ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[problem techniczny] Problem z uruchomieniem gry.
Autor Wiadomość
Emilandia 
Wędrowiec

Gra w: Twierdza, Krzyżowiec, Stronghold 2 deluxe
Posty: 6
Medale: Brak

  Wysłany: 2 Marzec 16, 13:15   [problem techniczny] Problem z uruchomieniem gry.

Witam,
Posiadam grę Stronghold 2 deluxe, ale mam problem z uruchomieniem gry. Otóż po ukazaniu się ekranu startowego i załadowaniu pasku ładowania (?). Gra się wyłącza i dostaję komunikat że: system windows znalazł błąd, poinformuje cię gdy łaskawie dowie się o co mu chodzi.

Z początku myślałam że mam coś nie tak z ustawieniami, ale po zmianie na minimalne, sytuacja się powtarza. Również wątpię żebym nie spełniała wymagań sprzętowych. Wiem również że z samą grą nie ma problemu bo po zainstalowaniu na innym komputerze (o gorszych parametrach sprzętowych!) wszystko było ok.

Tak więc pomocy, bo obecnie jestem uziemiona w domu i nie ma co z życiem robić to myślałam że sobie pogram a tu takie rozczarowanie :(
Jeżeli już ktoś opisał tutaj podobny problem, to przepraszam że się powtarzam.
_________________
Emi :)
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 2 Marzec 16, 17:47   

Jaki masz system operacyjny ? Jest jakiś dokładniejszy kod błędu, czy tylko informacja, że coś jest nie tak i gra została zamknięta ? Gra jest oryginalna ?
 
 
 
Emilandia 
Wędrowiec

Gra w: Twierdza, Krzyżowiec, Stronghold 2 deluxe
Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 4 Marzec 16, 11:08   

Windows 7, Cytuję: " Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi Cię, jeśli istnieje dostępne rozwiązanie." Gra jest oryginalna.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Marzec 16, 00:37   

Próbowałaś przeinstalować? xD

Jak to nie pomoże, to spróbuj może pokombinować z ustawieniami grafiki, z rozdzielczością np. ustaw na taką jaką masz ustawioną w systemie ;) .
 
 
Emilandia 
Wędrowiec

Gra w: Twierdza, Krzyżowiec, Stronghold 2 deluxe
Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 5 Marzec 16, 16:49   

Odinstalowywałam ją i instalowałam znów kilka razy - bez skutku. A jak już wspomniałam zmieniałam już ustawienia graficzne, też nic to nie dało.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 5 Marzec 16, 17:23   

Tryb zgodności ze starszymi systemami i uruchamianie jako administrator nic nie dają?
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 5 Marzec 16, 17:31   

Tak jak Maciek napisał, trybu zgodności z poprzednimi systemami i trybu administratora też próbowałaś? Na drugim komputerze też jest windows 7? Oba są 32 lub 64 bitowe, czy różne?

Możliwe też, że antywirus gryzie się z grą, sprawdź czy gra zadziała gdy ten jest wyłączony. Jeżeli tak, jeśli to możliwe, dodaj program do wyjątków.

Ew. możesz zainstalować nowszy sterownik do karty graficznej, albo przeinstalować ten, co już masz. Też czasem rozwiązuje problemy.

W niektórych starszych grach odpalanych na nowszych systemach błąd powiązany jest z płytą, tj. nie da się uruchomić gry, gdy ta wymaga płyty w napędzie. Tak było z heroes3 w moim przypadku. Jednak na to bym nie stawiał, skoro gra dociera aż do ekranu ładowania.

Można też spróbować zainstalować grę w trybie administratora, albo nawet ze zgodnością z XP; prawy na .exe instalatora i zgodność; może jakiś plik nie jest rejestrowany poprawnie na win7, a ze zgodnością zostanie dodany.

http://stronghold.heaveng...=26,3924,30,all
Tu ktoś miał problem i co ciekawe, rozwiązał go instalując starszy sterownik. Ja takiego zachowania nie pochwalam, bo śmieci komputer, ale możesz spróbować to też zrobić, jeśli chcesz.

Daj znać jak poszło!
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Emilandia 
Wędrowiec

Gra w: Twierdza, Krzyżowiec, Stronghold 2 deluxe
Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 6 Marzec 16, 18:13   

Okey, chyba zepsułam już do końca.
1. Wyłączyłam antywirus.
2. Zmieniłam tryb zgodności.
3. Uruchom jako administrator. (Przyznaję, mogłam nie stosować waszych wszystkich rad na raz ale niecierpliwa ze mnie kobieta :) .
Rezultat: "Nie znaleziono punktu wejścia procedury ?isEnglish@LocaleMgr@dRAGONFLY@@AQE_Nx2 w bibliotece dragonfly.dll. "


Czy to znaczy że mam problem z jakimś plikiem? A i jeszcze jedno, ona powinna działać po instalacji bez płyty tak? Tak samo jak jedynka? Bo jak tak to chyba już naprawdę zepsułam.
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 6 Marzec 16, 21:23   

Tak, problem jest z plikiem. Możliwe, że po jednej z operacji którą podjęłaś coś uniemożliwiło programowi "skontaktować" się z tym plikiem, przynajmniej tak ja bym to widział.
Jeżeli cofniesz te operacje, tj. włączysz antywirusa ponownie (mam nadzieję, że to oczywiste i dawno zrobione), wyłączysz tryb administratora i tryb zgodności, a będzie dalej taki komunikat występował, niestety, będziesz musiała przeinstalować ponownie. Tym razem jednak, włącz instalator może w trybie administratora.

Niestety nie posiadam SH2, więc nie wiem, czy wymagana jest płyta, choć wydaje mi się, że tak. Nie pamiętasz jak na 2 komputerze odpalałaś?

Na przyszłość, przy naprawie błędów nigdy nie rób kilku czynności naraz :P Bo jak problem naprawisz, to się nie dowiesz, co dokładnie go naprawiło.
Na razie ja bym wykluczył antywirusa jako powód.

Edit: Aha, pamiętaj, że przy odinstalowywaniu najlepiej skorzystać z "dodaj/usuń programy" w panelu sterowania, wtedy mamy raczej pewność, że na komputerze nie pozostaną jakieś śmieci, uniemożliwiające poprawne działanie aplikacji po ponownej instalacji.
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Marzec 16, 21:51   

Jak zainstalujesz jeszcze raz (najlepiej w inne miejsce na dysku), to powinno nie być problemu :) .

Masz zainstalowany odpowiedni DirectX?

Generalnie na Windowsie 7 nie powinno być problemów... Twierdza 2 zdaje się, że powinna działać z płytą.
 
 
Emilandia 
Wędrowiec

Gra w: Twierdza, Krzyżowiec, Stronghold 2 deluxe
Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 7 Marzec 16, 20:54   

Opcje dodaj/usuń uważam za oczywistą.
Przeinstalowałam i działa. :)
Dzięki chłopaki :*
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 8 Marzec 16, 01:33   

Nie ma sprawy ;)

Czyli wystarczyło samo przeinstalowanie, czy z którejś rady jeszcze skorzystałaś? Fajnie jakbyś opisała, co dokładnie zrobiłaś w przypadku, gdyby ktoś miał podobny problem :D .
 
 
Emilandia 
Wędrowiec

Gra w: Twierdza, Krzyżowiec, Stronghold 2 deluxe
Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 9 Marzec 16, 10:40   

W sumie zrobiłam wszystko co się dało :P

Zmieniłam tryb zgodności na XP z dodatkiem Service Pack 2 - to mi zasugerował system.
Uruchomiłam w trybie administratora.
Zaktualizowałam direx.
Nie zadziałało. Przeinstalowałam. I na w/w trybie zgodności i uruchomieniu administratora zadziałało. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz