ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Hrabstwo Edessy

Jak podoba ci się kampania ?
Jest świetna ! Bardzo mi się podoba.
0%
 0%  [ 0 ]
Mapy ładne, a kampania dobra.
60%
 60%  [ 3 ]
Trochę zbyt trudna, ale podoba mi się.
0%
 0%  [ 0 ]
Średnia, nie jest najlepsza, ale przejdzie...
20%
 20%  [ 1 ]
Dobra i ciekawa, tylko, że zbyt łatwa.
20%
 20%  [ 1 ]
Nie najlepsza.
0%
 0%  [ 0 ]
Słaba, nie podoba mi się.
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

  Wysłany: 11 Luty 10, 16:32   Hrabstwo Edessy

Oto fabuła do mojej kampanii do SH:C. (historia zmyślona)


Źle się dzieje w Edessie. Najazdy arabów są coraz silniejsze. Władca hrabstwa, Sir Gotfryd von Arrow postanowił coś z tym zrobić. Wyruszył ze swym wojskiem przeciwko napastnikowi. Po kilku zwycięstwach Arabowie jednak przerwali rozciągnięte już linie zaopatrzenia Gotfryda. Został on sam z garstką wiernych mu ludzi na terenach wroga, zmuszony do walki z góry skazanej na niepowodzenie. Jednak w Arrowie został ten płomień nadziei,która może zdziałać wszystko.



Sir Gotfryd

Wiek: 38
Stanowisko: Sir

Gotfryd jest jedynym spadkobiercą wojowniczego rodu Arrow. Sprawiedliwie rządzi hrabstwem Edessy. Jest znamienitym strategiem - umie przetrwać tam, gdzie giną wszyscy inni. Pewnie dlatego jeszcze żyje.


Wezyr "Bezlitosny"

Wiek: 40
Stanowisko: Wezyr

Wezyr znany jest ze swego okrucieństwa. Chodzą pogłoski, że gdy jeniec nie odda mu pokłonu, o północy w swoim lochu żywcem odrywa mu kończyny. Rzadko kiedy jego przeciwnik uchodzi z życiem.


Sułtan Szached

Wiek: 44
Stanowisko: Sułtan

Sułtan znany jest ze swej łagodności. Jego miasta obfitują w biblioteki i skwery, a jego poddani cieszą się dostatkiem. Chociaż dysponuje ogromną armią, sam nie jest wybitnym strategiem. W tych sprawach wyręcza go jego prawa ręka - Wezyr.


Hrabia Ludwik

Wiek: 36
Stanowisko: Hrabia

Hrabia zwany jest Wieprzem z powodu swej otyłości. Zdradził on krzyżowców i przystąpił do Sułtana. Jego "żołnierze" to zwykłe bandziochy, które mają mięśnie większe od mózgu. Sam też nie jest wybitnym strategiem, a jego taktyka to brutalna siła.


Proszę o oceny na temat fabuły, pierwsza misja będzie jutro.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Hunter 18 Luty 10, 16:01, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 10, 18:00   

wojownik123 napisał/a:
Stanowisko: Sir

Cóż ja nie jestem pewien czy to jest stanowisko...

Mam jeszcze pytanie do fabuły: Czy hrabia Ludwik jest hrabią Edessy? Jeśli jest nim sir Gotfryd, to mogłeś napisać "hrabia Gotfryd".

Jak dasz pierwszą misję, to raczej zagram (już mam kompa).
_________________
Good night white pride
Ostatnio zmieniony przez ponceriusz 12 Luty 10, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Luty 10, 13:32   Prolog

Prolog




Gotfryd, wyczerpany walkami osiadł na wzgórzu, by odzyskać siły. Lecz wrogowie nie śpią - będzie musiał się zmierzyć z liczną pogonią wojsk Wezyra, które bez litości niszczą wszystko, co im stanie na drodze


Porada: Zbuduj małą strażnicę w pobliżu kamieniołomów i obsadź ją kilkoma łucznikami. Ochronisz je wtedy przed podpaleniem.

Download: http://www.megaupload.com/?d=TUOJ8MBQ
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Hunter 21 Luty 10, 14:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 14 Luty 10, 14:05   

Mapa ładna. Trochę nie pasuje ta ścieżka taka falowata... Poza tym drzewa w prawym górnym rogu tworzą taki jakby "Trójkąt". Reszta lasów też wyglądają tak, jakby tworzyły kwadraty z tych drzew. tam gdzie jest ta trawa to w środku polecam zmienić de drzewa ściśnięte na oazę w samej mapie przyda się jakaś rzeczka najlepiej tam gdzie jest ta droga.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 14 Luty 10, 14:40   

Jak dla mnie mapa pasuje ;-)
Droga falowana też, i mam tylko dwa zastrzeżenia: ów drzewa i wyżyny z kamieniami w lewym dolnym rogu - powinny być bardziej... nieregularne.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 15 Luty 10, 09:58   

A jakie są oceny trudności mapy ?
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 15 Luty 10, 14:45   

Ja nie ściągałem. Oceniłem tylko krajobraz z minimapy :-P Może ściągnę... kiedyś...
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 15 Luty 10, 18:17   

Ja ściągnąłem. Mapa całkiem fajna. Tylko, że trochę zbyt łatwa. Wystarczył mi ten kamień, co był na początku, żeby otoczyć siedzibę, a konkretnie, to żeby zbudować bramę i "załatać" murem niektóre przejścia na wzgórzu. Wady:
-drzewa położone w nienaturalnych kształtach
-mógłbyś wygładzić trochę krawędzie tego wzgórza z kamieniem
-mógłbyś dać więcej drzew blisko oazy, a mniej tych tam dalej .
Reszta spoko.

7/10
_________________
Good night white pride
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 16 Luty 10, 11:10   Wąwóz

Wąwóz




Gotfryd, pomimo pierwszych sukcesów, musiał wycofać się ze swego stanowiska na
wzgórzu, ponieważ nie przetrzymałby tam ataku oblężniczego. Postanowił udać się w góry. Znalazł dobre miejsce do założenia siedziby - górski wąwóz. Będzie musiał dobrze zorganizować obronę, gdyż wróg będzie dysponował sporą przewagą liczebną.


Porada: buduj fortyfikacje na większej wysokości, aby twoi łucznicy dysponowali większym zasięgiem. Może ci się udać, gdy ochronisz ich przed licznymi procarzami wroga.

Download: http://www.megaupload.com/?d=FBZPYB3U
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Hunter 21 Luty 10, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 19 Luty 10, 13:00   

W tej misji przegrałem. :-( Może dlatego, że grałem tylko raz.
Ale jest całkiem fajna. Tylko, że bardzo kiepsko wygląda ta oaza na płaskowyżu obok kamieni. Nie wiem po co tyle składów zapasów, skoro i tak podczas całej gry jednego by nie zapełnili. Mógłby być też trochę bliżej kamienia, albo oazy (tej na dole).

Ogólnie 6/10. Gorsza od poprzedniej.
_________________
Good night white pride
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 21 Luty 10, 14:50   Pierwszy cios

Pierwszy cios




Gotfryd, po ciężkiej walce w kanionie, zebrawszy siły postanowił zadać pierwszy cios arabom. Na pierwszy cel obrał sobie mały obóz u stóp gór. Musi jednak pokonać także posiłki, które z pewnością dotrą do wroga.


Porada: Nie atakuj od razu. Najpierw zniszcz posiłki przeciwników, aby mieć wolną rękę.


Duwnload: http://www.megaupload.com/?d=315JZ4F0
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 8 Marzec 10, 18:09   

1. Download
2. Ocena:

Mapa fajna pod względem grywalności, ale natura kiepska. Na przykład trawa wzdłuż rzeki, cóż jest trochę nienaturalna. Nie chodzi o to, że nie powinno jej tam być, ale przeszedłeś od razu z "łąki przy oazie" do "krzewów", co daje kiepski efekt. Lepiej między tymi trawami dodaj "gęste krzewy", zrobi mapę lepszą.
Żelazo mogłeś dać w bardziej dostępnym miejscu, bo jak tam idzie pracownik, to zostaje postrzelony. A zabicie tych łuczników przed ostatnią inwazją jest zbyt niebezpieczne, bo nie posiadam tak dużo wojska, żeby mieć zarówno w zamku, jak i na atak. Obeszło mi się bez produkcji żelaza. Kamienia zresztą też, bo ten na początku wystarcza do budowy.
6,5/10 , gorszy krajobraz, ale fajniej się gra.

Dawaj więcej map, a jeśli czekasz najpierw na oceny, to poproszę innych w Twoim imieniu o ocenianie, bo w te mapy gra się całkiem fajnie, mimo, że minimapy nie prezentują się najlepiej.
_________________
Good night white pride
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 26 Marzec 10, 09:15   

Cóż, ma jeszcze kilka misji, ale kampy nikt nie ocenia. Znowu powróciła potęga makerska w SH:1. W związku tym kampanii nie dokończę (robić tylko dla ponceriusza?), bo tyko 1 osoba ocenia. Jakby ktoś chciał, to mogę w zipie wrzucić to, co mi zostało.

Pozdro, Wojownik
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz