ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Celność na wieżach
Autor Wiadomość
Soanvig 
Wędrowiec

Posty: 12
Medale: Brak

Wysłany: 28 Kwiecień 11, 15:35   Celność na wieżach

Przed chwilą mi kolega napisał, że czytał i ludzie to potwierdzali, że to prawda, że każda wieża ma limit strzelców, przy którym ci strzelcy mają zwiększoną celność. Czyli: powiedzmy każdy z 15 łuczników na baszcie (bo załóżmy, że piętnastu to ten limit) będzie celniejszy niż każdy z 30 łuczników na tym samym typie baszty.

Czy to prawda?
 
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 28 Kwiecień 11, 15:52   

Tak, to prawda że każda wieża ma limit strzelców, ale można oddalić troszeczkę łuczników, i w szybkim czasie wskazać na wieże 20 łucznikami, i po chwili bardzo szybko np. 15 , ale gdy już te 20 kilka będzie na wieży jeśli taki jest limit, to nie da się zmieścić tych 15 .
Limit wynosi chyba 25 ale sprawdź jeszcze w grze :) .A co do celności to nic na ten temat nie wiem, u mnie jest tak że nie ważne ile jest łuczników na wieży , a i tak strzelają identycznie jak gdyby było ich 15.

Pozdrawiam .
 
 
Soanvig 
Wędrowiec

Posty: 12
Medale: Brak

Wysłany: 28 Kwiecień 11, 16:01   

Więc widzisz, ja wiem, że można upchać nieskończoność strzelców i o tym, że każda wieża ma limit (to widać, jest to logiczne i to wiem). Gram w Twierdzę nie bagatela już 8 lat, więc nie obrażaj mnie ^^ Temat jest wyraźnie o celności. Co do niej, to może to być złudzenie, że strzelają celniej. W praktyce można sprawdzić tylko skuteczność, natomiast samej tej teorii nie można sprawdzić, a ja chcę mieć pewniaka
 
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 28 Kwiecień 11, 17:16   

Jeśli cię w jakiś sposób obraziłem to przepraszam.
A co do tematu to najlepiej abyś sam się przekonał robiąc próbę na edytorze ;) .
 
 
Bernkow 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Krzyżowiec i Twierdza Deluxe
Wiek: 27
Posty: 53
Skąd: Kołobrzeg
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 22 Czerwiec 11, 16:50   

No jak są na wieży tyo napewno nieco celniej strzelają, ^^ strzały lecą górą i łatwiej jest im celować.
A co do wiezy to jest to chyba jakas liczba, bo jak ja napycham wieze łucznikami to to potem oni schodzą i ustawiają sie na murach i chyba nie jest to prawda ze mozna nieskonczonosc ludzi napchac.
 
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 23 Czerwiec 11, 13:18   

Na wieży można upchać tyle wojska ile się chce. Co do celności to bajki, jeżeli limit wynosi np. 25 jednostek to ci żołnierze będą mieli taką samą celność jak np. 50 jednostek na tej samej wieży.
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 24 Czerwiec 11, 22:05   

Obawiam się, że ta gra mimo wszystko nie jest aż tak inteligentna by przewidzieć odległości między łucznikami na wieżach.
Ja jednak staram się nie wpychać za dużo strzelców z innego powodu - ot, tracimy realizm. ;)
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 18:10   

Można wepchać np. 100 strzelców do jednej wieży. Ale co do. Odległości strzelania to nie wiem.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 18 Lipiec 11, 07:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 18:17   

Odległość jest zawsze taka sama.
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 18:20   

Ah to bardzo przydatne.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 18 Lipiec 11, 07:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz