ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
J jak JĘZYKI ... :)
Autor Wiadomość
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 10 Maj 10, 13:57   

Uczę się Angielskiego i Szwaba, Angielski chodzi gładko, na tyle, żebym się dogadał na SHHeaven, gorzej z Niemieckim. Może i na semestr miałem 5, to i tak bardzo niewiele rozumiem. Zrozumieć, to bym się nie zrozumiał, nawet ze słownikiem w łapie.
Na ang. już miałem nieregularne i najgorsze jest to, że jak były z tego kartkówki to nic nie umiałem i dwóje dostawałem, a teraz całą tabelkę znam na pamięć.

Chciałbym się uczyć Hiszpańskiego. Łacina też może być, ale gdzie ja się po łacinie dogadam?
_________________
Good night white pride
 
 
gign2 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold , SC .
Wiek: 30
Posty: 120
Skąd: Ciechocinek
Medale: Brak

Wysłany: 10 Maj 10, 16:59   

nie wiem gdzie sie po łacinie dogadasz, ale w mojej szkole jakieś Jajca sobie robią ... Mam obowiązkowy Niemiecki i chodzę dodatkowo na Angielski. U nas w szkole mowią że z KAZDYM Anglikiem po niemiecku mozna sie dogadac . . . Ręce mi opadły. Najbardziej ciekawił mnie i nadal ciekawi mnie Japoński jeden znak czasem kilka słów oznacza :D
_________________
Ale Urwał!!!

chcesz mi pomóc ? Wejdz, to cie nic nie kosztuje :P
http://s1.battleknight.pl...ef=MTQzNTQ2NA==
 
 
jedikarix 
Osadnik


Wiek: 27
Posty: 37
Medale: Brak

Wysłany: 12 Maj 10, 22:48   

Hmm... Angielskiego ja w ogóle nie przyswajam. Z trudem łapię o co chodzi w danym temacie, a gdy zaczynamy następny, o starym wszystko zapominam. Lipa jednym słowem (miałem 6 z podstawówce na koniec, a 2 na semestr w gim ^^) Uczę się też Rosyjskiego. Tu idzie mi duuuuuuuużo lepiej. Przez pół roku nauki tego języka, umiem go lepiej niż po 8 latach nauki angielskiego... W wolnych chwilach (czyli z najmniej odpowiednich momentach, gdy np. mam dużo zadane i nie mogę się zebrać) uczę się z internetu Japońskiego (Witaj w klubie, gign2 :) ). Znam jeden alfabet (hiraganę), pół drugiego (katakany), oraz pojedyncze kanji. umiem budować proste zdania, ale ze słownictwem cienko jak na razie. Głównie zapamiętuję słówka z anime.
_________________
http://chomikuj.pl/jedikarix - Moje mapki
 
 
McGregor 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Deluxe, Twierdza Krzyżowiec
Wiek: 26
Posty: 50
Skąd: Z Polski
Medale: Brak

Wysłany: 22 Maj 10, 20:41   

Ja uczę się angielskiego (nie piszcie z dużej litery angielski, bo to przymiotnik, a nie rzeczownik własny), a od przyszłego roku będę się uczył też hiszpańskiego. Co do angielskiego, dla mnie on fajnie brzmi i lubię mówić po angielsku. Teraz zniechęcają mnie nieregularne...ale jakoś będzie.
Najbardziej chciałbym poznać łacinę i francuski (mam wadę wymowy i nie wymawiam "R"). ;)
_________________
Kontakt: e-mail: usio@poczta.onet.pl Skype:Usiek01 Komórka:[T A J N E]
fax: się zgubił
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 16 Czerwiec 10, 18:02   

Język angielski, HTML, mam zamiar tam poznać PHP, C++ itp ;P

Chciałbym umieć ukraiński.

McGregor, Ja też mam wadę wymowy i nie wymawiam "R" :mrgreen: .
_________________
|M|pr0
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Czerwiec 10, 11:18   

Ja tam wymawiam R ;D Uczę się angielskiego (mamy w szkole podział na 3 grupy, jestem w najlepszej :mrgreen: ) i niemieckiego (obydwa mamy obowiązkowe). W podstawówce łapałem niemca bo była dobra nauczycielka, a teraz jest do d.... Angielski nawet umiem, bo moja mama jest anglistką ;) Oprócz tego znam podstawy HTML oraz LOGO xD. Próbowałem uczyć się JAVY ale nic nie kapuję ;D
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 18 Czerwiec 10, 11:36   

Trochę podstaw HTML, Engielski tak, żeby za rok iść na FCE. (jestem skromny niesłychaie :P ).
Niemieckiego się uczyłem, ale do kitu trafiłem. Chciałbym Ruski umieć. ;)

Edit. Uczę się niemca
_________________

Ostatnio zmieniony przez przemusio 12 Listopad 10, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 10, 16:01   

Ja się uczę anglika i niemca. Oba języki lubię. Chciałbym się uczyć rosyjskiego (,,Haraszo") i chińskiego ;)
_________________
"Tam gdzie wrogów k*pa,
i tam najlepszy szermierz d*pa."
 
 
Willhelm III 
Osadnik


Gra w: SHC, SH2 Deluxe
Wiek: 28
Posty: 41
Skąd: Bytom
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 10, 19:35   

McGregor napisał/a:
(mam wadę wymowy i nie wymawiam "R"). ;)
Marori napisał/a:
McGregor, Ja też mam wadę wymowy i nie wymawiam "R" :mrgreen: .

Ja również mam wadę wymowy i nie wymawiam samogłosek, oraz mam trudności z wymową spółgłosek :-/ . A co do języków: uczę się niemieckiego i angielskiego, z czego szwaba nie rozumiem prawie wcale, a z angielskiego jestem dobry, choć wątpię czy dogadał bym się z kimś na luzie po angielsku, raczej tylko na poczcie, w sklepie itp.
_________________
Alanné mba yi woma... wé
Ho tou sondé
Ho ma... yé
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 19 Listopad 10, 20:37   

Ja standardowo angielski i niemiecki :) Szczerze to ze szwaba nic nie umiem chociaż mam go już 4 rok i chodzę do technikum ;P "jadę" na samych "DOPalaczach" i "szmatach" :P chociaż czasami jakaś lepsza ocena się zdarzy jak się przygotuje ^^Po prostu trudność mi stara zapamiętanie poszczególnych słówek ,wyrażeń z zwrotów ale nie przejmuję się tym bo i tak maturę będę zdawał z angola który idzie mi trochę lepiej i mam go (11 rok) lol ale mając takich nauczycieli jakich miałem dotychczas(podstawówka OK, gimnazjum przez 3 lata 6 nauczycieli w tym 5 w ogóle nie prowadziło lekcji :D ,w technikum podobnie xD ) więcej nauczyłem się samemu niż w szkole :) i myślę że dogadał bym się z angolem :D
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 20 Listopad 10, 18:48   

Ja angielski normalnie z ocenami ale mnie to wkurza bo pisze się AGE a wymawia się EJDŻ a litere H wymawia się (jak coś np chcesz przeliterować) EJCZ więc to jest jakieś potłuczone :D

Na j. rosyjski chodzę jako zajęcie dodatkowe i nawet fajne ale wkurza mnie jak pani nam kseruje kartki i potem na każdej prawie pisze: Anton Doma? Da Anton Doma. A Nana? Nana Doma. A Mama? Mama Doma. Anton, Papa, Mama Doma

Heh, ale rosyjski lepiej mi się uczy bo są wyjątki (akcent) ale jak znasz alfabet to prawie każde słowo jak masz przeczytać przeczytasz, podobnie jest z niemieckim który być może będe się uczyć w gimnazjum :P
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 20 Listopad 10, 22:11   

ja z angielskiego jestem lepszy od mojej nauczycielki, z niemieckiego trochę szprecham i jeszcze chodziłem rok na hiszpański. Umiem też podstawy języka migowego.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Sardyna 
Wędrowiec


Gra w: Stronghold, Crusader, Stronghold 2
Wiek: 33
Posty: 18
Skąd: Włocławek/Łódź
Medale: Brak

Wysłany: 28 Kwiecień 11, 08:47   

Kolejny temat, jaki odświeżę :P

Od podstawówki uczyłem się niemieckiego i angielskiego. Mimo, że z niemieckiego byłem dobry (na ogólnopolskim konkursie w III klasie gimnazjum zająłem 18 miejsce na 600 startujących osób) nie lubiłem strasznie tego języka i w liceum wybrałem hiszpański (a jako, że było na nim za dużo osób, trafiłem na francuski). Jak się okazało, francuski był jeszcze gorszy od niemieckiego i jakimś cudem skończyłem ogólniaka z 2 :D W międzyczasie na własną rękę zacząłem naukę portugalskiego, ale dość szybko skończyłem. Potem na studiach miałem łacinę i starogrecki, ale rzuciłem to i poszedłem na zarządzanie, tu mam tylko angielski. Od października, jeśli czas i fundusze pozwolą, chcę zacząć naukę włoskiego w jakiejś szkole językowej. Więc się dzieje ;p
_________________
Qui non est mecum, contra me est
Per aspera ad astra
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 28 Kwiecień 11, 08:59   

Hehe. Ja właśnie studiuję filologię klasyczną :)

W szkole miałem angielski i niemiecki, dodatkowo w liceum troszkę (naprawdę śladowe ilości) rosyjskiego.

Teraz mam łacinę, grekę i włoski. Te dwa ostatnie najgorsze ;)
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Sardyna 
Wędrowiec


Gra w: Stronghold, Crusader, Stronghold 2
Wiek: 33
Posty: 18
Skąd: Włocławek/Łódź
Medale: Brak

Wysłany: 28 Kwiecień 11, 11:48   

Kacper napisał/a:
Hehe. Ja właśnie studiuję filologię klasyczną :)
Chłopie, skrzywdziłeś się :P To był świadomy wybór czy przypadek, że wylądowałeś na tym kierunku? Studiujesz coś jeszcze :) ? I jeśli można wiedzieć, jaka uczelnia?

Jedno muszę przyznać, filologia klasyczna to ciekawy kierunek, jednak ciężki, a pracy po tym zero. Wydaje mi się, że co najwyżej można zostać na uczelni i kontynuować naukę na studiach doktoranckich ;)
_________________
Qui non est mecum, contra me est
Per aspera ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz