ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Palestyna
Autor Wiadomość
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 19 Styczeń 10, 16:58   Palestyna

Chciałbym z Wami porozmawiać nt. Palestyny. Ostatnio czytałem trochę podręczników z historii i Księgi Machabejskie. Doszedłem do wniosku, że Palestyna to ogniwo wojen od zawsze. Żydzi, pomijając to, że żarli się między sobą bez przerwy, byli atakowani i zniewalani przez najpierw przez Persję: Antiochowie ZAWSZE się tam pchali. Potem Egipt: najpierw niewola, potem liczne intrygi Ptolemeuszy... Chwila wytchnienia za czasów Rzymu, z którym się skumplowali (do pewnego stopnia rzecz jasna). Kolejni byli Seldżukowie, którzy opanowali Ziemię Świętą na baardzo długi okres. W międzyczasie Europejczycy organizowali swoje krucjaty. No a w chwili obecnej Izrael nie potrafi się dogadać z nikim kompletnie...
Jerozolima była burzona kilkanaście razy. Żydzi byli mordowani przez Persów, Egipcjan, ginęli podczas wojen, a na koniec przez nazistów. A mimo to w Palestynie wciąż coś stoi.
Ciekawi mnie, CZEMU wszyscy tam się tak cisnęli? Wiadomo, w naszej erze chodziło o sprawy religijne: kilka różnych religii rywalizowało ze sobą o Ziemię Świętą. Ale PRZED Chrystusem? Przecież tam nie ma żadnych żyznych gleb, wodę czerpią tylko z jednej rzeki i jednego jeziora, nie ma tam żadnych specjalnych surowców...
Losy Palestyny są bardzo ciekawe. Polecam przeczytać biblijne Księgi Machabejskie - nie są one typowe, gdyż to bardziej kroniki historyczne.
 
 
 
biberholtz 
Osadnik


Gra w: Crusader
Wiek: 76
Posty: 26
Skąd: Texas
Medale: Brak

Wysłany: 1 Listopad 10, 18:59   

Widzę, że zadałeś za trudne dla wszystkich pytania :p
Bardzo mi przykro widząc posta, na którego nikt nie odpowiedział, więc postanowiłem się tym zająć. ;)
Cytat:
Ciekawi mnie, CZEMU wszyscy tam się tak cisnęli? Wiadomo, w naszej erze chodziło o sprawy religijne: kilka różnych religii rywalizowało ze sobą o Ziemię Świętą. Ale PRZED Chrystusem? Przecież tam nie ma żadnych żyznych gleb, wodę czerpią tylko z jednej rzeki i jednego jeziora, nie ma tam żadnych specjalnych surowców...

Hmmm, wiesz... dawne dzieje Palestyny to nic niezwykłego - wtedy wszędzie było bardzo krwawo :) I wcale nie jest tak, że tam niczego wartego wojaczki nie było. Byli przecież ludzie - ewentualni niewolnicy. Swoją drogą Żydów nikt nigdy nie lubiał... bo jak można lubić kogoś, kto ewidentnie wywyższa swą narodowość ponad inne? :)
Cytat:
No a w chwili obecnej Izrael nie potrafi się dogadać z nikim kompletnie...

Ho ho ho... alem się uśmiał jak to przeczytałem :)
Wiesz jak wygląda izraelska armia? Same amerykańskie maszyny! Mają również zapewnione bardzo silne amerykańskie wsparcie. I to w imię "pokoju na świecie" - więc za darmo :) Poza tym wiesz może, które państwo jako pierwsze uznało suwerenność Izraela? Tak, brawo, Związek Radziecki! Wniosek - te szczwane lisy mają swoich ludzi wszędzie! W Polsce też... no ale zboczyłem trochę z pierwotnego tematu, więc kończę swą wypowiedź. ;)
_________________
Wielka Kampania Historyczna do Crusadera
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz