ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Bordinio
1 Czerwiec 12, 17:20
Konkurs na mapę do SH 1
Autor Wiadomość
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 11, 17:31   

Zamek Mirów




http://www.speedyshare.co...Zamek_Mirow.map

Fabuła:
A zdarzyło się to latem roku pańskiego 1394 za panowania króla Władysława Jagiełło.
Twierdza w Mirowie po ostatnim wrogim najeździe ledwo ostała, a już na jej obrońców czekać miała niełatwa próba. Król nasz zastał tron swój wrogim lub neutralnym dla innych królestw, a słabość polskiego kraju wykorzystać raczyli krzyżacy. Armie pod dowództwem Lichtensteina (Lichtensztajna) zwanego wilkiem, największego dowódcy Wielkiego Mistrza Zakonu Konrada, wyruszyły, aby raz na zawsze zniszczyć zamek Mirów i zamordować polaków. Dzisiejszej nocy w Mirowskim zamku nikt nie zmrużył oka.


Zarys ekonomiczny: Twierdza w Mirowie jest silnie ufortyfikowana, a zamek dzieli się na trzy poziomy: dolny, środkowy oraz górny. Wszystkie poziomy posiadają od 3 do 5 baszt. Postaraj się największe z baszt zapełnić mangonelami, które skutecznie usuną wroga z planszy. W zamku może mieszkać bardzo dużo ludzi, co jest zarówno plusem jak i minusem. Dobrą stroną tego medalu jest duża wydajność i możliwość produkowania co nam się żywnie podoba, zaś złą jest to, że ludzie strasznie dużo jedzą, jeśli nie wyżywisz ich podczas oblężenia ukryją się w swoich domach i nikt nie będzie chciał dla ciebie walczyć.

O mapie: Proszę nie kierować się minimapą. Tym razem starałem się aby mapa wyglądała gorzej na minimapie niż w rzeczywistości. Starałem się oddać klimaty średniowiecza przez pożary, spaloną ziemię i smutną atmosferę, która w tej mapie panuje. Na tej mapie tylko zamek jest prawdziwy i historzyczny (no i tak trochę fabuła), więc proszę go ocenić na bazie i odwzorowania od tamtego planu, który już podałem jak i na samym wyglądzie.

Rady:
- Masz ograniczoną ilość smoły, która jest kluczem do zwycięstwa jeśli wylejesz ją w złych miejscach możesz pożegnać się z życiem.
- Nie sprzedawaj kamienia, bo trudno go zdobyć.
- Nie pisać, że misji się nie da przejść.

Screeny:

Most do zamku:



Zamek dolny:



Zamek środkowy:



Wioska i Klasztor:



Ruiny:



Obóz myśliwych:


_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 11, 22:01   

Szeryf99 napisał/a:
O mapie: Proszę nie kierować się minimapą. Tym razem starałem się aby mapa wyglądała gorzej na minimapie niż w rzeczywistości. Starałem się oddać klimaty średniowiecza przez pożary, spaloną ziemię i smutną atmosferę, która w tej mapie panuje. Na tej mapie tylko zamek jest prawdziwy i historzyczny (no i tak trochę fabuła), więc proszę go ocenić na bazie i odwzorowania od tamtego planu, który już podałem jak i na samym wyglądzie.

Mapa jest świetna i dokładnie oddaje to co napisałeś, w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na mini-mapie, jeszcze nie grałem, ale zaraz to zrobię.
PS. Jutro wstawię download do swojej mapy oraz napiszę fabułę (bo to co teraz jest to tylko taki "cel misji").
 
 
Krzyzak 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 44
Skąd: Przasnysz
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 11, 22:21   

Obrona Dagetborgu






Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us



Zwycięstwo leży przede wszystkim w rekrutacji wojsk (najlepiej kuszników)
Lecz żeby móc ich zrekrutować należy kupić skórzaną zbroję w targowisku, więc musisz przeznaczyć pieniądze na uzbrojenie dla żołnierzy, żelazo dla kowali a zarazem na mąkę dla swoich poddanych


Porady:
- rekrutuj kuszników i umieść ich na basztach i murach Zamku Głównego oraz na Murze Głownym aby zmniejszyć szanse przedarcia się przez linię obrony
- sprzedaj zapas kamienia - nie można budować murów, a naprawa bramy niewiele da - a pieniądze bardzo się przydadzą
- musisz utrzymać równowagę między wyżywieniem poddanych, a rekrutacją oddziałów
- wykorzystaj całą pszenicę która została ze żniw - potem kupuj mąkę, a dostarczyć żywności swoim ludziom
- możesz wykorzystać inżynierów z kotłami wrzącego oleju - lecz nie możesz go kupić, więc wystarczy go tylko na kilkunaście ''porcji''

Mur Hedriana


Uploaded with ImageShack.us

Zamek Wysoki


Uploaded with ImageShack.us

Ruiny Wieży Gallata


Uploaded with ImageShack.us

Kopalnie rud żelaza


Uploaded with ImageShack.us

Plac


Uploaded with ImageShack.us

Pole pszenicy


Uploaded with ImageShack.us

Brama zewnętrzna


Uploaded with ImageShack.us

Brama Hedriańska


Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony przez Krzyzak 16 Sierpień 11, 08:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 11, 13:36   

No no bardzo piękna mapa prawie niczego nie można się czepić ;)
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 11, 17:38   

Oglądałem krajobraz i jest podobny do twoich innych map czyt. bardzo specyficzny. Oczywiście nie oznacza to, że jest zły, wręcz przeciwnie podoba mi się. Zaraz sobie zagram.
PS. Jak ktoś nie zagląda stronę wcześniej to niech wie, że wstawiłem już download do swojej mapy.
 
 
Krzyzak 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 44
Skąd: Przasnysz
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 11, 20:11   

Kupiec Hrupkuw napisał/a:
Oglądałem krajobraz i jest podobny do twoich innych map czyt. bardzo specyficzny. Oczywiście nie oznacza to, że jest zły, wręcz przeciwnie podoba mi się. Zaraz sobie zagram.


Podczas prac nad krajobrazem ''Obrony Dagetborgu'' w większości używałem map Google z dolinami i górami z Wielkiej Brytanii :)

Kupiec Hrupkuw napisał/a:
PS. Jak ktoś nie zagląda stronę wcześniej to niech wie, że wstawiłem już download do swojej mapy.


Zajrzałem, i jestem pod wielkim wrażeniem :) nie lubiłem ''okrągłych'' zamków, a dzięki Tobie sam muszę taki zamek wykonać :)
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 16 Sierpień 11, 14:48   

Niestety, rezygnuję z funkcji jurora. Mam teraz mało czasu, głównie poświęcam go świeżo reaktywowanemu, mojemu PBF-owi. A tak pobocznie - nie mam teraz weny i natchnienia do Stronghold'a. Sorki.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Sierpień 11, 17:05   

Nadszedł czas na mnie ;) .

Tradetower
Inwazja, 300x300



Podczas gdy król zajęty był wojną na zachodzie kraju, niejaki Albrecht Doghand zwany Wilkiem podburzył mieszkańców Tradetower, miasta, które czerpie niewyobrażalne zyski z handlu żelazem i bronią, a także z pobieranych tu ceł (wiedzie tędy najbardziej uczęszczany szlak handlowy ze wschodu). Mieszczanie ogłosili je wolnym miastem, a na swego przywódcę wybrali właśnie Wilka. Musisz zdobyć zamek, aby dać przykład innym miastom, że coś takiego nie jest dobrym pomysłem. Jednak uważaj – warownia jest doskonale przygotowana do obrony. Wilk zwerbował nowych ludzi, a także spalił las przed twierdzą, aby uniemożliwić ukrycie się w nim Twoim żołnierzom.

Download

Parę screenów:







 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 17 Sierpień 11, 17:18   

Mapa Siwego zapowiada się świetnie, zaraz ją zobaczę i zagram. Szkoda, że jeden juror odchodzi, trochę mało ich będzie, może ktoś jeszcze się zgłosi. Macie jakiś pomysł jak ich zebrać?
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Sierpień 11, 20:40   

Najlepiej pogadaj z modami. Kiedyś jurorem był chyba Bordinio, albo się mylę ;) .
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 11:23   

Zwolniło się miejsce jurora.Jeżeli jest miejsce byłbym chętny na jurora.
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Sierpień 11, 11:45   

Hehe, jurorów nigdy nie za wiele ;) . Takowe miejsce było cały czas i są dalej ;].
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 11, 11:54   

Już Cię zapisuje.
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Sierpień 11, 17:03   

Ja zrobiłem beznadziejną mapę, jest jeszczze nie skończona, a w nocy wyjeżdżam więc nie zdążę jej zrobić :/ ale jak wrócę (22-ego) mógłbym być jurorem.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 11, 13:12   

Kazda z mapek jest ladna to bedzie ostry pojedynek
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz