ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Kokoju
19 Styczeń 10, 13:48
Pomysły na dalsze kampanie
Autor Wiadomość
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 25 Listopad 09, 21:11   Pomysły na dalsze kampanie

Trochę za wcześnie, ale przydałoby się uzgodnić jakiśtam plan. Ja bym proponował tak:

Kampania pierwsza: Podboje Aleksandra (SHC)
Kraj: Grecja
Lata: 353-323p.n.e.
Bohater kampani: Aleksander Macedoński
Opis: "Na przestrzeni wieków kultura hellenistyczna była bardziej wykształcona od innych, i opierała się wielu narodom. Jednakże Persji udało się podbić kraje Azji Mniejszej, i stała się ona największym imperium ówczesnych krajów, i nawet Grecja widziała w niej zagrożenie. Macedonia, niewielki kraik na północy Hellady uważany przez Greków za mało kulturalny i barbarzyński, podbiła całą Grecję. Jej król, Filip miał marzenie pokonania Persów. Wkrótce narodził mu się syn Aleksander, który kontynuował jego ideę. Stał się on dzięki temu jednym z największych zdobywców w historii ludzkości"

Kampania druga: Dzieje Wilhelma (SH)
Kraj: Normandia; Anglia
Lata: 1028-1087
Bohater kampanii: Wilhelm Zdobywca
Opis: Młody Wilhelm został szybko władcą Normandii i Anglii, przez co wielu możnych zaczęło przeciw niemu spiskować. Młody król jednak pokonał ich, i rozpoczął walki wśród swoich wrogów. W uznaniu dla jego zasług, Wilhelm dostał przedomek "Zdobywca", i został jednym z największych włądców angielskich.

Kamapnia trzecia: Krucjata Lwa (SHC)
Kraj: Anglia
Lata: 1157-1199
Bohater kampanii: Ryszard Lwie Serce
Opis: Po wielu zmaganiach Wilhelm stworzył wielkie angielskie imperium, a jego potomkowie utrzymali je w ryzach. Niecały wiek po jego śmierci na tron wstąpił wielki prawy wódz, Ryszard Lwie Serce. Postanowił on wyruszyć na wielką krucjatę przeciwko największym wrogom Europy: Saracenom.

Kampania czwarta: Podboje władcy polskiego (SH)
Kraj: Polska
Lata: 1629-1696
Bohater kampanii: Jak III Sobieski
Opis:" Niewiele znaczący kraj zwany Polską nie wyróżniał się zbytnio od innych krajów Europy. Standardowo, władcy wstępowali, walczyli, ginęli, ich synowie zostawali królami, walczyli, ginęli, i tak dalej. Jednakże w czasach renesansu urodził się człowiek, który byłstworzony do wielkich czynów. Piął się po drabinie faudalnej, od chorążego, przez marszałka, po hetmana polnego i wielkiego, aż do władzy w Polske. Jego zmysł taktyczny i setki wygranych bitem w Turkami uczyniły z niego wielkiego władcę."
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 25 Listopad 09, 21:17   

Hmm... Ogólnie to może być. ;-) Chciałbym tylko zaznaczyć, iż w czasach Jana Sobieskiego już chyba dużą rolę odgrywały armaty i wszelka broń palna, aczkolwiek na pewno jest sposób, aby sobie z tym poradzić.

Ze sprawą armat i ich roli w kampanii ofc.
 
 
MaxMacior 
Burżuj


Gra w: Null
Posty: 151
Skąd: Sam nie wiem...
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 26 Listopad 09, 06:29   

Kokoju napisał/a:
Kamapnia trzecia: Krucjata Lwa (SHC)
Kraj: Anglia
Lata: 1157-1199
Bohater kampanii: Ryszard Lwie Serce
Opis: Po wielu zmaganiach Wilhelm stworzył wielkie angielskie imperium, a jego potomkowie utrzymali je w ryzach. Niecały wiek po jego śmierci na tron wstąpił wielki prawy wódz, Ryszard Lwie Serce. Postanowił on wyruszyć na wielką krucjatę przeciwko największym wrogom Europy: Saracenom.


My będziemy robić w kampanii taki sam zamek Ryszarda co w grze zwykłej? Bo jeśli tak to ktoś może zrobić krajobraz a ja zamek Ryśka. Co o tym myślicie?
_________________
Ja vs. Wilk
SH:3
Kto Wygra?
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 26 Listopad 09, 10:03   

Kokoju napisał/a:
Jak III Sobieski



Bardzo ładnie, ale twoim starym zwyczajem pragnę przedstawić ten mały błąd :mrgreen:
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 26 Listopad 09, 14:25   

Kokoju napisał/a:
Krucjata Lwa (SHC)

Głupia nazwa, lepiej 3 krucjata, lub wyprawa Ryszarda Lwie Serce.
Kokoju napisał/a:
Bohater kampanii: Jak III Sobieski

W Twierdzy nie odtworzysz, tych czasów, radziłbym Bolesława Chrobrego, lub Kazimierza Wielkiego.

Ja mam jeszcze pomysły:
Kampania piąta: Walki Anglikanów z Katolikami w Anglii (SH)
Kraj: Anglia
Bohater kampanii: eee... do końca nie wiem, historyk coś wymyśli
Lata, to były chyba głównie XVI-XV w.

Jeszcze może być wojna stuletnia 1337-1453 (Między Anglią a Francją).
_________________
Good night white pride
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 09, 15:14   

A co powiecie na to (troche komedyjny temat) ,, Przygody Asterixa Gala" Pamiętacie bohatera komiksu Goscinnego ? Można by zrobić trochę wesołą kampanię na podstawie filmów pełnometrażowych o nim. Byłaby ciekawa,bo bohaterowie pokonywali wiele silniejszych wrogów.
Była by trochę fantasy, np. 1 epizod byłby w s1, gdy bronili swojej wioski, a drugi epizod s:c gdy pomagali przy budowie zamku Kleopatry. Co o tym myślicie?
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 09, 15:38   

Oj marny pomysł.(mówię o tym Wojownika)
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 09, 16:59   

najpierw skończcie bieżącą. potem pomyślimy o innych.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
MaxMacior 
Burżuj


Gra w: Null
Posty: 151
Skąd: Sam nie wiem...
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 27 Listopad 09, 17:19   

Może by tak o Holandii zrobić? O mieście Amsterdam może. Taką kampanie o współczesnej stolicy. Ale coś o Polsce najpierw.
_________________
Ja vs. Wilk
SH:3
Kto Wygra?
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 09, 17:30   

Może po prostu kampanię o historii Polski?
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 09, 18:40   

szeryf miał dobry pomysł, o kampanii z krzyżakami, którą chciał zrobic w krzyżowcu (...) mozna ją zrobic w sh1 i kontynuować jego pomysł
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 09, 22:33   

Nie wiem, SHC dostarczyła już chyba dużo kampanii o krzyżakach, a właściwie krzyżowcach (Zastanawiam się, czy to nie aby błąd czy archaizm. W końcu krzyżak to właściwie pająk, zaś dawniej Polacy mówili "Jak chcieli".)
Według mnie możnaby np. skupić sie potem na jakiejś historii, i zrobić dużo misji w ciągu których zmieniali się władcy.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 09, 15:19   

Wiem, coś mi takiego strzeliło do głowy. A co do tych pomysłów na poważnie to można by zrobić kampe o walkach Mieszka z Niemcami. Postacią główną byłby mniejszy dowódca strzegący ziem położonych koło Odry, w późniejszych misjach by się zdobywało Niemcy.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
MaxMacior 
Burżuj


Gra w: Null
Posty: 151
Skąd: Sam nie wiem...
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 28 Listopad 09, 15:54   

Mam pewną zmyśloną historię opartą na współczesnych nazw miast ale tu chodzi o Holandię a mianowicie o Amsterdam. Mam przedstawić szkic? :?:
_________________
Ja vs. Wilk
SH:3
Kto Wygra?
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 09, 19:22   

Nie zaszkodzi przedstawić szkicu, więc wstaw jeżeli chcesz.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz