ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kacper
18 Sierpień 11, 17:10
[problem] Pomoc w rozwikładniu problemu ; Katapulty
Autor Wiadomość
piotrek172 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 14:14   [problem] Pomoc w rozwikładniu problemu ; Katapulty

Witam!
Gram od niedawna z kolegami jako multiplayer, ale nie mogę sobie z nimi poradzić. Problem polega na tym że jak oni atakują to atakują 30+ katapultami. I nie wiem za wszelką cenę jak odeprzeć ten atak. Podchodzą pod mur a ja nie 4 balistami nic mu nie zrobię, niszczą mi mury,chodzą do zamku i koniec gry proszę o rady :)
 
 
Rahnen 
Burżuj

Wiek: 27
Posty: 220
Skąd: Małopolska
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 14:54   

Do niszczenia katapult wykorzystaj rycerzy, są o wiele skuteczniejsi od balist.
 
 
piotrek172 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 15:18   

On robi do nich obstawę : kuszników lub łuczków na koniach, a poza tym jak zaatakuje go zbrojnymi to on po prostu zmiecie ich kamieniami
 
 
Rahnen 
Burżuj

Wiek: 27
Posty: 220
Skąd: Małopolska
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 15:21   

[s]Łóczników[/s] Łuczników konnych? Przecież nie ma takiej jednostki w stronghold, a po za tym ile kuszników obstawia?

Edycja: Kacper
Ostatnio zmieniony przez Kacper 18 Sierpień 11, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 18 Sierpień 11, 15:31   

W ogole to zły dział bo masz na mysli grę w crusadera a nie strongholda 1.
Założe się ze postawiles normalny mur zamiast niskiego i nawet nie mozesz strzelac przez niego katapultami :) A co do twojego problemu to jest kilka wyjść :
-zaatakuj go jako pierwszy
- jak najszybciej wystaw za swoj mur konnych łucznikow z tarczami
-postaw wilcze doły przy murach
sprróbuj zasadzki z assasynami tzn po no rushu wystaw ich w jakis róg mapy aby ich nie zauwazył , odwroc uwagę jego konnych i kusznikow a assasynami zniszcz katapulty
- spróbuj "kampic" tzn buduj niski ale bardzo gruby mur przez katapultami
-jesli walczysz na otwartym polu to przed katapultami postaw bardzo duzo mnichow , będą stawnowic pewną ochronę dla katapult
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 15:38   

Ja zawsze na katapulty używałem katapuly:D Wystarczy, że zrobisz kilka więcej niż przeciwnik i walisz w nie a będzie git ;] Do ich obrony najlepiej dać HA.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
piotrek172 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 16:15   

Może troche głupie pytanie ale co to HA? Bo po przeczytaniu forum często się spotykałem z tym skrótem :)
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 17:10   

Horse Archer. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Następnym razem proszę zwracać na to uwagę.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Mulcyn 
Wędrowiec


Gra w: Gram w SHC mp / single SHL SH2
Wiek: 28
Posty: 15
Skąd: Niedaleko Krakowa
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 23:06   

Moim zdaniem musisz od razu po skończeniu no rushu musisz zrobić dużo ha z obstawą tarcz i konny rycerzy rycerze odepra jego rycerzy , konni dadza wsparcie a wszystko razem zmiecie katapulty . Jeśli atakuje dużą ilością rycerzy najlepiej robić asasynow . są wolniejsi ale pokonają 1 rycerza tzn asasyn lepszy jest w ataku ale ma mniejszy speed i def .
_________________
Gram na GameRanger . Jeśli chcesz zagrać ze mną napisz na pw lub gadu gadu :15648572 (niewidoczny) . Prawie codziennie gram nawet do 2 w nocy
 
 
 
piotrek172 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 08:40   

Czyli mam robić tarcze do ha?
Ale co mi to da wystawie 200 ha to tarcze nic nie dadzą bo i tak za pewne w środek będą strzelać.
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 14:13   

Mając dwustu HA 20 katapult rozwalisz w mgnieniu oka, a katapulty zniszczą Ci kilkadziesiąt koni... Więc nie musisz dawać wg mnie tarcz...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 19 Sierpień 11, 14:23   

A umiesz grupowac tarcze/konie ?! Bo jesli nie to faktycznie bez sensu jest robienie tarcz jesli nie potrafi ich odpowiednio wykorzystac.

Wszystko zalezy od sytuacji czasem potrzeba tarcz czasem obędzie się bez nich (przewaznie wtedy gdy gra się ze słabymi przeciwnikami).
 
 
piotrek172 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 20 Sierpień 11, 06:35   

Jak wyglada to grupowanie?

Opis rozgrywki:
Postanowiłem spróbować jeszcze raz. Zaraz po antyrushu moja gospodarka prężnie działała wysłałem podpalaczy do obu przeciwników. Spaliłem im spichlerze,sady,fabryki etc. Więc trochę się unieśli gniewem jeden zbudował 98 katapult. Wysłałem na ich atak 100 asasynów 50 konnych rycerze , 80 Ha.Co prawda odparłem ich atak ale niestety 5 wież z 6 zostało bezwzględnie zniszczonych. Postanowiliśmy zapisać grę i dokończyć kiedy indziej.
Jakieś rady? Co do moich błędów?
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 20 Sierpień 11, 06:59   

Zaznaczasz konie ( tylko konie!) wciskasz Ctrl+1 nie zawsze wyjdzie za pierwszym razem więc trzymaj ctrl i wciskaj 1 , tak z 3-4 razy i powinno być.Odznacz konie, czyli kliknij gdzieś na mapę.
Twoje konie powinny znaleźć się pod 1 . Robisz tarcze - tak samo, tylko że Ctrl+2 też parę razy i powinny być pod 2 . Klikasz bardzo szybko 1 (HA) zaznaczasz kursorem gdzie mają jechać , 2 (tarcze ruchome) klikasz w to same miejsce co zaznaczyłeś HA. I tak wygląda grupowanie...
 
 
piotrek172 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 20 Sierpień 11, 07:45   

A w jakich proporcjach mają być HA i tarcze?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz