ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
BETA
Autor Wiadomość
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 26 Listopad 10, 23:29   

Tak, matematyka zmniejsza czas badań. Ale dla kolegi wyżej pewnie i to badanie nie ma sensu, otóż zmniejszenie czasu badania, budowy budynków i konstrukcji defensywnych ma taki sam sens, jak chociażby zwiększenie prędkości armii, czy zwiadowców. Poza tym, ta gra nie polega na tym, aby mieć jak najwięcej punktów :) .
 
 
yemet 
Wędrowiec

Wiek: 38
Posty: 14
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 01:09   

Lutel napisał/a:
Tak, matematyka zmniejsza (...) czasu badania

Jaka masz range, ze uwazasz, iz ma to sens? Im masz wyzsza, tym wolniej awansujesz. Z czasem nie rosna punkty honoru za znalezienie surowcow na mapie, zabicie wilkow czy bandytow. Owszem, wilkow troche przybylo, ale nadal odnajduje legowiska, gdzie sa 3-5 wilki. Co innego zamki, np. Szczura, ale one pojawiaja sie rzadko. Sztuka, odpowiednie budynki czy zwiekszenie racji itd. zwiekszaja przyrost punktow honoru, ale to nie zmienia faktu, ze awansuje sie coraz wolniej. Do czego zmierzam? Ano za awans dostaje sie 3 punkty na badania. Oczywiscie istnieje mozliwosc kupna ich za zloto, ale kazdy kolejny jest coraz drozszy i kolko sie zamyka. Jako Page jeszcze mam zapas punktow badan, ale wydaje mi sie, ze z czasem bede musial nan czekac. Na razie nie, wiec nie widze sensu inwestowania z zmniejszenie czasu badan, tym bardziej ze to tylko 5% za jeden punkt. Oblicz sobie 5% z np. 5h i moze wtedy sobie uzmyslowisz, ile czasu zaoszczedzisz.
Cytat:
budowy budynków

Spojrzalem na Construction, nie Matematyke. Teraz to wyglada bardziej sensownie, aczkolwiek chyba bede inwestowal w co innego.
Cytat:
i konstrukcji defensywnych

To jak najbardziej ma sens, bo czas budowy zamku nie wzrasta.

Cytat:
Poza tym, ta gra nie polega na tym, aby mieć jak najwięcej punktów :) .

A kto mowi, ze na tym polega? :) Mozna sobie stawiac rozne cele, np. ktora frakcja ma najwiecej punktow, albo zjednoczyc jaka czesc mapy, ale IMO ranking punktowy jest najbardziej miarodajny.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 09:24   

Ranking punktowy nie jest miarodajny :) . Kto grał w Alpha 4 ten pewnie kojarzy gracza -Riddick-, który przez długą część gry był numerem 1, jeśli chodzi o punkty, a jak się później okazało to nastawiał pełno kotłów z olejem, żeby mieć dużo punktów. Jego zamek był zatem łatwą zdobyczą, więc nie warto się sugerować ilością punktów.
A Ty sobie oblicz 50% z 5h, to może sobie uzmysłowisz :) . Poza tym, są dekoracje i badanie "Art", więc do poziomu 16 to spokojnie starcza na dosyć sprawne "level'owanie" bez szukania zamków AI, itd.
 
 
Eldone 
Osadnik

Wiek: 30
Posty: 37
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 10:10   

Za postawienie murów, wież itp. w zamku punkty dostajesz odrazu nawet jak się jeszcze nie wybudowało ;p
Ja architekture zbadałem najszybciej jak się dało i nie mam teraz problemów ;p
Przydatne jak zakładasz nową wioskę. Pierwsze budynki budowały mi się po kilka sekund.
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Listopad 10, 12:29   

Ej mógłby mi ktoś wytłumaczyć i podać linki jak śćiągnąć klienta i założyć konto?
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 16:38   

https://login.strongholdkingdoms.com/kingdoms/BetalandingPage.php

Zarejestruj się i ściągnij klienta :) .
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Listopad 10, 20:31   

Dzięki ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Twister 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 10, 22:46   

Witam
Mam kilka pytań co do SK, gram już miesiąc i mam pare pytań do bardziej doświadczonych graczy. Czy byłby ktoś tak miły i podał mi gg w celu udzielenia mi odpowiedzi na parę pytań?
 
 
yemet 
Wędrowiec

Wiek: 38
Posty: 14
Medale: Brak

Wysłany: 29 Listopad 10, 02:34   

Zgadzam sie, ranking jest malo miarodajny. Powinny byc punkty za ataki na wilki, bandytow, zamki i zbieranie surowcow na mapie.

Musialem kupic 2 punkty ostatnio. 35 000 honoru to dla mnie dosyc duzo. Mam rozwinieta sztuke i dekoracje/literature do mojego poziomu, ale jeszcze sporo moge postawic tych budynkow w wiosce. Generuje 12k honoru na dzien przy podwojnych racjach zywnosciowych (produkuje troche wiecej zywnosci) i maksymalnych wplatach dla wiasniakow, nie skarbca. Te rachunki sa na teraz, kiedy eventem jest burza z -30. Poza tym rozwinalem niezle Twon Garden.

Myslalem, ze to duzo, ale pewnie baron pochwalil mi sie, ze generuje 100k honoru dziennie... Nie zastanawialem sie, jak to mozliwe.

Mysle, ze moja produkcja nie jest najgorsza, gorzej z defensywa. Moze teraz zaczne powoli rozwijac architekture.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 29 Listopad 10, 17:43   

Ilość honoru zależy też od ilości wiosek. 50.000 honoru dziennie z samej wioski jest łatwe mając wszystkie dekoracje, budynki rozrywki, czy kościoły, dodając do tego pełne racje i maksymalne spożycie piwa, a także oddawanie złota poddanym.
 
 
Twister 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 29 Listopad 10, 19:22   

Możecie mi powiedzieć w jaki sposób mogę przejąć wioskę? Chodzi mi o jakiegoś gracza, a nie o wioskę "pustą" która można kupić.
 
 
Eldone 
Osadnik

Wiek: 30
Posty: 37
Medale: Brak

Wysłany: 29 Listopad 10, 19:36   

Atakujesz kogoś wioskę z kapitanem (musi on wejść do jego zamku, nie może zginąć) i z menu wybierasz capture. Ogólnie kosztuje to dużo honoru zwłaszcza jak jest dużo słabszy od ciebie.
 
 
 
yemet 
Wędrowiec

Wiek: 38
Posty: 14
Medale: Brak

Wysłany: 30 Listopad 10, 00:33   

Lutel napisał/a:
Ilość honoru zależy też od ilości wiosek. 50.000 honoru dziennie z samej wioski jest łatwe mając wszystkie dekoracje, budynki rozrywki, czy kościoły, dodając do tego pełne racje i maksymalne spożycie piwa, a także oddawanie złota poddanym.


Wg Wiki koscioly daja punkt wiary, jedynie te bardziej zaawansowane daja tez honor, ale bardzo malo.

Warunki, ktore napisales, jest bardzo trudno spelnic. Mam juz prawie wszystkie budynki rozrywki, dekoracji jeszcze sporo zostalo mi do postawienia. Postawilem jedynie jedna farme chmielu, musialbym miec 6, aby starczylo na x1 bez rozwijania bonusu do chmielu. No, ale teoretyzowac mozna.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 30 Listopad 10, 14:24   

Kościoły nie dają tylko punktów wiary, każdy daje punkty honoru. Możesz w jednej wiosce postawić 3 małe kościoły ( 3 punkty honoru każdy = 9 ), dwa średnie ( 8 każdy = 16 ) oraz jedną katedrę dającą 26 punktów honoru, co daje nam razem +51 do przelicznika.
Co do farm chmielu, to z jedną nic nie zwojujesz, musisz mieć z 6-7 z rozwiniętą produkcją.
 
 
yemet 
Wędrowiec

Wiek: 38
Posty: 14
Medale: Brak

Wysłany: 2 Grudzień 10, 02:24   

Odpuszczam teologie i bede koncentrowal sie szczegolnie na wojsku. Wlasnie buduja mi sie katapulty. 1,3 na dobe... Ktos moze powiedziec, jak one sa dobre i jak je ustawiac? Jesli ustawie je za daleko, to czy one podjada pod mury, aby oddac strzal? I czy sa wrazliwe na ostrzal lucznikow?

Przejalem trzecia wioske, co kosztowalo mnie okolo 60k honoru, atakowalem gentelmena, stewarda innej stolicy. Teraz jestem stewardem dwoch. Musze sie przelogowywac, aby przekazac surowce stolicy lub wykonac inna akcje typu budowa nowego budynku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz