ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta na WOS

Jaki jest największy problem młodzieży ?
• Alkohol
29%
 29%  [ 5 ]
• Papierosy
11%
 11%  [ 2 ]
• Narkotyki
5%
 5%  [ 1 ]
• Problemy z nauką
5%
 5%  [ 1 ]
• Odrzucenie społeczne
0%
 0%  [ 0 ]
• Uzależnie od elektroniki
41%
 41%  [ 7 ]
• INNE (podaj w komentarzu)
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 10, 21:53   Ankieta na WOS

Muszę przeprowadzić ankietę na WOS. Możecie napisać coś o problemach młodzieży ? (wszystko anonimowo) :)



~~ Przemusio
_________________

 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 10, 22:02   

Inne - demencja starcza w wieku 15 lat xD
 
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 10, 22:05   

Och, co za filozoficzny temat. :P

Na serio: Wedlog mnie, najwiekszym problemem jest tzw. "bezstresowe wychowanie" oraz "nadzwyczajna opieka panstwa nad dziecmi".

"Bezstresowe wychowanie"

Primo: Rodzice zbyt folguja dzieciakom, co zazwyczaj konczy sie brakiem kontrolii nad rozwojem dzieciaka, co skutkuje przemiane w np. Dresa, Blachare czy Technomula/Technomulke.

Secundo: Dziecko upada takze w nauce, "przecierz nasz Przemek(przyklad :P ) jest ynteligentny, tylko nauczyciele sie na niego uwzieli", co skutkuje kiepskim zawodem w przyszlosci.

Reszte dodam editem, na dzisaj mi sie juz nie chce :P
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 10, 22:07   

Lowcakur napisał/a:
"bezstresowe wychowanie" oraz "nadzwyczajna opieka panstwa nad dziecmi".

Problemy MŁODZIEŻY proszę ;)
_________________

 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 10, 22:19   

przemusio napisał/a:
Lowcakur napisał/a:
"bezstresowe wychowanie" oraz "nadzwyczajna opieka panstwa nad dziecmi".

Problemy MŁODZIEŻY proszę ;)


No to JEST wlasnie jeden z problemow mlodziezy. :P
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 23 Grudzień 10, 03:53   

A moim zdaniem alkohol %-)
Jutro uzasadnie swoją wypowiedź :P
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 23 Grudzień 10, 10:30   

Według mnie, bardzo wielkim problemem młodzieży są narkotyki, w tym najpopularniejszym jest marihuana. W dzisiejszym świecie panuje moda na postawę buntowniczą. Oczywiście większość młodzieży nie pali tego narkotyku ze względu na to, że jest zabroniona, a dlatego, że nie widzą niebezpieczeństwa związanego z jego używaniem. Nie przemawia do nich to co mówią lekarze, gdyż za swoich idoli bardzo często postrzegają swoich rówieśników. To sprawia, że o wielu rzeczach mają nieprawdziwą wiedzę. Młodzież sięga po zioło też z ciekawości bo wszyscy mówią, że to pozwala poczuć wolność, że głowa się "otwiera" i to jest naprawdę niesamowite uczucie. *

Ja jednak uważam za "arcy wielki" problem to, że młodzież nie jest silna psychicznie. Wiele osób daje się łatwo manipulować bo nie mają swojego zdania. Nie zostali wychowani przez rodziców w taki sposób, aby mogli z odwagą robić to co uważają za słuszne. Silniejsze jednostki są w stanie nadawać trendy, za którymi inni będą podążać z racji braku pewności siebie. To jest wg mnie całe źródło innych problemów.


* Dlaczego akurat narkotyki, a nie papierosy lub alkohol ? Bo w tym momencie marihuana jest uważana za zdrowszą od papierosów i jest bardzo popularna. Można się z nią zetknąć na każdym kroku i obecnie jest mi przykro, że na palcach jednej ręki można wymienić osoby, które nie paliły tego środka. [ Oczywiście osoby z otoczenia ]
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 10, 22:44   

Oczywiście: pozwalacie na opublikowanie waszych zdań anonimowo czy z nickiem?
_________________

 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 10, 18:54   

Rób jak uważasz. Nie zależy mi, abym był podpisany, ale nie obrażę się też jak podpiszesz wypowiedź moim nickiem :)
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 1 Styczeń 11, 02:28   

Ja uważam, jak pisał Bordinio, że główny problem to słaba psychika. Chociaż sam nie jestem jakiś "dojrzały" (przynajmniej, mam nadzieję, prawnie), to jednak widzę, że często młodsi biorą za swój autorytet zepsutych rówieśników.
Gimnazjum jest takim "ciemnym okresem", gdzie takie zdemoralizowane autorytety nie są niczym rzadkim. Główną przyczyną takiego zjawiska jest fakt, iż rodzice sądzą, że to szkoła zajmie się za nich wychowaniem, i jeszcze w podstawówce trochę się do tego przykładają, ale w gimnazjum nie przejmują się już niczym.
Zgodzę się po raz kolejny z Bordinio, że marihuana jest sporym problemem, ale to raczej dla osób w wieku 15<. Wielu u mnie w szkole gada o niej, ale wielu nie ma takich środków aby się zaopatrzyć w używki. Jeszcze za czasów legalnych dopalaczy było gorzej, to po tej głośnej sprawie z Dawidem Bratko i zdelegalizowaniem tego typu używek wielu już nie bierze tego świństwa.
Gorszym problemem są według mnie papierosy. Chociaż znam kilka osób, które mimo, że palą, oprócz tego nie są - jak to określiłem - osobami zepsutymi, to jednak zwykle każdy taki zdemoralizowany gimnazjalista pali. Papierosy są ogólnodostępne, w prawie każdym kiosku można się w nie zaopatrzyć. Czasem wiele prawdy jest w tym, że "Gimnazjum to średnia wyglądu z liceum i umysłu z podstawówki". Wielu sprzedawców po prostu nie wie, ile lat ma dana osoba, a wielu chce po prostu na tym zarobić i sprzedaje je niepełnoletnim. I owszem, pozostałe używki np. marihuana też się przyczyniają do zepsucia, ale to się raczej tyczy osób starszych.
Przeciętna paczka papierosów kosztuje ponad 10zł, i chociaż koszty fajek idą w górę, będą dalej kupowane - może w mniejszych ilościach, ale i tak będą. Nawet ktoś pozornie "dobry", paląc zwraca na siebie uwagę gorszego towarzystwa, które wciąga go do siebie. Za tym idą: wagary, pogorszenie się ocen w szkole, konieczność zdobycia środków na papierosy itp.
Jak temu zaradzić? Cóż, według mnie po prostu rodzice powinni przykładać większą uwagę do swoich pociech, a jednocześnie znać umiar. Jeśli rodzic zabrania wszystkiego swojemu dziecko (tu akurat nastolatkowi), ten buntuje się, co może przyczynić się nawet do ucieczki z domu. Niewielu jednak współcześnie rodziców przejmuje się edukacją swojego potomstwa, i tak naprawdę zepsuciu nie ulegają jedynie ci z silniejszą psychiką. Podsumowując, głównie problemy młodzieży:
-Słaba psychika; podatność na wpływy z otoczenia
-Zły dobór autorytetów i osób, którym można zaufać
-Ogólnodostępne używki, zwłaszcza papierosy, alkohol, narkotyki
-Bierna postawa rodziców
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 1 Styczeń 11, 20:06   

Cytat:
Wielu sprzedawców po prostu nie wie, ile lat ma dana osoba, a wielu chce po prostu na tym zarobić i sprzedaje je niepełnoletnim.

Zysk z paczki papierosów dla sprzedawcy detalicznego to jakieś 10-20 groszy. Obstawiałbym raczej bezmyślność sprzedawców, nie jest to zawód z "pensją marzeń", więc przyjmuje się ludzi jak leci. Niestety.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz