ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Gra przeglądarkowa Twierdza
Autor Wiadomość
Fre$h 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 13:07   Gra przeglądarkowa Twierdza

Witam, chciałbym wam przedstawić moją nową grę przeglądarkową, opartą na grze "Twierdza". Jest ona dopiero w fazie Beta, lecz mam nadzieję, że się wam spodoba.

Oto link:
www.twierdza.makemmo.com

Wkrótce pojawią się nowe itemki, misje i prace.
Dziękuje
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 15:37   

Link nie działa.
 
 
Fre$h 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 15:48   

Ups sorki

Tu Jest Poprawny

www.twierdza.makemmo.com


Tak powinno działać a jak nie to bez www wpisać
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 16:59   

Hahahahahahahahhahaahahahaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhaaaaaaaaa rzeczywiście się dużo nad tym napracowałeś(kto nie wierzy niech wejdzie na www.makemmo.com) xd.
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Fre$h 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 17:18   

A pisałem że dużo nad tym pracowałem???

Jeśli chcesz to ty też stwórz taką grę.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 18:13   

Nidor napisał/a:
Link nie działa.


Przepisz ręcznie.
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 19:19   

Fresh, bo ty napisałeś że to twoja gra, ale jak możesz tak mówić skoro wszystkie skrypty itp. zaprojektowali inni ludzie, a ty może nawet z 5% nie zrobiłeś.
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 19:46   

Czepialski ;) . Na StrongholdNet też mówimy "nasze forum", a przecież stoi ono na phpBB i to jeszcze z modyfikacją by Przemo ze skórką razza.
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Luty 12, 20:49   

Nie no, Al, jednak to jest zupełnie inna sprawa. Praktycznie wszystkie fora stoją na phpBB, bo fora służą do dyskusji. Co do naszego to skórka tajemniczego razz'a raczej zawiera tylko zestaw kolorów teł i parę gradientów w nagłówkach, bo najbardziej zaawansowaną graficznie część - top - zrobił pewnie Odyn, a nie wiem jak z murem.

Jednak każda przeciętna gra jest napisana od zera (no dobra, pewnie na bazie jakiegoś frameworka, ale to co innego), bo w nią się gra - to coś bardziej zaawansowanego niż wymiana informacji; coś bardziej rozbudowanego - od każdej gry oczekuje się czegoś innego, a fora spokojnie mogą stać na tym samym silniku, bo wystarczy im zmienić wygląd. Takie OGame (;]) na pewno było napsiane od zera, na jakimś frameworku, tak jak Emperio Odyna - to są już poważne aplikacje, a nie kilka kliknięć myszą ;) .

Generalnie tą grę można porównać do strony internetowej stworzonej na jakimś dbv.pl czy we FrontPage'u. Można, ale będzie to totalny gniot etc. (nie mówię tego o tej grze, bo nawet nie grałem).
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 21:12   

Al Ganonim napisał/a:
Czepialski ;) . Na StrongholdNet też mówimy "nasze forum", a przecież stoi ono na phpBB i to jeszcze z modyfikacją by Przemo ze skórką razza.


A dodatkowo forum jest o serii gier SH którą stworzyła firma Firefly Studios...

Szeryf99 napisał/a:
Fresh, bo ty napisałeś że to twoja gra, ale jak możesz tak mówić skoro wszystkie skrypty itp. zaprojektowali inni ludzie, a ty może nawet z 5% nie zrobiłeś.


Ale oni udostępniają swoją pracę za profity więc jest to zwykłe partnerstwo biznesowe. Zarabiają na reklamach, na grze którą TY się zajmujesz a oni udostępniają infrastrukturę..

Tak jakby Legia miała nie mówić, że stadion na Łazienkowskiej należy do nich bo to Mostostal go wybudował...
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 22:39   

Siwy napisał/a:
Nie no, Al, jednak to jest zupełnie inna sprawa. Praktycznie wszystkie fora stoją na phpBB, bo fora służą do dyskusji. Co do naszego to skórka tajemniczego razz'a raczej zawiera tylko zestaw kolorów teł i parę gradientów w nagłówkach, bo najbardziej zaawansowaną graficznie część - top - zrobił pewnie Odyn, a nie wiem jak z murem..


E, bzdura ;) . Wiem co chciałeś powiedzieć, ale stwierdzenie, że prawie wszystkie fora stoją na phpBB to potwarz ;) . Nie generalizuj tak, nie ma co łapać za słówka.
Serwis MakeMMO oferuje tworzenie gry przez Ciebie za pomocą szablonów i narzędzi, jakie oni oferują. To że taka gra może być słaba nie ujmuje, że została ostatecznie zrobiona przez jakiegoś usera serwisu MakeMMO. Ja sobię założę forum na phpBB, WBB Lite, vBulletin (czy dowolnym innym silniku, który jest szalenie popularny) i prowadząc je będę opowiadał, że "to jest moje forum". Będę w błędzie? Przecież tak robimy tutaj na StrongholdNecie. Każdy może sobie zrobić grę na MakeMMO i każdy może sobie założyć forum. Tak się ma rzecz z blogami czy wizytówkami internetowymi. Możesz skorzystać z szablonu, a może wszystko zrobić od zera. I to i to będzie "Twoje". A jak będzie to działało i czy będzie to ciekawe - inna sprawa. Ale to jest "Twoje".

Reasumując, Czepialscy :P , jak chcecie wyśmiać grę kolegi, to chociaż z jakimiś konstruktywnymi, sensownymi uwagami, jak np. że to jest stworzone na szablonie - co z góry odejmuje atrakcyjności grze.

Ale hej, on to poustawiał wszystko pod kątem średniowiecznym itp itd. Graczy może to nie będzie miało chmarę, ale zrobił coś sam z własnej inicjatywy, z pomysłem, w dobrej wierze. Więc fajnie ;) .
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Luty 12, 22:59   

Ja rozumiem Siwego - to że się "przyczepił" to takie zboczenie zawodowe - jest webmasterem i robienie marnej gry na gotowcu irytuje go (zresztą podobnie jak mnie ;) ).
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 17 Luty 12, 23:24   

Trochę to smutne, że coś takiego może zdenerwować. Jak się jest przekonanym o swoich umiejętnościach, to czyjaś fuszerka nie powinna irytować takiego profesjonalisty :P . Przecież lud pozna się, jeśli coś jest słabizną.

Podobnież nie pamiętam aby wyśmiewano tutaj za zrobienie słabych mapek do gry. Wytykano co jest nie tak, mówiono co jest fajne, no i tyle. Ale nie wyśmiewano lub atakowano takiego usera. Jak mapka była słaba - wątek zamierał. Przynajmniej ja to tak pamiętam, "za moich czasów".
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 18 Luty 12, 03:35   

Tay napisał/a:
Ja rozumiem Siwego - to że się "przyczepił" to takie zboczenie zawodowe - jest webmasterem i robienie marnej gry na gotowcu irytuje go (zresztą podobnie jak mnie ;) ).


Przecież, żeby zrobić taką grę trzeba być programistą a i tak samemu to zajmuje okrutnie dużo czasu. Odyn męczy się i męczy i nie może wymęczyć a to jest jego praca inżynierska, więc dlaczego krytykować kogoś, że zrobił gierkę o Twierdzy na gotowym szablonie? Miał wynająć programistów? Poza tym ten serwis od tego jest, żeby na nim stawiać gry... jak B-klasowa drużyna robi stronę klubową na futbolowo.pl to też jest źle?

A co do irytowania się...

"Nie zastanawiaj się kto ma rację, kto się myli, ani kto jest lepszy czy gorszy. Nie bądź ani za, ani przeciw." - Bruce Lee
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Luty 12, 12:30   

O kurde, nie spodziewałem się, że wywołam taką dyskusję :D . Nie zdenerwowało mnie to, że ktoś robi sobie gierkę, po prostu nie lubię tandety i gotowców i chciałem nieco poprzeć Szeryfa, bo po raz pierwszy ma rację xd. Jednak dalej będę się upierać, że forum a gra to dwie inne rzeczy, a co do używanych silników to aż wstyd, ale nie widziałęm o takich, co nie zmienia faktu, że jednak większość for stoi na phpBB, a przynajmniej te które odwiedzam, a odwiedzam różnorakie ;) .

DonKamillo - i o to mi chodzi, że nad zrobieniem takiej gry trzeba dużo posiedzieć i znać się na rzeczy, nie każdy może coś takiego stworzyć. Kilkoma kliknięciami nie zrobi się gry w gotowym serwisie, a coś gro-podobnego... I nie chcę tutaj obrażać autora, tylko po prostu post Ala zabrzmiał tak, jakby wszystko było na swoim miejscu i pełna normalka, że to fajna gierka. Chciałem zaznaczyć, że tak nie jest i zrobienie gry wymaga czegoś więcej.

A Fre$h'a, jeśli jara go robienie gier, zachęcam do nauki C++/Javy/etc. albo Javy/PHP/MySQL jeśli przeglądarkowych, choć gra to nie takie hop-siup i może za 5-6 lat by coś takiego mógł stworzyć ;].
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz