ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowe odzywki przeciwników
Autor Wiadomość
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 10, 17:48   Dodatkowe odzywki przeciwników

Dzisiaj przeglądałem sobie folder SHC/fx/Speech i znalazłem bardzo interesującą rzecz: mianowicie wszyscy przeciwnicy mają wgrane bonusowe odzwyki z podhasłem o nazwie extra_01, np. Opat ma w tym wypadku ab_extra_01. Jeśli odsłucha się te nagrania, to można wywnioskować, że mowa w nich o późnej porze i długiej grze (Ryszard mówi, że gdy śpią lwy, czas, by gracz poszedł do łóżka). Spróbuje dzisiaj dotrwać do jakiejś późnej pory i przekonać się, czy rzeczywiście występują te dialogi :-) Co o sądzicie o tych inteligentnych odzywkach?
 
 
 
Krzysztof III 
Wolny chłop


Gra w: SHC
Wiek: 25
Posty: 82
Skąd: Ciechanów
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 10, 18:13   

Są dosyć fajne emir fajnie mówi oraz saladyn a kalifa i wilka nie znalazłem :-(

[ Dodano: 24 Styczeń 10, 19:29 ]
Grałem do 13 a na drugi dzień do 1 w nocy i Rysiek tak mówił :-)
_________________
Get ready for a nuclear attack. Thousands of tears shed, suffering and pain!
 
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 10, 18:37   

Kalifa znalazłem, a wilk, wieprz, wąż i szczur nie mają takich odzywek
 
 
 
Krzysztof III 
Wolny chłop


Gra w: SHC
Wiek: 25
Posty: 82
Skąd: Ciechanów
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 10, 18:49   

Bo oni mają nazwe all
_________________
Get ready for a nuclear attack. Thousands of tears shed, suffering and pain!
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 10, 17:23   

Hehe, bardzo śmieszne odzywki :p . Zapewne nieźle bym się zdziwił, gdyby mi Ryszard zaczął mówić, bym poszedł spać ;]. Myślę, że to jeden z żartów twórców, z podobnym spotkałem się w SH1: kiedyś przemówił do mnie w Menu głównym głos i powiedział, że już późno i czas spać (jakoś tak mniej więcej) :D .
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 10, 18:14   

Ja tam trzy odzywki słyszałem kiedyś, acz nie miały nic wspólnego ze spaniem.
Kalif: Zachowujesz się jak kulawy wielbłąd! Ja jestem mistrzem potyczek!
Szeryf: Rzeczywiście jesteś najokrutniejszym władcą tych ziem? Ah...Ile razy ja to słyszałem?
Marszałek: Czas wydaje się nie mieć końca w tych przeklętych piaskach, ot co!

Swoją drogą: ciekawostką jest fakt, iż zwykle jak ktoś wysyła wiadomość to jest pokazana tarcza z jego kolorem, np. jak wysyła pomarańczowy kalif to nad ekranem z jego wiadomością jest pomarańczowa tarcza. W przypadku tych wiadomości tarcza jest czerwona, jakbyśmy to my sami wysyłali wiadomość.
Zauwarzyłem też, że są po dwie wiadomości do danych sytuacji, np. jak prosimy Kalifa o pomoc w oblężeniu, to wysyła wiadomość "A więc Kalif musi ci pokazać, jak się walczy" natomiast obok jest wiadomość "Patrz i ucz się, psi synu!" itp.
Niektóre wiadomości zaś wyglądają, jakby jakiś lord atakował przeciwnika i proponował wspólny atak.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
wlidik 
Wędrowiec

Wiek: 30
Posty: 7
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 10, 21:13   

Właśnie, usłyszał ktoś tekst w grze umieszczony w folderze pod nazwą **_siege.wav ? Zagadką są też pliki all_, gdzie ponad połowy z nich nie mamy okazji usłyszec podczas gry (może na multi, nie wiem).
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 10, 11:54   

Pliki all_* są wtedy kiedy mamy w sojuszu przeciwników z Jedynki Strongholda:D Chociaż niektóre teksty all_* są dziwne np.: "Mogłeś zabić mego pana, ale on jeszcze powróci żądny zemsty!" tekst taki jakbyśmy zabili tą postać all:D Albo np.: plik all_add_player. Plik ten jest wtedy, kiedy dodajemy przeciwnika komputerowego do gry Skirmish. Może twórcy jeszcze się pokuszą się na tego all'a:D
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 10, 12:01   

Ja tylko raz usłyszałem, jak tamten sługa "pana" mówił: "Mój pan oświadcza chęć przejęcia twoich ziem. Przygotuj się!" Nie pamiętam, co trzeba dokładnie zrobić, żeby tak powiedział.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 29 Styczeń 10, 15:13   

Ja podmieniłem tego all'a pod Szczura:D
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 30 Styczeń 10, 14:40   

davis140 napisał/a:
Ja tylko raz usłyszałem, jak tamten sługa "pana" mówił: "Mój pan oświadcza chęć przejęcia twoich ziem. Przygotuj się!"

Ja to słyszę, chyba prawie zawsze, jak np. wilk kogoś zniszczy, ale nie mnie ani mojego sojusznika.
_________________
Good night white pride
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 30 Styczeń 10, 14:55   

Ja nie gram tak długo, więc nie słyszałem takich odzywek :-(
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 30 Styczeń 10, 17:11   

wojownik123 napisał/a:
Ja nie gram tak długo, więc nie słyszałem takich odzywek


Zawsze można posłuchać ich w folderze z grą :-D
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 08:08   

A widzieliście bada albo bad? Te pliki występują w kampaniach historycznych:D Ja bada(Bad arab) głosy dodałem Kalifowi:D A bad(Bad soldier) dodałem Ryśkowi:D
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 08:11   

Nie słyszałem tych odzywek (nie wszystkich), bo 4 misje w tej kampanii przechodziłem w 10 minut :-P a w jakich okolicznościach Kalif będzie u ciebie tak mówił, maciekolos?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz