ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na nowy PBF
Autor Wiadomość
Graff 
Wędrowiec

Posty: 13
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 14:45   Pomysł na nowy PBF

Widzę, że kolejny projekt Daniela upadł :-P . W przysłowiowej szufladce miałem szkic systemu gry pbf i chciałbym go wykorzystać, po dopracowaniu.
Generalnie rzecz biorąc, gra będzie znacznie prostsza i szybsza od np. TWC i jego wcieleń. System opiera się na punktach gospodarczych, kulturalnych i militarnych, generowanych przez posiadane prowincje, możemy je spożytkować na wojsko, odkrycia szlaki handlowe etc. Ilość generowanych punktów można zwiększyć poprzez reformy czy handel a zmniejszyć poprzez grabieże, obecność obcych wojsk czy niemądre innowacje.
Odkrycia są dosyć drogie, ale dają duże korzyści tym, którzy je sobie sprawią. Ilość jednostek będzie ograniczona do głównych typów, jak lekka piechota, łucznicy itp. Mam już system bitew, także dość prosty. Nie mam opracowanego handlu na razie. No i nie jestem jeszcze pewien, w jakiej epoce umieścić tą grę :-P . W sumie niezbyt dużo pracy dla gma.
Kto by się pisał?
 
 
 
Magnatel 
Wolny chłop


Posty: 52
Skąd: Radom
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 13 Styczeń 09, 16:22   

Jeśli to wypali to chętnie zagram...
_________________
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 17:19   

Jakżeby mnie mogło zabraknąć w czymś takim ;) ... Piszę się.
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 18:28   

A ja to nie wiem, waham się... Jeśl będzie trochę fantasy w tym, to też się piszę, a jeśli nie, to... trochę się zastanowie
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Graff 
Wędrowiec

Posty: 13
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 18:52   

Cytat:
A ja to nie wiem, waham się... Jeśl będzie trochę fantasy w tym, to też się piszę, a jeśli nie, to... trochę się zastanowie

Sam przebieg tego typu gier to pełne fantasy :-P

System wojska:

Mamy:
-Lekką piechotę
-Ciężką piechotę
-Lekką kawalerię
-Ciężką kawalerię
-Miotaczy
-Machiny oblężnicze
-Oddziały narodowe (po jednym dla każdego kraju)

- Generałowie. Posiadają oni dwie równie ważne cechy, określane w skali 1-6; talent i doświadczenie. Talent jest losowany rzutem kostką, doświadczenie też, ale tylko między 1-2, gdyż wzrasta ono wraz z kolejnymi bitwami. Doświadczenie na poziomie 1 oznacza brak jakiegokolwiek doświadczenia, posłanie samotnie w bój takiego generała jest dość ryzykowne.
Armią może kierować kilku generałów, wtedy należy wskazać głównego, reszta trafia do sztabu.
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 19:00   

Aha. Jeśli dasz mroczne elfy, to dołączam

Ps. Coś o mrocznych elfach: to istoty u których panuje matriarchizm, żyją w podziemiach i parają się czarnoksięstwem
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Magnatel 
Wolny chłop


Posty: 52
Skąd: Radom
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 13 Styczeń 09, 19:37   

Heh chyba troszkę mylisz gry :-/ Nie wiem czy dobrze będzie tak to pomieszać wyjdzie z tego coś takiego jak Stronghold Legends
_________________
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 19:39   

Wiesz, zawsze fantasy doda smaczku, a nic nie szkodzi, jeśli będzie bitwa np. 80 mrocznych elfów, wojowników i 40 mrocznych elfic, łuczniczek przeciwko 100 ludzkim wojownikom np. Co szkodzi dodać rasy?
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Magnatel 
Wolny chłop


Posty: 52
Skąd: Radom
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 13 Styczeń 09, 19:40   

No niby tak. Wtedy wyjdzie Władca Pierścienie xD Akurat co do tego nie mam wątów :-)
_________________
 
 
 
Graff 
Wędrowiec

Posty: 13
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 19:48   

Cytat:
Co szkodzi dodać rasy?


Np. to, że wtedy trzeba by tworzyć nowy świat, a to jest masa niepotrzebnej roboty? PBF będzie historyczny. Zaczynam się przychylać ku późniejszemu średniowieczu, tak od mniej więcej 1350-1400 roku.
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 11:31   

Dość fantasy, historii by się troszkę przydało ;) .
Późne średniowiecze? Świetnie!
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 14:41   

Dla mnie trochę niestety już za dużo. :( Wybaczcie. Ale pomysł fajny życzę powodzenia. :_)
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Graff 
Wędrowiec

Posty: 13
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 15:04   

Przydałoby się trochę więcej chętnych :) .
 
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 15:54   

Piszę się.
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Adde 
Wędrowiec

Gra w: SH1, SH:C
Wiek: 27
Posty: 8
Skąd: Łódż
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 17:40   

Ja też sobie zagram :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz