ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z grą...
Autor Wiadomość
ozyrys5 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 08, 13:07   Problem z grą...

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na forum. Kupiłem niedawno laptop z porządnym wyposażeniem tak, aby dało się grać w jakieś bardziej(ale nie za bardzo) wymagające gry. Zainstalowałem sobie najnowszego Bonda Quantum of Solace, bo komp spełnia wymagania i zadowolony zacząłem grać, a tu po włączeniu pierwszej misji niespodzianka gra zacina się i muli niemiłosiernie gorzej niż na starym kompie nawet po zmianie parametrów grafiki na mniejsze. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale mnie to bardzo wkurza, tak więc proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Sprzęt:
Procesor: Intel Core 2 Duo P8400 2,26 GHz
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD3470 1,5GB
RAM: 4GB(ale Vista 32bit wykorzystuje tylko 3GB)
OS: Windows Vista Home Premium 32 bit Service Pack 1

I zauważyłem jeszcze coś Vista zabiera mi do działania ok. 40% RAM-u czyli ok. 1,20 GB. Nie wiem czy to normalne, ale dla mnie ta liczba jest astronomiczna, bo do tej pory byłem użytkownikiem XP.
 
 
klimax 
Wędrowiec


Wiek: 34
Posty: 15
Medale: Brak

Wysłany: 9 Luty 09, 08:23   

Po pierwsze wywal ten syf Viste i wrzuć XP :) i powinno być dobrze. Vista strasznie dużo zabiera mocy obliczeniowej kompa i to może być powód ścieniania się gry.
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 9 Luty 09, 15:19   

Zainstaluj jakiś program umożliwiający sprawdzanie temperatury podzespołów (np. SpeedFan, Everest).
Następnie sprawdź temperatury przed włączeniem gry i w momencie kiedy zaczyna się ciąć. Jak to zrobisz to podaj wyniki.

Vista nie jest taka tragiczna, jak się ją trochę dopieści ;) Nie warto marnować czasu na przeinstalowanie systemu, szukanie sterowników i ponowną instalację programów. Za kilka lat XP i tak zostanie w tyle, a standardem będzie windows 7...
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 9 Luty 09, 18:37   

ozyrys5 napisał/a:
a tu po włączeniu pierwszej misji niespodzianka gra zacina się i muli niemiłosiernie gorzej niż na starym kompie nawet po zmianie parametrów grafiki na mniejsze.
ozyrys5 napisał/a:
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD3470 1,5GB

Jaką kartę miał stary komputer?

Masz podłączony zasilacz i ustawiony profil marnowania energii? Jak nie to nic ci nie ruszy :E.

Odyn napisał/a:
Vista nie jest taka tragiczna, jak się ją trochę dopieści ;)

Jest parę problemików których nie dopieścisz ;) .

Odyn napisał/a:
standardem będzie windows 7...

Już jest ;) . System jest zdecydowanie lepszy od Visty, choć kompatybilność z programami, sterownikami i sama jakość sterów jest do dupy :P .

P.S. Forum rozpoznaje moją 7 jako XP :-> .

Kiedy wy się nauczycie nie wstawiać dodatkowych linii po [ quote ]? :P -Odyn
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz