ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze wrażenie z Twierdzy 3.
Autor Wiadomość
Kolejorz1922 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 25 Październik 11, 17:38   Pierwsze wrażenie z Twierdzy 3.

Jakie są wasze pierwsze wrażenia ??? Ja do tej pory nie zdążyłem nabyć Stronghold 3, ale możliwe, że w przyszłości to zrobię.

PS. Po ile ona złociszy mniej więcej kosztuje ???
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 25 Październik 11, 17:40   

100 sama gra
200 edycja kolekcjonerska
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 25 Październik 11, 17:41   

Ja dałem bodajże 110. Czy warto? Dobra gra - co prawda nie ma to tego klimatu co SH1 (niedościgniony wzór :) ), ale ładnie, efektownie zrobiona gra ze świetną muzyką i jak zwykle dobrym Wilkiem. Zresztą, masz może wypowiedzi na SB. ;)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
grotnik 
Wędrowiec


Gra w: w stronghold,stronghold crusader,stronghold 2
Wiek: 25
Posty: 16
Skąd: O co chodz?
Medale: Brak

Wysłany: 25 Październik 11, 18:52   

Dzisiaj przyszła no i sobie odpaliłem.
Fabuła oraz sama gra nie jest zła.Nie podoba mi się brak skirmisha oraz to, że mapy są za małe.
_________________

 
 
Daner 
Wędrowiec


Wiek: 33
Posty: 23
Medale: Brak

Wysłany: 25 Październik 11, 18:55   

A jak optymalizacja i bugi?
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 26 Październik 11, 01:59   

Powiem tak zainstalowałem pograłem chwile ukonczylem kilka misji i usnąłem.Ta gra dla mnie to totalne nieporozumienie.

Zalety(cięzko było jakąkolwiek znaleźc):

-muzyka w menu
-grafika (kiepska jak na dzisiejsze czasy ale niech już bedzie)

Wady:

-budynki zajmują strasznie duzo miejsca na polu które mamy przeznaczone do rozbudowy
-ludzie zjadają bardzo duzo (mialem 3-4 sady jabłoni i nie wystarczało to dla 14 ludzi)
-brak trybu potyczki(skrimsh)
-jednostki nie biegają tylko chodzą
-brak opcji ktora pozwalała by przyspieszyc gre(gamespeed)
-kłopot ze sterowaniem jednostek(przykładowo zaznaczam wszystkie a na wskazane miejsce idzie ,tak nie biegnie tylko idzie czesc z nich)
-gdy wojska zostają zaatakowane nie ruszają sie tak jak chociaz w legends tylko stoją w miejscu
-źle ustawiona kamera
-jedną jednostkę mozne zrekrutowac mniej wiecej raz na uwaga 15 sekund
- scenki między misjami- zamiast normalnej sceny 3dy widzialem jakies ołówkowe bazgroły.Jesli to miało mnie zachęcic do dalszej gry i ukonczenia kolejnych misji to dziękuje ;)
To tyle jesli chodzi o kampanie , pomyslałem no dobra przeciez są jeszcze oblęzenia hisotorycznych zamków włączam gre i co widze?Jedną wielką pustke. Mojej warowni broni uwaga 60 (słownie szcześcdziesiąt) jednostek hahaha i to ma byc wiernie odwzorowane oblęzenie zamku ?
Jeszcze bardziej mnie rozwaliło jak zauwazyłem co sie dzieje podczas samej bitwy a konkretnie burzeniu murów (na który przeciez połozony był największy nacisk) a mianowicie gdy włócznicy atakują mur to ten kruszy się jednak uwaga nie w tym miejscu gdzie uderzają włócznie tylko od góry do dołu lol (tak jak np. w crusaderze ) Do smiechu prawie doprowadziło mnie gdy zobaczyłem pocisk z katapulty wystrzeliwany w kierunku muru który przelatywał przez ten mur tak jak by go nie było a potem wracał niszcząc go ):D
Juz chciałem wychodzic z gry ale mysle sobie ,zobacze sobie jak rozbudowuje sie caly zamek ,jednostki, gospodarke itp w trybie wolnej budowy włączam i jak zobaczyłem tą miniaturową mape na ktorej i tak nic sie prawie nie zmiesci to pomyslałem nie mam zamiaru sie dłużej męczyc i odinstalowałem

Tak jak juz wspomniałem na początku ta gra to kompletny nie wypał gorszy nawet od shc extreme.Tyle czasu oczekiwania graczy którzy wciąz sie łudzili ze po totalnie zepsutym wspomnianym extreme i kingdoms który nie jest typową strategią dostaną produkt chociaż po częsci ich zadowoli.Gra jest połączeniem kingdomsa i sh2 czyli dwoch najgorszych wg mnie przynajmniej gier całej serii.Tyle czasu nad tym pracowali a wypuscili na rynek tak kiepski produkt pełen błędów. Zamiast coraz lepszych gier dostajemy coraz gorsze odgrzewane kotlety, ciekawi mnie tylko kiedy Firefly przejrzy na oczy i zoorientuje się ze nie tędy droga..
 
 
Crixu206 
Osadnik


Gra w: Wszystkie jakie wyszły :)
Wiek: 30
Posty: 30
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 11, 04:57   

Wróciłem... Wróciłem tylko po to by się załamać i pierdo.... na ziemie WTF !? Co się podziało ze strongholdem ;/ Gdzie jest skrmish ;( czemu tak małe walki ? Where is time settings... Cóż czasowy przyrost ludków - patent z Kingdoms , Gdzie stare dobre zadowolenie :( Niestety możemy albo dać Firefly czas na aktualizacje albo co bardziej prawdopodobne od jutra zacząć grać w BF:3 znając życie znudzi się po roku/2 w tedy zobaczymy ;/
_________________
Siemanko Ja Jestem Bielak206 i zapraszam was na mój kanał YT ; ) http://www.youtube.com/user/Bielak206?feature=mhee Pozdrawiam !
 
 
 
alioth 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 11, 13:59   Twierdza 3 gorsz niz Twierdza 2

jak w temacie jestem zdegustowany poirytowany i zniesmaczony ta gra to kpina i skandal w to cos nie da sie grac jest tak brzydka i paskudna,ze az oczy pekaja niestety taka jest prawda te wszystkie przedpremierowe materialy (a kazdy byl odrazajacy gameplaye grafika fizyka dzwieki itd..) jest prawda liczylem po cichu,ze to wyglad wczesniej wersji gry i na premierze bedzie to wygladac lepiej

probowalem znalezc jakiekolwiek pozytywy nowej czesci ale nie znalazlem zadnych nawet oprawa dzwiekowa jest wedlug mnie slabsza niz w czesci pierwszej

ok czasy robienia gier w technologi 2D odeszly juz bezpowrotnie i kazdy sie z tym pogodzil naprawde w 2011r technologia pozwala na naprawde sliczne fajne efekty i mozna smialo robic swietne grywalne RTS w 3D

ale jak pokazala Twierdza 3 PANOWIE Z STUDIA FIREFLY NIE POTRAFIA TEGO DOKONAC I TA TECHNOLOGIA ICH PRZERASTA ok zadebiutowali z twierdza2 nie wyszlo ale na litosc boska dlaczego gra z 2011r wyglada gorzej niz tytuly sprzed 2004roku konkurencji?

nie wiem nie znam sie na programowaniu ale ja odnosze wrazenie,ze autorzy dobrali jakos zla ,,skale map niepropcjonalnie wielka<-->mala w stosunku do wielkosci budynku<->jednostek nastepna sprawa praca kamery a dokladniej mozliwosc jej przyblizenia/oddalenia sprawiaja bardzo dziwne wrazenie w pierwszym odbiorze gry te aspekty najpierw rzucily mi sie w oczy i przykuly moja uwage

aha i jak juz jestesmy przy mapach czy tylko ja odnosze wrazenie,ze to zwykla mikroskopijna zielona teksturka na,ktorej KOMPLETNEI NICZEGO NIE MA SWIECA PUSTKI I WIEJA NUDY JAK SIE OGLADA OBSZAR NA,KTORYM GRAMY,, ok w paru miejscach sa gory(nawet gory zrobione z tej samej tekstury co podloze baa nawet sa rzeki i fosy tylko szkoda,ze sprawiaja one bardzo negatywne wrazenie powiedzialbym szyderczy usmiech)



Uploaded with ImageShack.us

gre oceniam na 2/10 tytul slaby i nie warty zakupy no chyba,ze w jakies biedronce za 10-20pln

edit post z oficjalnego forum
http://www.fireflyworlds....=14552&catid=45



Uploaded with ImageShack.us

* post scalony *

@ Kamil

prawda prawda i jeszcze raz prawda stronghold 3 jest jeszcze gorsza niz twierdza 2 a to bardzo zle :(


Post edytowany. Zamiast wstawiać cytat na całą stronę jedynie po to, aby napisać jedno zdanie, lepiej jest użyć wpisu "@ Kamil". Przypominam o stosowaniu wielkich liter i "polskich znaków".

Kacper
Ostatnio zmieniony przez Kacper 26 Październik 11, 17:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 11, 15:52   

Mnie najbardziej wkurza to, że fabuła jest strasznie ogólna, powierzchowna. Wiemy, że są jacyś wrogowie, ale co o nich wiemy? Tak naprawdę nic. Tyle, że są. Jedynie Wilk jest nam znany, reszta to w gruncie rzeczy anonimowe postacie. Brak wątków pobocznych, wiadomości wysyłanych od postaci ("Wiadomość od Wilka...", echh). Plusem jest muzyka w tle odprawy, ale to ciut za mało.
Na razie wygląda to tak (spojler!): Wilk i jego sojusznicy wrócili na Wyspy, niejaki Szakal (przyjaciel z Crusadera? :P ) spalił nam zamek, więc musieliśmy uciec i uratować naszą ukochaną, która teraz siedzi u swego brata-króla, potem musieliśmy założyć osadę partyzantom, którą obecnie znów atakują wojska wroga. Aha, no i zły Wilk nie chce nas zabić swymi agentami, chce nas rozbić w bitwie i osobiście napawać się cierpieniem "chłopaka".
Niech ktoś sobie włączy którąkolwiek misję z SH1 to się przekona, że właściwie to każda misja była fabularnie o wiele bardziej skomplikowana niż cała dotychczasowa fabuła. :/

Edit: Aha, no i podpisuję się pod postem Kamila. Fabuła "niby" wzięta z SH1, kilka pomysłów z SH:K, ale tak naprawdę to jest powtórka z SH:2. Simonie Brandbury! Firefly Studios! Naprawdę nie mam pojęcia, dlaczego od lat zachowujecie się, jakby "dwójka" była najlepszą częścią serii, podczas gdy była to gra tak naprawdę dość słaba.
Edit2: Jestem w trakcie grania i jest nawet fajnie, ale dlaczego u jasnej anielki jak zaznaczę chłopów i oszczepników to tylko ci pierwsi rwą się do walki? :P
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
wisnia_pc 
Wędrowiec

Posty: 19
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 11, 17:44   

Witam

Dopiero instaluje S3 ale z tych opini co czytm to chyba straszna kupa. Napiszę swoją opinie jak zagram. Ktoś napisał że nie ma edytora map wręcz przeciwnie edytor jest tylko że odpala się go jako zewnętrzny program edytor jest w plikach z grą tam gdzie plik exe strongholda.
 
 
Daner 
Wędrowiec


Wiek: 33
Posty: 23
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 11, 18:15   

Chwile pograłem i nie jest aż tak tragicznie, sporo błędów poprzedniczek poprawiony.Jednostki w końcu na siebie nie nachodzą, budynki można bardzo dokładnie obracać, zamek nocą wygląda całkiem ładnie, tylko czemu do cholery Settlersi na tym silniku mieli wielkie mapy i do tego wszystko ładnie chodziło, naprawdę robiło to wrażenie tutaj mapki wyglądają jak 1/7 tego co było w Sattlersach.

Najbardziej denerwuje powolne tempo jednostek i brak przyspieszenia gry, to na szybko po 15 minutach.
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 11, 18:41   

alioth napisał/a:

ok czasy robienia gier w technologi 2D odeszly juz bezpowrotnie i kazdy sie z tym pogodzil naprawde w 2011r technologia pozwala na naprawde sliczne fajne efekty i mozna smialo robic swietne grywalne RTS w 3D


A ja się z tym nie zgodzę - myślę, że również dzisiaj lepiej zrobić bardzo ładne 2D niż średnie 3D. Co do grafiki w SH:3 - nie jest źle, bardzo mi się podobają dość krwawe walki, natomiast mogłoby być lepiej.

A co do nudnych widoków - dla mnie i tak najśmieszniejsze jest "obramowanie" mapy. :D

PS A tak w ogóle witam na forum. ;)

Edit: @Daner - tak, obracanie budynków jest bardzo dobre.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Crixu206 
Osadnik


Gra w: Wszystkie jakie wyszły :)
Wiek: 30
Posty: 30
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 11, 18:48   

Cóż dzisiaj będzie trzeba powrócić do tematu i sprawdzić multi w oczekiwaniu na Battlefielda 3 ale szczerze panowie zastanawiam się czy po prostu nie lepiej właczyć sobie Cruska ;/
_________________
Siemanko Ja Jestem Bielak206 i zapraszam was na mój kanał YT ; ) http://www.youtube.com/user/Bielak206?feature=mhee Pozdrawiam !
 
 
 
wisnia_pc 
Wędrowiec

Posty: 19
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 11, 23:17   

No dobra po 2 godzinach grania przedstawię swoją wstępną opinie. Zaczynamy !!!

Po odpaleniu gry zdziwiony byłem faktem że nie ma żadnego intro, które by wprowadzało do gry. Menu też mizerne w porównaniu do poprzednich części. No to teraz cała masa minusów które pewnie już był wymienione, ale przytoczę je jeszcze raz:

1. Brak wstawek filmowych miedzy misjami tylko jakiś badziewny komiks.
2. Mapy strasznie małe
3. Gra strasznie powolna brak zwiększenia prędkości
4. Mysz nie zawsze zaznacza jednostki czasem trzeba kliknąć obok jednostki.
5. Budynki strasznie wielkie przy małych mapach.
6. Nie ma ikonek animowanych głów przeciwników ani skryby
7. Panele kontrolne strasznie wielkie nawet przy rozdzielczości 1600x 900
8. Komicznie wyglądający brzeg mapy co to ma być ?
9. Brak widoku budynków od środka
10. Mały zasób słownictwa wieśniaków
11. Ludzie przybywają za długo do zamku aż 20 s
12. Ai skopane jednostki stoją i się gapią zamiast walczyć
13. Nie ruchome wojsko stoją i nic nie robią praktycznie postaw kilku wojów a mamy nieruchomy placek na mapie.

To na tyle jest tych błędów więcej ale nawet nie chce mi się ich wypisywać nie zdziwię się jak producenci gry pomylili płyty i wysłali nie tą gre do tłoczni taki gniot powinien jeszcze przynajmniej być robiony min 1 rok. Firma chyba upada decydując się na wypuszczenie czegoś takiego. Stronghold 2 lepszy.
 
 
Attyla 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Crusader v1.1
Posty: 112
Medale: 1 (Więcej...)
Złoty szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 26 Październik 11, 23:39   

Gra jest naprawdę bezdnadziejna wg mnie... Ciężko jest znaleźć jakiekolwiek pozytywy.
Nawet grafika (chyba głównie na tym się skupili) nie zachwyca. Wszystkie wady zostały już wymienione powyżej.

Nie mniej jednak twórce prawdopodobnie cel osiągnęli, ponieważ tą grę kupi tysiące graczy, tylko dlatego, że SH1 i SHC są jednymi z najlepszych strategi.
Gra nie musi być dobra, aby na niej zarobić, musi być po prostu dobrze wypromowana.

Nie mogę zrozumieć dlaczego nie zrobią np. SHC 2. Za bardzo na tym się nie znam, ale wydaje mi się, że w obecnych czasach wyprodukowanie gry typu SHC nie jest skomplikowane, czasochłonne, czy kosztowne. Osobiście uważam, że byłoby to lepsze rozwiązanie, niż próba ulepszania doskonałej (wg mnie) gry (SH, SHC)....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz