ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Pojemność magazynów a handel
Autor Wiadomość
Kromofer 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 14 Czerwiec 12, 19:11   Pojemność magazynów a handel

Witam.
Jak wiadomo im częściej sprzedajemy dany towar do stolicy gminy (a może to zależy od ilości?) tym niższą potem mamy za niego cenę (przez jakiś czas oczywiście).
Czy rozbudowanie magazynu i sprzedawanie większych ilości towaru mniejszą ilość razy wychodzi korzystniej niż jakbyśmy tą samą ilość sprzedali w większej ilości kursów?
 
 
Janiuszko 
Wędrowiec


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 30
Posty: 17
Skąd: Łódź
Medale: Brak

Wysłany: 11 Czerwiec 13, 01:18   

Właśnie, też mnie to zastanawiało. Cena zależy od ilości towaru jaka już jest na rynku - co jest logiczne. Ale np. czy sprzedając 30 razy po 1 pakiecie żelaza zarobimy tyle samo, co jednorazowo wysyłając 30 kupców z tą samą ilością towaru? Nigdy nie przeliczałem, ale wydaje mi się, że jednorazowo jak poślemy zarabia się więcej, bo ten spadek cen nie obejmuje nas w ogóle w tej transakcji.
 
 
Saviola 
Wędrowiec

Gra w: Crusader, Kingdoms
Wiek: 30
Posty: 20
Skąd: Lublin
Medale: Brak

Wysłany: 12 Czerwiec 13, 21:43   

Za pierwszym razem 30 na raz liczy jednorazowo (więcej dostaniesz niż 30x1) ale potem już liczy od tego ile jest.
_________________
Kto nie jest ze mną, jest przeciw mnie.
 
 
Janiuszko 
Wędrowiec


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 30
Posty: 17
Skąd: Łódź
Medale: Brak

Wysłany: 13 Czerwiec 13, 01:13   

ok, dzięki to tak jak myślałem. Czyli robiąc trading session lepiej od razy wysłać 50 kupców z 50k drewna w jednym rzucie niż pojedynczo ich posyłać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz