ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Nikt się nie spodziewał...
Autor Wiadomość
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 16, 16:53   Nikt się nie spodziewał...

Przeglądając sobie dzisiaj swój edytor map w strongholdzie znalazłem taką oto mapkę. Nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego rok temu jej nie wrzuciłem(chyba, że o czymś nie wiem :o ), ani czy jest jakkolwiek grywalna(i tak nikt tego nie sprawdzi :p ), ale doszedłem do wniosku, że jest to jeden z najbardziej imponujących zamków jakie stworzyłem kiedykolwiek(obok Belhartu i Ragnsburgu) i szkoda, żeby gdzieś kiedyś zniknął nie ujrzawszy światła dziennego. Prezentuję wam zatem, po nie wiem jak długim czasie niewrzucania nic na forum(i ogólnej szczątkowej aktywności z mojej strony) mapę o nazwie:

AREDIUM



Fabuła: Kiedyś jakaś była, ale zapomniałem już jaka.

POBIERZ!

Pozdrawiam i zachęcam do pooglądania(bo za długo już na tym forum jestem, by się łudzić, że ktoś w nią zagra, z resztą sam też bym w nią nie zagrał) :-)
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 16, 19:01   Re: Nikt się nie spodziewał...

Threeth napisał/a:
ani czy jest jakkolwiek grywalna(i tak nikt tego nie sprawdzi :p )

I tu się mylisz :D , ja z chęcią zagram ;-)

Ostatnio po roku też odpaliłem "Twierdzę" i nawet "złapała" mnie wena :) . Przez ciebie zacząłem się nawet zastanawiać, czy też czegoś tu nie wrzucić :D

P.S. Oto owoc mojej weny :D
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 16, 21:17   

Hah, jak zagrasz, to daj znać czy jest ok, czy coś zmienić :) . Bardzo ciekawe zamki, ja mam zawsze taki problem, że jak już zrobię jakiś ciekawy i pomysłowy zamek, to zazwyczaj nie chce mi się robić krajobrazu, scenariusza, etc. dlatego mam(albo miałem) całkiem sporo map na których stoi zamek, parę wzgórz i nic poza tym :D . Jeśli zamieścisz, to chętnie pooglądam.
Wydaje mi się, że przy obecnej kondycji forum nie ma sensu na siłę kończyć map. Można by w zasadzie zrobić jakiś temat, w którym dawni mapmakerzy(którzy jeszcze żyją w ogóle :D ) wrzucali by swoje niewykorzystane pomysły i niedokończone mapy. Tak do pooglądania dla innych zainteresowanych po prostu. Nie oszukujmy się, jeśli ktoś robił jakąś kampanię czy coś, to już jej nie skończy, bo i po co, skoro społeczność dogorywa.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 16, 21:18   

Ja również w tą mapę zagram :D Właśnie pobieram :p
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 16, 21:53   

Threeth, to jest niezły pomysł, bo po co w sumie zakładać nowe tematy jak i tak nikt za bardzo tego nie będzie oceniał, a kończenie tych map jest faktycznie na siłę dla samego siebie.

Co do mapy, to tak na pierwszy rzut oka tylko mogę teraz coś napisać (jutro mnie nie będzie, więc bądź cierpliwy :D ) . Bardzo fajny kształt tego zamku, chociaż ten pomysł z podwójnym murem jest dość dziwny :) , ale z drugiej strony jakby był tej grubości co odległość między tymi dwoma murami to by brzydko wyglądał.

Póki co odpaliłem ją na kilka minut i jest zdecydowanie za dużo drewna, przez które połowę czasu gry można poświęcić na uzupełnianie luki między dwoma pierwszymi murami murem z drewna ;-) .
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 16, 22:15   

Drewna jest tak dużo dlatego, że mieszkańcy zamku sobie wycinali stopniowo las w trakcie gdy wykańczałem mapę i nie przyszło mi do głowy, żeby wyczyścić skład zapasów :D Poprawię to potem może.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Szanuj 
Wędrowiec

Posty: 5
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 16, 15:05   

Rzeczywiście wygląda imponująco :) podoba mi się pomysł z tą suchą fosą przed trzecią warstwą murów.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 16, 16:16   

Szanuj, zawsze mi się podobało takie bawienie się poziomami wysokości, ta sucha fosa ma dodawać masywności cytadeli, jako iż mur wydaje się przez to wyższy(i zwykle jest).

Btw. Przeglądając mapy na komputerze zauważyłem, że każdy mapmaker na forum buduje zamki w inny, charakterystyczny sposób. Np. z tego co widzę zamki Nidora są bardziej ciasne i "skondensowane", kiedy moje są o wiele bardziej przestronne i "rozłożyste". Zamki Kupca Hrupkuw są bardzo ciasne i "wąskie", a twierdze Siwego cechuje prostota i swego rodzaju "klasyczność". Jest to zauważalne do tego stopnia, że raczej nie sprawiłoby mi większych problemów dopasowanie map do twórców(nawet gdybym ich wcześniej nie widział) :D






Wystarczy popatrzeć na te screeny, lub na te podesłane przez Nidora parę postów wyżej, żeby zobaczyć pewne charakterystyczne cechy. Np. większość moich zamków jest zrobiona z trzech warstw murów, z dość charakterystyczną cytadelą i prawie pustym wnętrzem, no i zazwyczaj zajmują 3/4 mapy :D . Niby gra ma prosty edytor z niezbyt dużą liczbą funkcji, a daje tyle możliwości.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 16, 18:27   

Aktualnie nie mam Twierdzy na komputerze, ale z pewnością mapę bym ograł w innym wypadku. Swoją drogą ruch się tutaj zrobił jak nigdy xD. Zamek jak zwykle świetny i w Twoim stylu, choć jeśli miałbym porównać go do innych Twoich najlepszych map, nie mógłbym powiedzieć, że jest lepszy, czy też gorszy. Wszystkie są po prostu na najwyższym poziomie.
A jeśli miałbym wspomnieć o zamkach Nidora, to muszę powiedzieć to samo. Najwyższy poziom, choć inny styl, tak jak wspomniał Threeth. Każdy wypracował sobie jakiś swój ulubiony sposób na tworzenie map i mniej lub bardziej się go trzyma.
I każdy z tych stylów prezentuje się znakomicie, choć są czasami bardzo odmienne.

Cytat:
Zamki Kupca Hrupkuw są bardzo ciasne i "wąskie"

Nie mogę się z tym nie zgodzić, rzeczywiście lubię dużo upychać w zamkach i wszystko ładnie układać, choć czasami zdarzy mi się też zrobić zamek z większym rozmachem, ale zazwyczaj i tam jest ciasno xD.
To chyba moje największe zamki no i w tych dwóch pierwszych, nawet nie jest, aż tak ciasno:




Dodam, że też miałem kilka projektów, których nie pokazałem, no ale niestety przepadły na zawsze.
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 16, 09:48   

No tak Kupiec Hrupkuw ma rację co tu dużo pisać Threeth, ta nowo opublikowana mapa jest jak każda inna twoja, czyli świetna :D . Osobiście uważam jednak, że twierdza Belhart ( jeśli to ta mapa z pierwszego screena) jest najlepsza, może dlatego, że jest najbardziej ciasna i zwarta :) . Btw. Ta mapa chyba powstała zanim zarejestrowałem się na forum :D

Nasze mapy rzeczywiście są bardzo odmienne, ale dodam jeszcze, że uwielbiam bawić się murem tzn. robić dużo różnych wysokości, parapetów, ozdób etc. i w życiu bym nie zrobił takich map jak wy, bo mi to po prostu nie wychodzi.

P.S. Wbrew temu co wcześniej pisałem spodziewajcie się opublikowania w pełni skończonej mojej mapy :D
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 16, 13:28   

Nidor, Tak, Belhart to ta pierwsza, był to mój pierwszy tak duży projekt, zrobiłem go na pierwszą edycję konkursu mapmakerskiego(czyli w bardzo zamierzchłych czasach :D , więc bardzo możliwe, że wtedy nie było Cię na forum jeszcze), mimo, że tego konkursu nie wygrałem, jest to moja ulubiona mapa, bo jest taka najbardziej "kompletna" i włożyłem w nią najwięcej pracy. Btw. czekam na mapę w takim razie. :)

Swego czasu miałem strasznie polubiłem robienie zamków z minimalnym użyciem wież, widać to na drugim screenie i zwłaszcza na trzecim, gdzie w całej twierdzy jest jedna mała wieżyczka :D , ale potem jakoś od tego odszedłem, nie żeby wyglądało to jakoś źle. W najnowszej mapie już zrobiłem normalne wieże.
Btw. ja nigdy nie zrobiłbym zamku wzorowanego na rzeczywistym, czy ogólnie zamku wcześniej zaplanowanego. Każda moja mapa powstawała tak, że po prostu odpalałem sobie edytor map, robiłem jakąś cytadelę, potem drugi pierścień murów, potem trzeci(zwykle najbardziej problematyczny), nawet jak początkowo nie planowałem robić trzeciej warstwy murów, to zwykle kończyło się tak, że mi się nie podobało i finalnie ją dodawałem(tak było w przypadku Belhartu). Po prostu odpalałem sobie edytor, stawiałem murek po murku i w końcu coś powstawało :D (stąd te zamki są takie ogromne i puste zazwyczaj), dlatego zawsze byłem pełen podziwu dla ludzi, którzy potrafią odtworzyć rzeczywiste zamki prawie 1:1 w strongholdzie.

Kiedyś próbowałem zrobić całkowicie drewniany gród z drewnianymi murami, wieżami, schodami etc. ale straciłem do tego cierpliwość(każdy chyba wie jak czasochłonne jest robienie takich trików z drewnianymi elementami), gdybym ten projekt skończył, mógłby być moim najlepszym, no ale trudno... :D Tak to miało mniej więcej wyglądać.


Tak paradoksalnie, to moim największym wkładem w rozwój polskiej sceny mapmakerskiej prawdopodonie nie były mapy(których nie zrobiłem jakoś szczególnie dużo w porównaniu z innymi), a poradnik trików(opublikowany ponad sześć lat temu :o , ciężko mi uwierzyć w to, że to tak dawno), który wyjaśnił sztuczki takie jak np. śnieg, czy pojedyncze kratki pszenicy, bo z tego co mi się wydaje, to wcześniej może jedna, ew. dwie osoby wiedziały jak je wykonać na tym forum.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz