ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa pod tytułem "Stare Ziemie"
Autor Wiadomość
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 14 Wrzesień 15, 11:16   Mapa pod tytułem "Stare Ziemie"

Oto moja kolejna mapa. Muszę przyznać że już nie miałem pomysłu na fabułę, więc zamiast inwazji stworzyłem mapę swobodnego budowania. Mam nadzieję że się spodoba. Pozdrawiam.


Link do mapki:
http://www.speedyshare.com/3TAwz/Stare-Ziemie.map

----------------------------------------------------------------------------------------------
17.09.2015
Wykonałem kilka poprawek odnośnie lasów, i krzaków. Drzewa powinny teraz się rozrastać. Oto wersja końcowa mapy (mam taką nadzieję).
Pozdrawiam.

Link do wersji końcowej mapki:
http://www.speedyshare.com/Dsbau/Stare-Ziemie.map

0.jpg
Plik ściągnięto 3172 raz(y) 17,35 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 165,26 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 44 raz(y) 201,53 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 40 raz(y) 188,91 KB

Ostatnio zmieniony przez Barnak 17 Wrzesień 15, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 14 Wrzesień 15, 13:50   

Muszę powiedzieć, że mapa zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Nie wiem, czy było to celowe, czy nie, ale bardzo podoba mi się pomysł stworzenia niejako trzech miejsc na zamek - w ruinach starej warowni, na wysokim wzgórzu na bagnach i w "czystej" okolicy koło wodospadu. Świetne posunięcie ;) .

Co do samej mapy - dobrze, a jak na osobę jeszcze szerzej nie znaną w naszym mapmakerskim światku - świetnie - wykonana, choć brakuje jej jeszcze dopracowania paru szczegółów/miejsc. Bardzo spodobał mi się ten most na północnym-zachodzie. Niewielki, ale prezentuje się znakomicie! Bardzo dobrze wykonany także wodospad i skały koło niego - nie da się mu nic zarzucić.

Niestety, ale troszkę zbyt dużo pustej przestrzeni na wschód od wodospadu aż do bagien. Wiadomym jest, że musi być miejsce na postawienie zamku (na tym wzniesieniu), ale przydałoby się tam chociaż trochę zróżnicować teren, dodać może kilka krzaczków itd. O ile wodospad, jak się rzekło, wykonany poprawnie, o tyle niepotrzebnie jest tam tyle tych takich drobnych kamyczków, czy co to tam się znajduje przy brzegu jeziora jeden obok drugiego. Średnio to wygląda. Samo jezioro dobre, ale przydałoby się troszkę dopracować brzeg. Trochę zbyt małe różnorodność drzew (a wręcz jej brak) na wschód od ruin zamku i na zachód od bagien.

Z pewnością chciałeś zrobić 'coś innego' umieszczając tam taki fikuśny mały wodospad na północy, ale mnie osobiście niezbyt się to widzi, gdy jest w nim tyle tych spadów ;) . Sugeruję pobawić się najmniejszym pędzlem narzędziem obniżenia i podwyższenia terenu, bo można osiągnąć ciekawe efekty - zobacz na moją mapę Castellum ad Fluminem, misję 2 i 5 kampanii Amor Patriae Nostra Lex.

Ogólnie mapa jest naprawdę dobra, a jak poprawisz, czy raczej dopracujesz, te kilka elementów, to będzie znakomita ;) . Czekam na efekty prac!
 
 
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 15 Wrzesień 15, 14:52   

Witam. Troszkę dopracowałem te miejsca, o których wspomniałeś w komentarzu. Między innymi wypełniłem te puste przestrzenie, oraz poprawiłem brzeg jeziora. Urozmaiciłem również lasy (wymieszałem gatunki drzew, porozmieszczałem krzewy). Co do wodospadu to na początku mi się podobał, lecz po Twej uwadze poprzyglądałem mu się trochę, aż w końcu sam stwierdziłem, że kijowo wyszedł. Więc zmieniłem i jego.
Cóż, mam nadzieję że teraz mapa wygląda lepiej. Czekam na komentarze.
Pozdrawiam.

Link do mapy:
http://www.speedyshare.com/Yhr2j/Stare-Ziemie.map

PS:
Mam jeszcze pytanie. Po odpaleniu rozgrywki cały las niesamowicie szybko wymiera. Nie mam pojęcia dlaczego. Jeśli ktoś zna odpowiedź, to bardzo proszę o pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz