ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Karta graficzna
Autor Wiadomość
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 10:00   Karta graficzna

W swoim komputerze mam Radeona HD 4800 512Mb. Do tego Intela 2x 3Ghz, 4Gb RAM oraz płytkę główną dopasowaną. Zasilacz OCZ StealthXStream 500W. Wszystko było by wspaniale gdyby nie to że po godzinie gry w Dragon Age'a na full detalach (nie, nic się nawet nie przycina) karta zaczyna niemiłosiernie piszczec i się nagrzewac (90' bliz). Wentylator czysty, kabelki wszystko dobrze ułożone i wpięte. Gdyby ktoś mógłby mi podsunąc pomysł jak to naprawic. Dodam jeszcze że na wszystkich sterownikach jest ten sam problem.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 11:32   

Czy masz wystarczającą ilość wiatraczków lub radiatorów ? Jest gorąco, więc kompy mogą się przegrzewać. Mniemam, że gra jest wymagająca i mimo, że karta jest odpowiednia po prostu jest obciążona. To taki pierwszy impuls jaki przychodzi mi do głowy. Nie masz innej gry odpowiadającej DA ? Mówię o takich samych wymaganiach i obciążeniu komputera. Wtedy można by sprawdzić czy to wina karty i tego, że jest b. obciążona czy po prostu czegoś co wzmaga owo obciążenie.

Myślę, że nie jest tak, że karta nagle łapie z 40 do 90.
 
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 11:44   

Zmień chłodzenie na karcie, ja przy tego typu grach miałem max 50C temperatury grafy
_________________
6023179
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 15:17   

Mówimy Ci o chłodzeniu gdyż np. mój kolega musiał po prostu musiał wymienić na mocniejsze przy swojej grafice bo się za bardzo grzała, a potężna była i mimo to grzała się strasznie na tych lepszych grach.
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 18:41   

Bordinio, to są skoki z temperatury spoczynkowej 60stopni (!) do 90+. Maksymalnie zanotowałem 108.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 19:32   

Jakiej firmy masz tą kartę graficzną? Jak możesz, to wrzuć tutaj obrazek (chociażby z grafiki google) z twoim radeonem. Jestem ciekaw jak wygląda jego chłodzenie.
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 20:55   



Gigabyte.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 16 Sierpień 10, 09:48   

Chłodzenie tej karty nie jest jakieś wybitnie duże i wydajne.
Spróbuj obniżyć poziom detali w grze monitorując poziom temperatury co jakiś czas.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 16 Sierpień 10, 10:56   

Odyn napisał/a:
Chłodzenie tej karty nie jest jakieś wybitnie duże i wydajne.
Spróbuj obniżyć poziom detali w grze monitorując poziom temperatury co jakiś czas.

Zależy od modelu, jeśli to HD4870 to jak na tą kartę powinno w 100% starczyć (oczywiście bez jakiegoś większego podkręcania karty). Gorzej jeśli to HD4850, ale przy odpowiedniej konserwacji karty też wystarczy.

Jeśli gwałtownie się nagrzewa pod obciążeniem to przychodzi mi na myśl zakurzenie karty. Na oko może Ci się wydawać czysto, ale w środku kurzu jest bardzo dużo. Tylko te piszczenie. Z piskiem kojarzą mi się cewki, ale z tym już raczej nic nie zrobisz. W ogóle to tylko w jednej grze masz problemy ?? I od kiedy one się zaczęły ? Najpierw zrób to co Odyn napisał i wyczyść kartę sprężonym powietrzem.
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 10, 09:41   

Na moje szczęście jest to HD4870. ;) Hmmm, Odynie, to niestety nie pomaga. Bez względu czy jest to 800x600 czy 1600x~ temperatura jest taka sama. Chociaż teraz i tak jest troszkę lepiej, zmieniłem wersję systemu (na becie Windows'a 7 co chwilę się restartował a temperatura była jeszcze większa). Dzisiaj zamierzam wypiąc grafikę, zasilacz, wentylator i to wszystko przeczyścic. Niestety nie mogę oddac komputera do serwisu gdyż tam panuje totalny nie ogar. Żebym pouczał serwisanta jak się podłącza monitor, bliz(!!).
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 10, 13:02   

Jeśli czyszczenie nie pomoże, to zapytaj wujka googla. Grzanie się grafiki w tej jednej, konkretnej grze jest nieco dziwne i pewnie nie jesteś jedyną osobą, która ma taki problem. Możliwe, że kod gry, albo oprogramowanie z którego ona korzysta jest po prostu mocno nieoptymalne.
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 10, 13:06   

Widocznie źle sprecyzowałem. Przy tej grze komputer wariuje. Przy nawet banalnym puszczaniu muzyki z winampa i siedzeniu na onecie temperatura wacha się do 90stopni. Sterowniki - to nie ich wina. Na każdym zestawie taki sam problem. Czyszczenie - nic.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 10, 18:08   

Karta jest na gwarancji ? Hmm... mamy kartę, która sama generuje sobie obciążenie, które jest widoczne poprzez temp. Jeżeli próbowałeś wszystkiego to może trafiłeś na trefny model.
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 10, 20:15   

Przez rok wszystko ok. Problem trwa już od 7 miesięcy? Coś koło tego. Tak, jest na gwarancji ale najbliższy porządny serwis jest w Kielcach (70km) a pocztą nie wyślę a wozic mi się nie chcę ;p. Także to jest ostateczne rozwiązanie.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 10, 21:02   

No to faktycznie źle sprecyzowałeś... :P Nie męcz się dalej, tylko odwieź kartę do serwisu zanim sama się uszkodzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz