ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Szachy
Autor Wiadomość
RAH 
Osadnik


Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 16 Grudzień 08, 17:42   Szachy

Jeśli kogoś interesują szachy to serdecznie zapraszam na: http://chesscafe.pl/
Można tam znaleźć bardzo cenne wykłady, nawet dla bardziej zaawansowanych graczy.
_________________
Szachy to moja pasja.
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 25 Grudzień 08, 06:26   

Szachy. Gra która zawsze mnie pociągała ale nigdy nie byłem dobry w niej niestety. Ale napewno poczytam te wykłady. ;)
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
RAH 
Osadnik


Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 25 Grudzień 08, 17:18   

Nie byłeś dobry, bo uległeś stereotypowi... każdy mówi, że gra ta jest tylko dla inteligentnych ludzi (jeśli jesteś człowiekiem to jesteś inteligentny :) ), ale tak naprawdę grać może każdy, a do wygranej dochodzi się poprzez trening, w tym poznanie idei strategicznych oraz nauki liczenia wariantów i różnych sposobów remisowania, czy tez wygrywania.
_________________
Szachy to moja pasja.
 
 
Ardeth 
Wolny chłop

Wiek: 32
Posty: 62
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Wysłany: 25 Grudzień 08, 18:09   

Szachy, gra która kocham równie mocno jak karty :D Coś wspaniałego, zresztą nie bez przypadku jest grą królewską. Nie wiem dlaczego mnie tak wciąga, ale coś w niej jest.

Najlepiej wspominam grę z kolega na przerwach w szkole :) Małe szklane szachy i można było sobie świetnie zająć czas.



P.S. Ktoś na jednym z odwiedzanych przeze mnie forów napisał, że daje na stałe +2 do inteligencji xD
_________________
"Bogu duszę,
władcy ciało,
damie serce."
 
 
 
Kalimach 
Wolny chłop

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 25 Grudzień 08, 21:48   

Mimo tego, że w szachach jestem totalnym amatorem (wiem jak się przesuwają te figurki, prócz tego zero taktyki :D ) lubię od czasu do czasu sobie pograć.
Zresztą tak jak napisał Ardeth, gra na przerwach cholernie wciąga i relaksuje umysł, powiedziałbym, że szachy to taki Medieval TW w realu :P

____
Taki mały oftop dla All Filippo
Co do mojego nicku, jest to imię jednego z wodzów greckich, walczących pod Maratonem(kocham starożytność)

By Wikipedia
"W czasie bitwy Kallimach dowodził prawym skrzydłem armii ateńskiej. Prawe i lewe skrzydło (lewe dowodzone przez Platejczyków) okrążyły armię perską doprowadzając do zwycięstwa Greków. Kallimach zginął w walce."

Sry za offtop :)
 
 
Glazus 
Wędrowiec


Posty: 18
Medale: Brak

Wysłany: 25 Grudzień 08, 21:58   

Ciekawa się wydaje także japońska wersja tej gry: shogi. Można w nią zagrać na kurniku.

A szachy... lubię czasem zagrać. A takie małe szkolne, to chyba będę musiał sobie sprawić - bo nie zawsze lekcja jest ciekawa :P
_________________
Nie ma głupich pytań - są tylko głupi ludzie.

Siema.
 
 
Krzychu 
Osadnik

Posty: 41
Skąd: Skądś...
Medale: Brak

Wysłany: 26 Grudzień 08, 10:21   

Ja kiedyś codziennie grałem z rodziną (tata, brat) w szachy, ale nigdy mi nie szło dobrze, choć czasami wygrywałem.
_________________
Nie mam podpisu
 
 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 12:15   

Również kocham szachy i jestem dość dobry (chociaż żadnej katergorii nie mam). Grma amatorsko ale jak już powiedziałem dosyć dobrze. A co do chesscafe, to oglądałem dawno temu te wykłady, ale już od ponad roku żadnego nie dodają :-(
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 15 Styczeń 10, 21:40   

Nie mam zbytnio strategii na szachy :) . Pewnie ze względu na to, że mało gram. Ogólnie cenię planszówki, a szachy to po prostu klasyka :) .
 
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 10, 16:09   

ja w szachach jestem początkującym graczem, ale jak zaczynam grać... wciąga mnie na maxa :mrgreen:

Jeśli mam wybierać między grą w szachy na realu, a w necie, to raczej wybrałbym to pierwsze.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz