ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[kampania] Gniazdo Żmij
Autor Wiadomość
Volda 
Wędrowiec

Wiek: 24
Posty: 23
Skąd: Żary (lubuskie)
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 13, 11:18   [kampania] Gniazdo Żmij

Prolog


Sir długoręka powierzył Tobie jako najwyższemu dowódcy szczytne zadanie poprowadzenia armii i zniszczeniu najsilnieszej armii Węża - Wężowej Gwardii. Niestety bitwa nie poszła po twojej myśli i zostaliście zdziesiątkowani. Uciekając wraz z garstką ludzi, znalazłeś się w samym sercu imprerium weża. Ciekawe czy uda Ci się odpokutować za dezercję.


1- W głębi lasu




Wraz z garstką ocalałych ludzi rozbiłeś mały obóz w wielkim lesie. Twoi poddani są wykończeni i umierają z głodu, musisz się tym zajac. Ponad to zacznij produkować broń. Wąż wcześniej czy później nas znajdzie. 50 dalej obozuje jego elitatny oddział - Wężowa gwardia i módl się by cię nie znaleźli.


Optymalny poziom gry: Normalny
Rady: Drzewo jest łatwopalne.
Zwycięstwo: Uzbieraj wymaganą ilość broni
Porażka: Lord nie żyje

2- Zabawa w chowanego




Cudem udało Ci się uciec przed Wężową Gwardią. Skierowałeś się w strone gór, gdzie przeszłeś przez kanion i zaatakowałeś od tyłu słabo broniony zamek Węża - Nest i przejąłeś go. Ponad to zawaliłeś przejście przez kanion, więc gdyby Wężowa gwardia chciała cię dopaść musiałaby iśc setki mil na około. Teraz pozostaje ci tylko obronić zamek.


Optymalny poziom gry: normalny/trudny
Rady: Pikinierzy mają twarde łby
Zwycięstwo: Przetrwać do końca
Porażka: Lord nie żyje

3- Martwe bagna




W Nest twoi ludzie mogli odpocząć a wszystkie okoliczne oddziały wroga rozbiły się o twoje mury, jednak kończyło ci się jedzenie. Postanowiłeś udać się w dół rzeki, na bagna. Twój zwiadowca odnalazł wysepkę na, której moglibiśmy się osiedlić. Ponieważ po raz kolejny sprawił się tak dobrze mianowałeś go na giermka.


Optymalny poziom gry: normalny/ trudny
Rady: Po bagnach idzie się wolniej
Zwycięstwo: Przetrwaj
Porażka: Lord nie żyje

4- Rozbrojenie




Bagna okazały się doskonałym miejscem na osade. Rozpocząłeś budowe palisady gdy pędem przyjechał zwiadowca z niemal zajechanym na śmierć koniem. Dowiedziałeś się od niego ,że Wąż gromadzi ogromną ilość broni i zbroi w górskim zamku Scale i zamierza utworzyć nową wielką armię godną Wężowej Gwardii. Czym prędzej wyruszyłeś z najlepszymi ludźmi go przejąć. Ponad to rozkazałeś swemu zaufanemu słudze i giermkowi - Wiliamowi wyruszyć wgłąb bagien i wybudować nową, silną twierdzę. Miejmy nadzieję ,że szturm się uda, bo to nasza jedyna nadzieja.


Optymalny poziom gry: Łatwy
Rada: Ciężko strzelić przez mur
Zwycięstwo: Zamek zdobyty
Porażka: Oblężenie nieudane

5- Ostatnie oblężenie




Co prawda szturm się udał, ale i tak nie ma dla nas ratunku... Wężowa Gwardia idzie z całą swą potęgą cię zgnieść... Nie ma drogi ucieczki... Zostałeś w zamku wiliama- Clowe by się bronić jak najdłużej. Twoja śmierć jest pewna ale możesz zostać zapamiętanym przez wroga na wieki. Zabij jak najwięcej przeciwników, zanim oni dopadną Ciebie.

Optymalny poziom gry- ...
Rady: smoła potrafi przypiec im tyłki
Zwycięstwo: Zgiń
Porażka: ...

Link do pobrania Kampanii: - poprawiony link


Z góry przepraszam za brak minimapek. Nie wiem co się dzieje.http://www.speedyshare.co...do-Zmij-0.4.rar
Ostatnio zmieniony przez Volda 1 Listopad 13, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 13, 15:46   

A więc zacznijmy od plusów. Bardzo dobrze, że od razu wstawiłeś całą kampanie, a nie później zostają na forum takie niedokończone skrawki. Całość tematu też w miarę estetyczna. Fabuła prosta i zwięzła, mimo to zbyt mało rozbudowana i opisana, a także gdzieniegdzie wystąpiły problemy ze składnią zdań - mogłeś się bardziej postarać. Podobają mi się takie zakończenia 8-) . Największy minus tej kampanii to niestety same mapy. Nie napracowałeś się za bardzo. I nie mówię tu o jakimś braku umiejętności, bo te każdy nabywa z czasem, ale o lenistwie. Ja też potrafię w chwilę dodać trochę drzew na mapie, płaskowyż, bagien, postawić twierdzę i dodać ataki. Postaraj się bardziej następnym razem, a na pewno wyjdzie Ci coś ciekawego, nie ma co się śpieszyć ;) . Życzę powodzenia w dalszej twórczości :D .
 
 
Volda 
Wędrowiec

Wiek: 24
Posty: 23
Skąd: Żary (lubuskie)
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 13, 16:14   

Cóż mapy robiłem miesiąc (testowanie czy nie jest aby za łatwa/trudna to męczarnia), natomiast zdania już z lenistwa robiłem 10m :) Zamierzam to wszystko poprawić i dodać ,,pełną" wersje :)

PS: Myślę ,że Wiliam przeżyje szturm :)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Wrzesień 13, 17:10   

Póki co nie grałem, ale na pewno lepiej będzie jeśli dodasz na forum minimapy każdej misji. Czekam na poprawki ;) .
 
 
Volda 
Wędrowiec

Wiek: 24
Posty: 23
Skąd: Żary (lubuskie)
Medale: Brak

Wysłany: 1 Listopad 13, 21:04   

Ulepszyłem najlepiej jak potrafię 2 mapę. O to co udało mi się wykminić

Ta wersja jest bez drzew byście mogli lepiej ocenić ukształtowanie terenu :) http://www.speedyshare.com/FWfDe/0-6.rar
Ostatnio zmieniony przez Volda 1 Listopad 13, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 1 Listopad 13, 21:30   

Linki niestety nie działają. :( Wrzuć jeszcze raz a sam chętnie zagram.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz