ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Metin2

Jak Ci się podoba gra Metin2?
Świetna!
2%
 2%  [ 2 ]
Całkiem fajna
16%
 16%  [ 11 ]
Średnia
26%
 26%  [ 18 ]
Dno!
54%
 54%  [ 37 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 3 Lipiec 10, 19:59   

Ta gra to dno :-x
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 3 Lipiec 10, 20:41   

Widać masz duży zasób słownictwa. W gusta nie wnikam.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
lukaszhagen 
Wędrowiec


Gra w: wszystkie części, nawet troche w kindoma.
Wiek: 28
Posty: 19
Skąd: nikąd
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 10, 21:32   

Ta gra totalnie mnie dobiła(dałem "dno"), dlatego postanowiłem napisać na jej temat mini recke, która będzie dość subiektywna, ale po prostu uważam tą grę za beznadziejną:
1.Rozgrywka:
Gra polega niemalże TYLKO I WYŁĄCZNIE NA EXPIENIU zdobyciu kolejnego lvla i ponownym expiniu, na średnio-zaawansowanych lvlach (około30lvl) trzeba zabić 500-700 jeśli nie więcej mobów odpowiadających naszemu lvlowi.
Nieliczne zadania polegają na zabiciu konkretnej ilości konkretnych mobów(na początku 10-20 częstych przeciwników, potem 40-80 rzadkich oponentów respiących się co kilkanaście minut), oraz na przyniesieniu NPC rzeczy, które(NIESPODZIANKA!)wypadają z mobów(zależnie od naszego szczęścia i zadania przy pierwszym zabitym potworze lub też 9999 przeciwniku), bądź odbiera się je od innych NPC. Ostatnio dodatkowo pojawiło się niezwykle irytujące zadanie, w którym trzeba kupić przedmiot z tak zwanego itemshopu, gdzie kupujemy rzeczy w grze za prawdziwe pieniądze. Przynajmniej wykonanie tego zadania nie jest wymagane do dalszej gry.
Rozwój postaci jest przeciętny, dlatego nie będe się tu o nim rozpisywał.
Co do itemów do są rożne dla każdej klasy(mamy ich "aż" cztery) ale w sobie są prawie takie same jeśli nie liczyć łuku. Przykład: sztylet atakuje 2x szybciej niż miecz, ale ma 2X mniej obrażeń. Tak jest mniej więcej ze wszystkim. Zbroje dla każdej klasy natomiast różnią się tylko i wyłącznie wyglądem. tj. zbroja dla wojownika na 12lvl ma 12obrony a dla każdej innej klasy jest taka sama, tyle że nie jest to zbroja płytowa tylko np.szata.Po za bronią i zbroją są też różne dodatki typu tarcza, buty itd. Co ciekawe Wojownik jest w stanie założyć 2ręczny miecz i tarcze(jest niewidoczna, nawet gdy mamy miecz 1ręczny)!
Konieczne jest ulepszanie przedmiotów, w innych grach typu MMORPG jest możliwe normalne granie "gołymi przedmiotami". Przedmioty ulepsza się u kowala za co trzeba zapłacić złotem i mniej lub bardziej rzadkim przedmiotem, przy czym szansa na zniszczenie przedmiotu jest duża, oczywiście po takim wypadku nie otrzymujemy zwrotu pieniędzy. Można także ulepszać item kamieniami duszy, które po nałożeniu na broń prawie zawsze się niszczą.
Bardzo nudnymi urozmaiceniami są łowienie ryb, górnictwo, oraz koń. Nie będę się o nich rozpisywał aby recka za bardzo się nie rozrosła.
2.Walka-polega na wciskaniu spacji i 1 jeśli to pod jedynką mamy zapisane mikstury, które do walki z przeciwnikami na poziomie gracza są praktycznie nie zbędne. Od czasu do czasu naciskamy też 2-X gdzie mamy zapisane skille.
Skille są rożne dla każdych klas i podklas(dla każdej klasy są 2 przykład:ninja archer lub dagger), ale jest ich niewiele(mniej niż dziesięć). Nie są one zbyt potężne, a czas ich ładowania jest irytujący i bezsensowny-kilkanaście minut. Możemy rozwijać skille, początkowo za punkty umiejętności, potem za księgi (można je dostać niszcząc tytułowe kamienie metin. Te popularniejsze warte są 500tys-1mln co jest stosunkowo dużą sumą).
3.Interakcja z innymi graczami-to jedna z niewielu dobrych stron tej gry. Możliwe jest wiele opcji chatu, w tym globalny, lokalny i szept. Handel też jest dobry, istnieje specjalne okno handlu i targowisko, na którym wielu graczy rozstawia sklepy. Nie mam nic do zarzucenia gildią, ale żeby się do nich dostać, trzeba miecz przynajmniej 25lvl choć teoretycznie można już na pierwszym. Dostępne są też grupy teoretycznie przyspieszające expienie, choć w praktyce tylko w dużej grupie będziemy expić szybciej niż samemu.
Co do PvP są pojedynki 1v1 i wojny gildi. Po za tym można też atakować graczy z przeciwnych królestw(są 3) całkowicie bezwarunkowo.
4.Grafika i muzyka-Grafika nie jest może oczobijna ale mogła by być wiele lepsza. Muzyka nie jest jakaś tragiczna, ale niezbyt klimatyczna.
Pisał bym jeszcze długo, ale to miała być mini recka więc kończę. Komentując musicie pamiętać że nie jest to w żadnym razie profesjonalna recenzja.
MAM NADZIEJE ŻE NIE ZOSTANIE TO UZNANE ZA OFFTOP, PONIEWAŻ W TEJ RECENZJI WYRAŻAM CO MYŚLĘ KIEPSKIEJ GRZE JAKĄ JEST METIN2.
_________________
[img:a0e17db9c9]http://im...img:a0e17db9c9]
Kopiowanie bez zgody autora (mnie) zabronione.
 
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 10, 11:40   

Dla mnie, ta gra to dno. Ciągle zabija się potworki, jakieś zbroje +6 itp. Walki nie realistyczne - jeden gracz potrafi zabić kilka niedźwiedzi naraz, a najbardziej nie podoba mi się ten azjatycki klimat! Ja wole zwykły, gdzie są elfy, krasnoludy, gnomy, niziołki, orkowie, trolle, harpie itp. ;)
_________________
"Tam gdzie wrogów k*pa,
i tam najlepszy szermierz d*pa."
 
 
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
  Wysłany: 12 Listopad 10, 20:25   

Nie zupełnie. można daC na auto jezeli bijemy kamienie metin swietnie sie to przydaje. wciskamy tylko czary. w tym przypadku moj woj 25lvl aura na m1, szarża na 1 a wirek na 4. sura 27 ogniste uderzenie m1, wiecej czarow nie pamiętam xddd.
Ja gram 4 miesiace i sie nie nudzi :P , rzadziej wchodze bo gram w call of duty 1 :P , gram na 20 serverze. Jeżeli komus niepotrzebne konto chętnie wezme w wlasciwe ( czyli moje) ręce :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
Willhelm III 
Osadnik


Gra w: SHC, SH2 Deluxe
Wiek: 28
Posty: 41
Skąd: Bytom
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 10, 21:42   

Gorszej gry niż to nie widziałem. Teraz minirecenzja :-D :
Grafika: Totalne dno - poszarpane krawędzie tekstur, brak trawy tylko jakaś zielona plama, drzewa są jakieś kanciate itp. można tak wymieniać i wymieniać, ale... przecież grafika nie jest najważniejsza. No to dalej:
Fabuła: Taka sobie, ale ma się nijak do prawdziwej rozgrywki. No to teraz trochę o niej:
Rozgrywka: Gra polega głównie na masowym mordowaniu zwierząt w pierwszych etapach gry, czyli gdzieś do 20 lv. trzeba się expić na wilkach itp. No ok, w wielu grach zabija się masowo wilki, gobliny itp. ale tutaj one praktycznie są na całej mapce, gdzie się nie spojrzysz tam stoi Głodny Szary Alfa Wilk i Głodny Szary Wilk obok Niebieskiego Alfa Wilka i Głodnego Nieb. Alfa Wilka... No właśnie to kolejny minus tej "gry", więcej ras nie dało się wymyślić? To dam im pomysł na jeszcze jedną rasę wilka, a mianowicie: Pół Głodny Pół Najedzony Beta Wilk Pół Żydowskiej Pół Retrochrześcijańskoszatańskiej sekty Romów... To teraz o udźwiękowieniu tejże "gry":
Dźwięk: Ów rzecz ogranicza się to jednej, nudzącej, żałosnej i usypiającej melodii, oraz na dźwiękach typu: ha ja! Ho! A! itp. Teraz powiemy sobie kiedy te dźwięki występują:
System walki wręcz: tenże system ogranicza się do dwóch uderzeń pięściami(bez broni) i do 3-4 uderzeń bronią, czyli całość ogranicza się do używania myszki, spacji i strzałek. Niektórzy mogą się rzucać, że w tej "grze" występują super moce, ok takowe występują, ale jest ich tylko 10. Jedynym "plusem" tej "gry" są efekty specjalne, które są pokazane w sposób w sam raz dla dzieci neo...
_________________
Alanné mba yi woma... wé
Ho tou sondé
Ho ma... yé
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 13 Listopad 10, 23:39   

Widać, że nie wbiłeś wyższego lvl niż 15. Otóż w późniejszym etapie gry mamy ciekawe zadania, no i liczba potworów do zabicia jest duża i to wszelkiego rodzaju. Muzyka na każdej mapie jest inna i jak ci się nie podoba ta w m1, zawsze można zmienić ją na inną. Do wyboru jest chyba z 15.
Co do grafiki i systemu walki nie ma co narzekać, ponieważ jest to GRA MULTI!
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Willhelm III 
Osadnik


Gra w: SHC, SH2 Deluxe
Wiek: 28
Posty: 41
Skąd: Bytom
Medale: Brak

Wysłany: 14 Listopad 10, 10:40   

Xeno napisał/a:
Widać, że nie wbiłeś wyższego lvl niż 15

Miałem lvl 20 i walczyłem już z Zaprzysiężonymi w drugim świecie, ale chodziło mi o to, że tych przeciwników jest za dużo - gdzie się nie spojrzysz tam stoi jakaś grupka wrogów - a np. w Runes Of Magic, która też nie przypadła mi do gustu (ale uważam, że jest dużo lepsza od Metina 2) są jakieś specjalne miejsca z których wychodzą, w których się pojawiają itd.
Xeno napisał/a:
jak ci się nie podoba ta w m1, zawsze można zmienić ją na inną. Do wyboru jest chyba z 15.

No to szanowny panie Xeno proszę abyś mi wyjaśnij jak się ową rzecz zmienia :-D
Xeno napisał/a:
mamy ciekawe zadania

Hehe ciekawe gdzie w Metinie masz "ciekawe zadania". Bo ja zauważyłem tam tylko sztucznie wydłużane zadania typu podaj, przynieś, przekaż itp. coś komuś, kto dziwnym zbiegiem okoliczności znajduje się na drugim końcu mapy, lub w innym świecie. Oraz zadania typu zabij 40 Zaprzysiężonych, 15 Dzików, 10 Nieb. Alfa Wilków itp.
A i jeszcze wypowiem się co do "ras" i klas postaci, otóż są tam tylko ludzie do wyboru, klasy są 4, a profesje 2. Rozwój postaci ogranicza się tylko do siły, zręczności, punktów życia i chyba many. Najbardziej dobija mnie w tej "grze" nierealistyczne "zachowanie się" założonych hełmów, tarcz, butów i łańcuszków, otóż żadnej z tych rzeczy nie widać oraz tak jak już
lukaszhagen napisał/a:
Co ciekawe Wojownik jest w stanie założyć 2ręczny miecz i tarcze(jest niewidoczna, nawet gdy mamy miecz 1ręczny)!
. Więc mam nadzieję, że udowodniłem beznadziejność tej gry :-D
_________________
Alanné mba yi woma... wé
Ho tou sondé
Ho ma... yé
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 14 Listopad 10, 11:13   

Jak już wspomniałem to nie jest gra typu gothic, czy diablo, gdzie wszystko jest dość realistycznie ukazane. Jest to gra multi i zawsze będą pewne nie dociągnięcia. Co do tego z mieczami u wojownika to też jest bardzo denerwujące, ponieważ taki woj mental ma magie dającą na m1 ponad 100 defa, w dodatku może nosić tarcze i miecz dwuręczny, gdzie mój sura może nosić tylko jednoręczny. Klasy postaci to ludzie, ponieważ jakbyś nie zauważył w grze chodzi o wojne pomiędzy królestwami jak i wszystkimi rzeczami, które nie są ludzkie.
O gustach się nie rozmawia. Każdy woli co innego. Dla niektórych twierdza to tandetna gra i nikt tego nie zmieni tak jak dla ciebie metin.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 15 Listopad 10, 14:13   

Willhelm III napisał/a:
Xeno napisał/a:

Xeno napisał/a:


Xeno napisał/a:
mamy ciekawe zadania

Hehe ciekawe gdzie w Metinie masz "ciekawe zadania". Bo ja zauważyłem tam tylko sztucznie wydłużane zadania typu podaj, przynieś, przekaż itp. coś komuś, kto dziwnym zbiegiem okoliczności znajduje się na drugim końcu mapy, lub w innym świecie. Oraz zadania typu zabij 40 Zaprzysiężonych, 15 Dzików, 10 Nieb. Alfa Wilków itp.

Popieram Xeno, sam pisales, ze co sie nie obejrzysz to jest grupka, a np. zabij 10 Głodny Tygrys, faktycznie co sie obejrzysz to są nie? Np. miałem misje zabij tych 10 glodnych tygrysow czy gdzies , i?Musiałem szukac bo calej mapce,i to było ciekawsze niż sie obejrzyc i już nawalac, myslę że masz złe nastawienie do tej gry, ale nic. Skoro myslisz że to beznadzieja możesz komus oddac konto, bo dalsze pisanie że ta gra to dno nic nie zmieni. 1 post wystarczy, .

Jeżeli ktos ma niepotrzebne konto, moze oddac je w wlasciwe ręce (czyli moje) hehe.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 10, 17:10   

Sam w metka nie gram, ale kilku moich kolegów z klasy w to pyka. Jest przez nich zachwalany, ale sam w to nie gram i raczej nie zagram. Uważam, że gra nie polega na zdobywaniu Srebrnej Pełnej Zbroi z Łusek Rekina Księżyca i śmianiu się z ataków bossa czy kilku godzin expienia na liskach klikając tylko LPM.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Kamil91 
Wędrowiec

Wiek: 32
Posty: 6
Skąd: DOL
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 1 Listopad 12, 03:00   

Mimo że gra nie jest aż taka tragiczna to zaznaczyłem "Dno" bo bliżej właśnie tej grze do tej odpowiedzi niż do "Średnia"
Grałem w MT2 godzine może dwie na jakimś prywatnym serwerze.Cała gra ogranicza praktycznie się do trzymania spacji co powoduje zamach bronią na który nasz bohater wydaje okrzyk" hi ha hi ha" i tak bez końca. :D Bardzo dużo błędów, dużo dzieci i analfabetów niepotrafiących napisac jednego zdania poprawnie no i ten azjatycki klimat jest tym co najbardziej mnie odrzuca.
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 28 Luty 13, 14:22   

Kiedyś grałem dużo, bodajże 1,5 roku. Wciągała mnie, no ale teraz odechciało mi się grać. Oddałem głos na "Średnia". Czasem jeszcze wejdę na jakiś prywatny serwer, jak nie ma co grać to popykam w metina tydzień, może dwa,ale tak jak pisali poprzednicy to nie jest gra na dłuższą metę.
_________________
Andrzej Breivik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz