ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić dobry realistyczny krajobraz?
Autor Wiadomość
Piter559 
Osadnik

Gra w: SHC, Sacred 2, Red Orchestra, Cs, Gothic
Wiek: 29
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 09, 19:31   Jak zrobić dobry realistyczny krajobraz?

Mam problem. Niedawno zacząłem bawić się edytorem map w Krzyżowcu i nie wiem jak zrobić realistyczny krajobraz, niestety nigdy nie widziałem pustyni :P . Proszę o Wasze propozycje ew. screeny z opisami jak co gdzie. Potem wrzucę linki do moich pierwszych mapek bo aktualnym miejscu pobytu mam za słabego neta.
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 09, 22:44   

Oki, spróbuję zrobić parę porad:
1). Wybierz miejsce na kilka drobnych oaz. Zrób najbierw duże nieregularne zatrawienie, potem przy brzegach lekko daj mniej bujną trawę, a potem trochę jałowej trawy. Dodaj na oazach palmy daktylowe, i ew. drobne stawiki.
2). Nie musisz jakiegoś świetnego i bujnego terenu robić, gdyż to pustynia. Na południu (W przpadku robienia otwartej pustyni, a nie np. nadmorskich terenów) daj piaszczyste tereny, i lekko smagaj tereny drobnymi pasmami wzniesień, by powstały lekkie wydmy.
3). Gdy robisz suche piachy pustyni, między piaskami rób trochę kamieni zmieszanych z piachem.

Na wzorzec dałbym pare mapek dobrych mapmakerów, np.
Mnie (Kokoju), Siwego, Lorda Smerfa

Warto używać też porad, tricków i innych urozmaiceń. Dobre tricki zna Al Ganonim, choć chwilowo rzadko jest na forum. Ew. możesz poszukać tematów z trickami.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Piter559 
Osadnik

Gra w: SHC, Sacred 2, Red Orchestra, Cs, Gothic
Wiek: 29
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Wysłany: 1 Styczeń 10, 14:03   

Mam jeszcze jedno pytanko: czy da się zrobić w mapie krzyżowca (nie w scenariuszu) jednostki neutralne, atakujące wszystkich graczy? Pytam bo zrobiłem taką mapkę 1 na 1. Gracze walczą o płaskowyż z zasobami (kamienie i ruda) i chciałbym dodać do obrony płaskowyżu jednostki neutralne, które będą kosić z postawionych tam wież.

Link do mojej 1 mapki.

http://www.speedyshare.co...Przestrze__.map

Mapa Krzyżowca na 4 graczy. Zrównoważona. Nie jest jakaś wybitna, ale zła chyba też nie jest :P . Podajcie jakieś propozycje co można by dodać.
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 5 Styczeń 10, 18:21   

Kokoju@
Ja też znam dużo trików, bardzo dużo, a tak poza tym to ja też robię dobre mapy.

Do piasku z kamieniami można dodać czasem kaktusa i normalne kamienie i wtedy wygląda lepiej. Jak otwieram mapę to mnie wywala do pulpitu( nie ta wersja).
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 6 Styczeń 10, 13:13   

Piter559 napisał/a:
jednostki neutralne, atakujące wszystkich graczy?

Da się jeśli jest mniej niż 8 graczy na mapie. Te jednostki muszą być takiego koloru, który nie ma żaden z graczy.
_________________
Good night white pride
 
 
Piter559 
Osadnik

Gra w: SHC, Sacred 2, Red Orchestra, Cs, Gothic
Wiek: 29
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Wysłany: 6 Styczeń 10, 16:35   

UP

Robiłem tak, dawałem na agresywne zachowanie, a łucznicy tylko stali, atakowali tylko jak się ich samemu zaatakowało
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 6 Styczeń 10, 17:52   

Powinni strzelać, mi tak działa.
_________________
Good night white pride
 
 
Piter559 
Osadnik

Gra w: SHC, Sacred 2, Red Orchestra, Cs, Gothic
Wiek: 29
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 10, 07:14   

Mógłby ktoś ocenić mapkę? Co dodać? Co odjąć?
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 10, 08:48   

Co do tego "Realistycznego krajobrazu" tutaj masz parę porad:
http://strongholdnet.gry-...opic.php?t=1200
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Piter559 
Osadnik

Gra w: SHC, Sacred 2, Red Orchestra, Cs, Gothic
Wiek: 29
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 10, 18:17   

A mógłby się ktoś wysilić na ocenę mapy?
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 10, 18:23   

To daj screena minimapy... ;d Na pewno ocenię. ;)
 
 
Piter559 
Osadnik

Gra w: SHC, Sacred 2, Red Orchestra, Cs, Gothic
Wiek: 29
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 10, 06:56   

oj to będziesz musiał poczekać tydzień, jestem aktualnie u siebie na chacie, ale cruska mam gdzie indziej zainstalowanego, a tam nie mam neta... Na ferie się wybieram jak nie zapomnę to zrobię.
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 10, 10:29   

Najlepiej to chyba pobrać mapę innych graczy, którzy umieją robić mapki i poobserwować krajobraz... To wszystko.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 10, 19:09   

Dobra, ja mogę pobrać, tylko odśwież, bo jest napisane na spedyshare "File not found. It has been either deleted, or it never existed at all. "
_________________
Good night white pride
 
 
Piter559 
Osadnik

Gra w: SHC, Sacred 2, Red Orchestra, Cs, Gothic
Wiek: 29
Posty: 46
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 10, 20:49   

za tydzień bo teraz nie mam dostępu do pliku :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz