za sprawą potężnego ostrzału z katapult. Po oblężeniu, z miasta została kupa gruzu i tlących się ruin domów. Większość mieszkańców, jeśli nie zginęła podczas inwazji, to uciekła jak najdalej stąd. Sto lat później z wspaniałego miasta pozostała jedynie cytadela i jeden pierścień murów obronnych. Mieszka tu niewielu ludzi. Wszechobecne ruiny przypominają im o ponurej przeszłości, i o tym, że ten koszmar może się w każdej chwili powtórzyć.

Obecnie twierdza ma niewielki garnizon i pozostaje cieniem tego, czym była kiedyś, ale w obliczu następnej inwazji barbarzyńskich ludów na te ziemie, nie wolno dopuścić by twierdza upadła. Gdyby to się stało, to fala dzikich ludzi, plądrujących wszytsko i siejących śmierć na swojej drodze bez przeszkód rozlała by się na malownicze ziemię Sarnidu Południowego.

Twoim zadaniem jest umocnienie garnizonu twierdzy, oraz obronienie jej za wszelką cenę. Sprzedawaj kamień, kupuj drewno i buduj warsztaty produkujące łuki.




Oczywiście proszę o oceny, oraz wstawienie mapki na stronę. Mapa jest specjalnie zaprojektowana tak, aby wróg nie zrównał zamku z ziemią, a nam w momencie wygranej miało został 5 żołnierzy :)
_________________
>>Moje mapy<<
Ostatnio zmieniony przez Threeth 25 Sierpień 12, 13:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 24 Sierpień 12, 19:00   

Zagrałem i... zajęli cytadelę :( . Ale grało się ciekawie. Pierwszy atak mnie zdziwił myślałem że będzie z 250 Rycerzy/Zbrojny a tu na pierwszej linii... Włócznicy + Łucznicy xD. Ciekawie zbudowana trzecia linia murów ( ni to kwadrat, ni to okrąg ;) ), zresztą mury cytadeli także pomysłowe. Przyznam że trochę mi muliło podczas ostatnich ataków. Moim zdaniem za dużo złota na początek. co do krajobrazu nie mam jakichś większych zastrzeżeń. A, byłbym zapomniał. Trzy chatki drwala nie należą do nas ( czy było to zamierzone? ).
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 24 Sierpień 12, 19:23   

Pierwszy atak był rozpoznawczy. Z tymi chatkami musiałem coś pomieszać jak robiłem ruiny. Dzięki za ocenę :)
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 09:38   

Co do ruin, to w ogóle namieszałeś :P . Mury ruin należą do nas, a te zniszczone chatki do wroga, więc zabawnie wyglądały katapulty i trebusze doniszczające ruiny a nie nasz zamek :D
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 09:48   

U mnie olali ruiny i atakowali zamek więc nie wiem o co chodzi :o
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 10:26   

Teraz cię zdziwię: przed chwilą włączyłem, wybieram maczugę ( w sensie tą do niszczenia ) i sprawdzam. Mury zniszczyłem niczym swoje, lecz... te podniszczone chatki ( z zakładki ruiny w edytorze ) także :o . Jedyne ruiny których nie dało się zniszczyć to te na pagórku na Południowy - Wschód od zamku :lol:
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 10:50   

Tak czy siak myślę, że w niczym to nie przeszkadza :)
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 11:14   

No prawdę mówiąc to nie :P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 25 Sierpień 12, 11:43   

Lol, skoro wróg atakuje te ruiny zamiast zamku to chyba jednak przeszkadza moim zdaniem oO.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 11:56   

U mnie wszystko w porządku. Mapa na początku wydawała mi się nudna, ale kiedy doszły ostatnie ataki miałem co robić i mogę ją ocenić jako grywalną. Poziom trudności jest odpowiedni. Krajobraz i zamek oczywiście perfekt moim zdaniem, ruiny zrobione świetnie, dobrze, że je dodałeś. Fabuła bardzo ciekawa jednak jest pewne niedomówienie - "Większość mieszkańców, jeśli nie zginęła podczas inwazji, to uciekła jak najdalej stąd."
"Sto lat później" - chyba wiadomo o co chodzi xD. Ogólnie mapa świetna, jestem za wstawieniem na stronę.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 12:39   

Siwy, Nie atakuje, a nawet jeśli 5 pałkarzy zniszczy kawałek muru, to przy inwazji na taką skalę nic to nie zmieni, u mnie ruiny nie były w ogóle ruszone, a pierwszy atak rzucił się na farmy i okoliczne domy, a ruiny olał. Z resztą jak zagrasz to zobaczysz o co mi chodzi.

Kupiec, dzięki za ocenę.

[ Dodano: 25 Sierpień 12, 12:41 ]
Kupiec Hrupkuw napisał/a:
Fabuła bardzo ciekawa jednak jest pewne niedomówienie - "Większość mieszkańców, jeśli nie zginęła podczas inwazji, to uciekła jak najdalej stąd."
Sto lat później - chyba wiadomo o co chodzi


Nie wiem o co chodzi :o
Kupiec Hrupkuw napisał/a:
"Większość mieszkańców, jeśli nie zginęła podczas inwazji, to uciekła jak najdalej stąd."

Po pierwszej inwazji.

Kupiec Hrupkuw napisał/a:
Sto lat później

czyli w momencie rozpoczęcia misji, i drugiej inwazji. Więc albo jestem ślepy, albo głupi, ale nie wiem o co chodzi :o

Btw. Zauważył ktoś kolesia od studni stojącego nad rzeką, zamiast studni? Taki smaczek zrobiłem z nudów.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 13:12   

Chodzi mi o to, że przez sto lat to już kilka dobrych pokoleń, czyli tamto to nie reszta z inwazji, bo i tak już by zmarła.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 13:15   

Zapewne chodzi o to że przed akcją mapy ( sto lat temu dokładniej ) podczas pierwszej inwazji niedobitki z zamku pouciekali, ale już nie wrócili.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 13:17   

Kupiec, masz rację, ale myślę, że można by uznać, że chodzi tu o potomków tych ludzi :)
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 12, 13:18   

Można też uznać że cytadelę zamieszkali jacyś przybysze z daleka itd. Można snuć wiele teorii na podstawie tej fabuły :P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz