ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa fizyczna świata
Autor Wiadomość
Attyla 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Crusader v1.1
Posty: 112
Medale: 1 (Więcej...)
Złoty szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 9 Październik 11, 15:51   Mapa fizyczna świata

Muszę nauczyć się mapy fizycznej świata (nizniny, wyżyny, zatoki, góry, morza, wyspy, półwyspy, cieśniny, rowy, szczyty). Razem będzie tego ponad 500 elementów...
Mam czas do wtorku (pomijając fakt, iż wiedziałem o tym od początku roku) i nie wiem jak się za to zabrać, aby się wyrobić... Macie może jakieś pomysły, jak najszybciej się tego nauczyć?
Zaznaczam, że w gimnazjum się tego nie uczyłem, więc właściwie żadnych podstaw nie posiadam...
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 9 Październik 11, 16:48   

Najlepiej zrobić sobie oddzielne, kolorowe mapki z poszczególnych kategorii. [ Np. rzeki zaznaczone na niebiesko na jednej kopii mapy, a cieśniny na szaro ] Kolory mogą pomóc lepiej zapamiętać takie rzeczy jeżeli jesteś wzrokowcem. Dobrą techniką jest też wyznaczenie pewnych punktów odniesienia. Wtedy uczysz się miejsc w okolicy danego punktu. [ Np. masz punkty A i B. A leży w środku Francji, a B gdzieś na Bałkanach. Masz pokazać gdzie są Ardeny. Za bardzo nie wiesz gdzie są, ale uczyłeś się, że one były w okolicy pkt. A. Potem kombinujesz jeżeli nie potrafisz wywołać uzupełnionej mapy z pamięci. ]

To są tylko techniki, z których ja korzystałem. [ Głównie pomagają określić przybliżone miejsce. Dokładne umiejscowienie nazwy zależy od Twojej pamięci wzrokowej] I tak czy siak musisz się nauczyć wszystkich obiektów :P Ważne tylko, aby je jakoś logicznie zapamiętać.

P.S. Dziwne, że obudziłeś się dopiero teraz... 2 dni przed. Ja miałem około tyg. ( też nie chciało mi się uczyć od razu ;) ) Z mapą jednak nigdy nie miałem problemów.
 
 
 
Attyla 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Crusader v1.1
Posty: 112
Medale: 1 (Więcej...)
Złoty szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Październik 11, 00:08   

Dzięki za rady, lecz jednak zdecydowałem, że mam za mało czasu na tego typu rozwiązania....

Wydrukowałem sobie listę wszystkich elementów i próbuje jakoś to po kolei ogarniać, bo w końcu im więcej zapamiętam tym większa szansa na lepszą ocenke ;)
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 10 Październik 11, 18:08   

Ja rysowałem uproszczone kontury kontynentów lub ich części i na nich rysowałem za pomocą jakichś uproszczonych znaków rzeki, góry itp. Całkiem niezłe rezultaty daje.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz